bugün

bayramlarda ağzına içki sürmeyen annaneye yedirilip sonrada karşısına geçip kıs kıs gülünen ,
akabinde terlikle kovalanmanın sebebi.
bitter çikolata içinde vişne ve vişne likörü uyumu. fazla yenmesi alışık olmayan bünyeye zararlı. **
şeker bayramlarının vazgeçilmezidir.
evet giderek pastanelerde göremez olduk.
cikolata zaten pahalı. kim bir de içine %70'i vergi olan likörü koyacak.
2000 yılında 500 cc likör 4'lü 1 litrelik kola parası kadar bir şeydi. bugün 80 liraya alamazsın.
ülkeyi ben yönetmedigime, vergileri ben yükseltmedigime, zamları ben yapmadığıma göre bunun da sorumlusu akp.
Tùrk kahvesine en çok yakışan çikolatadır.

Vakti zamanında, develer hamal, pireler berber iken, aydınlık tüm yurdu sarmış iken, kurban ya da şeker bayramlarında, kahvenin yanına likör ikram edilir ya da likör yoksa, likörlü çikolata verilirdi.

Diyorum ya eskiden...
Yani nostalji...
Celallenme, sakin ol hacı!
güzel bir çikolata türü dur. dönüşte duty freeden alayım 2 3 kutu evde yerüm.
romlu çikolatanın yanından bile geçemeyendir.. Bu yüzden nerede satıldığı Hiçbir zaman merak konusu olmamıştır.
sanırım şu aralar ihtiyacım olan tek yapay mutluluk...
ye ye sarhoş ol.
vişnelisi tavsiye edilir.
Ben küçükken Almanyadan getirilen ve hep yemek istediğim halde bana verilmeyen çikolata türü.
mabel' in uzmanı olduğu çikolat türü.
vakt-i zamanında bir arkadaşım getirmişti bunlardan sınıfa, matematik sınavı öncesi 8 tane indirmiştim mideye. çok eğlenceli bir sınav olmuştu ki bu da böyle bir anımdır.
zamanında almanya'dan gelen akrabaların ve komşuların çantasından eksik olmayan, bilerek mi yoksa garip bir tutkuyla bağlı oldukları için mi her daim yanlarında taşıdıklarını anlayamadığım çikolata.
Muhafazakar insanlarin,butun luks cikolatalara supheyle yaklasmasinin sebebidir...ayrica yenilesidir..
nanelisi pek güzeldir.
Güzel çikolata türü.

Elimde 5 ay geçmiş jack daniels orjinal likörlü çikolata var beyler, sizce yenir mi?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar