bugün

lipton firmasının çıkardığı hafif gazlı, limonlu çayımsı içecek.
çayla pek alakası yok.

limonlu ice tea ile ilgili kötü bir anım var, tanım da yaptığıma göre onu paylaşmak isterim aziz dostlar.

hiç unutmam, geçtiğimiz yaz sezonunda uzanmışım ser-yata, sahilde gelen geçeni kesiyorum. yaşım gereği. yaz erkekleri 19-20li yaşlarda bunu yapmalı. neyse uzatmayalım.
ben de yaşım gereğince upuzun bac...
yani upuzun sahil şeridini tarıyordum gözlerimle.
o an o'nu gördüm. bronz ten üzerine en çok hangi renk bikini yakışır hedonist diye sorsanız "yeşil" derim. sormasanız da yeşil derim o ayrı.
yeşil bikini ve bronz tenin mükemmel buluşması olan kusursuz vücut bana doğru yaklaşmaktaydı. haftalardır uzaktan kesip de yanına yaklaşmaya çekindiğim kız üstüme üstüme geliyordu. sonrasını adım adım anlatacağım.
* limonlu ice tea içiyordum.
* nazik adımlarla ilerliyordu.
* bir yudum aldım. vücudumda dolaşan gazı hissettim.
* kız bana iyice yaklaştı.
* götümün sol lobu titremeye başladı ki, beni bilen bilir. bu iyiye işaret değildir.
* iyice yaklaştı ve yanıma doğru eğildi.
* ice tea'mden son yudumu aldım.
* aramızdaki mesafe 20 cm falandı.
* mükemmel kırmızı dudaklarını açıp "bir şey sora..." dediği sırada
* geğirdim.

bir daha görüşmedik.

işte tüm bunlara kadir olan içecektir limonlu ice tea. itina ile içiniz.
yaz aylarında bolca içtiğim içecektir fakat şeftalisi daha güzel oluyor o ayrı .
içtiğimde limonlu bulaşık deterjanı içme hissi uyandıran içecek. ice tea şeftali ye diyecek sözüm yoktur.
seven kişiyi bulması zor olan içecek. çevremdeki herkes ya mangoluyu ya da şeftaliyi seviyor, kimse benim gibi limonlusuna bayılmıyor...

not: üzerinde soğuk içiniz yazsa da dolaptan alıp hemen içmenizi tavsiye etmiyorum, o zaman tadından hiçbir şey anlaşılmıyor. azıcık bi soğukluğu olursa daha iyi olur.
Mangodan güzel değildir.
mangonun yokluğunda, şeftaliye göre daha gideri vardır. şu anda da 5 dk dolmadan 1 lt.lik olanını bitirmek üzereyim. bir tane daha olsa yine bitiririm.
biri beni durdursun.*
hiç yoktan iyi olan ice tea çeşidi.
değişik markalarla piyasaya sürülmüş ürün.güzeldir. antioksidandır da. şeftali olanıda deneyin. soğuk için.
ice tealerin en güzelidir.
Bimde satılan şeftalili ice tea kadar zevk vermeyen içecektir. Bimdekilerin ucuz olmasıda cabası. Elli kuruşa içecek mi olur lan tuvalete bile bir lira veriyoruz onuda anlamış değilim.