bugün

dünkü real madrid maçıyla, arkasında xavi-iniesta ikilisi var ondan süper oynuyo laflarına kapağı koymuş kişidir. En önemlisi, adam sahada yapmadığı bırakmadığı halde sakinliğini, takımla bütünlüğünü sonuna kadar koruyor. Dünyaları ben yarattım havası hiçbir zaman sezilmiyor. O 2.golü ben atsam tribünlere uçar, girdi mi lan ibneler derdim muhtemelen.
(bkz: what if god was one of us)
son attığı golü dizi yaparsak;
(bkz: öyle bir geçer messi ki)
insanın 'Bu velette kim yahu? ' dedikten sonra maçını izler ve 'Solucan gibi kıvır kıvır' demesi gelen zındık.
dünya'nın en iyisi olabilir şuan ama asla peşinden gidilicek karizmaya sahip olmayan futbolcu.bazı oyuncular vardır ki peşinden gidilir, hayranı olunur, efsaneniz olur ,lider olur genelde bu topcular, ama messide o dediklerim malesef yok.

(bkz: zinedine zidane)
(bkz: george best)
(bkz: roberto baggio) (bkz: eric cantona)
seneye çok yüksek ihtimalle altın topu üst üste 3. kez alacaktır. Helal olsun.
futbol ilahı. böyle bir adamın devrinde yaşıyor olmak bir futbolsever olarak kendimi şanslı hissetmeme neden oluyor.

adam ilah amk, ne işi varsa yeryüzünde.
21. yüzyılın dehaları arasına kesinlikle ismini yazdırmış büyük futbolcu. bence, yaşayan iki dahiden biri..
3 mayıs 2011 barcelona real madrid maçı'nda, real madrid'in iki kasabından* yoksun çıkacağını göz önünde bulundurarak, coşacağını düşündüğüm futbolcu.
''insan değil''
sağsalim futbol hayatına nokta koyması beklenmeyen futbolcu.birisi birgün kesin bacağını eline vericek.
Fulbolcudur.
iyi, hoş futbolcu harika da bide Messiden sonra Barcelonalı olanlar olmasa...
bıkıntı. yetti lan messi messi messi messi sokayım messiye bu ne amk. itici gayet mıymıntı sadece teknik çalımlar üzerine kurulu bir futbol anlayışı var. ve ispanya ligi eğer biraz türkiye gibi sert olsa bi sikim yiyebilecek bir futbolcu olamazdı. ispanya liginde centimenlik içinde mücadele et takır takır geç adamları. ha diyeceksin adam tüm avrupa takımlarına gol atıyor. adam milletin bilinç altına yerleşmiş bi kere sen karanlıktan korkmazken 6 7 kere karanlıkla ilgili saçma sapan takıntılar düşün ışığı kapatmaya götün yemez aynı bokun mavisi işte. messiymiş peh. sıkıyorsa servet, ismail güldüren, baki mercimek, lugano gibi kasap stoperlerin önünde oynasın götü yetiyorsa!
tekniği fena değil.
2005 yılında almış olduğum 100. yıl formamın arkasına ismini yazdırdığım, görenlerin " messi kim? o da kim la" gibi envaiçeşit sorularına, "2 seneye kalmaz tüm dünya duyar" dediğim, haklı çıkmamla mütevellit bana o formayı bir daha giydirmeyen futbolcu.
--spoiler--
- dünyanın en iyi futbolcusu kim?
+ christiano ronaldo.
- peki ya messi
+ o başka gezegenden.
--spoiler--
onu özetlemek bile dakikalar sürer. ayağına topu alıp gitmeye başladığı zaman kimseye kaptırmayan dünyanın en iyi futbolcusudur.
http://www.youtube.com/watch?v=jenupVFSzjs

şu görüntülerden sonra kendisinin insan olmadığı kanaatine varmış bulunmaktayım. önceden de insan olmadığı ile ilgili çeşitli düşünceler geçiyordu kafamdan, ama bu sefer kesin olarak emin oldum. öyle bir top kontolü olmaz, olamaz, yapılamaz.

ya bir de türkiyedeki futbolcularla falan karşılaştırıyolar ya, götümle gülesim geliyor. adamın orda çalımladığı insanlar hakan balta, gökhan gönül falan değil. adam bildiğin pepe' nin, sergio ramos' un hatta bazen komple chelsea' nin belini kırıyor. göz var izan var.

cristiano ronaldo karşılaştırmasına hiç girmeyeceğim. ikisi çok farklı oyuncular. yakarım bu gezegeni.

edit: ya bir de şöyle birşey var; bu adam ayağında topla üzerime doğru koşsa, ne yaparım bilmiyorum. rakip oyuncular için kabustur heralde. düşünürken bile bilgisayar karşısında tek başıma gerildim.
ronaldo'ya ayar vermiş futbolcudur: ronaldo'yu tebrik ederim. ancak bireysel başarılardansa kollektif başarıları tercih ederim.
arjantin mili takımına gelince barcelona'daki numaralarını göremediğimiz futbolcu.
bu sene yaptıkları için; http://www.youtube.com/watch?v=w1I-bDlt-e4
bu gece ruud van nistelrooy'un bol bol küfür ettiği topçu.
attığı golü tekrardan izleyip canlı olarak kaçırdığım oyuncu. iyi vurmuş.
durdurulamıyor efenim. izliyoruz.