bugün

Bir dizidir. Üçüncü sezondan sonra dizi kaldırılmıştır. 2009-2011 sezonlarında çekilmiştir. Konusu
Dr cal lightman ve ekibinin mikro ve makro mimik çalışmalarıyla fbi ya suçlular konusunda yardımcı olmaları ve nice maceraları. Yalnız beden dilinin bu kadar çok şey ifade edebildiğini bilmediğimiz, pür dikkat izlediğimiz ve çok şey öğrendiğimiz dizi neden kaldırıldı. Sebebini halen merak etmekteyim.
2 gün önce bir tavsiye üzerine başladığım etkileyici dizi.
beden dili ile ilgili konulara ilgi duyanlara şiddetle önerilir.
Tv2 de zaman zaman denk geldiğim harika bir amerikan dizisidir. Basrolun umursamaz tavirlari ve her seyi bilisi Sherlock Holmes imaji olusturur. Sherlock gibi yillarca bekletmez ama bi Sherlock degildir.
ilk sezonundan 3 bolum izleyerek giris yaptigim dizi. Simdilik iyi gidiyor fakat ilerde bayabilir.

iyi mi yaptim bilmem.
başroldeki adamın biraz Sherlock biraz Dr. House karışımında olduğu dizidir. izleme listemde bekler
paul ekman isimli psikologdan esinlenerek yaratılan dizidir. oldukça ilgi çekici bir konuyu işlemektedir.
bugün* büyükelçiye yapılan saldırıdan sonra yine aklıma düşmüş dizi. tam o bölümü bulmaya üşendim aynen böyle bir olay anlatılıyordu. yakında meşhur olacak fotoğrafta bile alenen anlaşılacak şekilde bir şeyler olacağı belliymiş. ben mi abartıyorum veya fazla paranoyağım bilmiyorum.

söz konusu fotoğraf:
görsel

bölümü de buldum. 1. sezon 4. bölüm: love always. korunmaya çalışılan adam diplomatmış üstelik.
Bu dizide sürekli aklına geleni geldiği gibi söyleyen bir karakter var. Bazen düşünüyorum da aklımdan geçen her şeyi ben de böyle esnetmeden direkt söylesem nasıl bir hayatım olurdu.
gerçekten kaliteli bir dizidir.

dr. ligthman'ın yürüyüşüne hasta kaldım dizi boyunca. o ciddi adamın penguen gibi paytak yürümesi gerçekten sempatik doğrusu.
mentalist dizisinden sonra keşfettiğim muazzam bir dizi daha. izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Kelimenin tam anlamıyla Harika dizidir, çok bilinmemesi de gayet güzel.
dizi denilip geçilmemesi gereken, bol bol eğitebilen bir yapım. tekrar tekrar ve dikkatle izlediğim bölümler sayesinde yakaladığım çok davranış ve mimik oldu.
isveçli bilim adamı ve mikro ifade uzmanı paul ekman' ın eserlerinden uyarlanmış, cal lightman' ın da kendisinden esinlenildiği çarpıcı ve etkileyici dizi.
paso geyik ve şamata yapıp kahkaha atmaktan sıkılacak olursanız izlemenizi tavsiye ederim. dünyada herkes gülmüyor çünkü.
görsel