görsel
isveçli bilim adamı ve mikro ifade uzmanı paul ekman' ın eserlerinden uyarlanmış, cal lightman' ın da kendisinden esinlenildiği çarpıcı ve etkileyici dizi.
paso geyik ve şamata yapıp kahkaha atmaktan sıkılacak olursanız izlemenizi tavsiye ederim. dünyada herkes gülmüyor çünkü.
dizi denilip geçilmemesi gereken, bol bol eğitebilen bir yapım. tekrar tekrar ve dikkatle izlediğim bölümler sayesinde yakaladığım çok davranış ve mimik oldu.
Kelimenin tam anlamıyla Harika dizidir, çok bilinmemesi de gayet güzel.
mentalist dizisinden sonra keşfettiğim muazzam bir dizi daha. izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.
gerçekten kaliteli bir dizidir.

dr. ligthman'ın yürüyüşüne hasta kaldım dizi boyunca. o ciddi adamın penguen gibi paytak yürümesi gerçekten sempatik doğrusu.
Bu dizide sürekli aklına geleni geldiği gibi söyleyen bir karakter var. Bazen düşünüyorum da aklımdan geçen her şeyi ben de böyle esnetmeden direkt söylesem nasıl bir hayatım olurdu.
bugün* büyükelçiye yapılan saldırıdan sonra yine aklıma düşmüş dizi. tam o bölümü bulmaya üşendim aynen böyle bir olay anlatılıyordu. yakında meşhur olacak fotoğrafta bile alenen anlaşılacak şekilde bir şeyler olacağı belliymiş. ben mi abartıyorum veya fazla paranoyağım bilmiyorum.

söz konusu fotoğraf:
görsel

bölümü de buldum. 1. sezon 4. bölüm: love always. korunmaya çalışılan adam diplomatmış üstelik.
paul ekman isimli psikologdan esinlenerek yaratılan dizidir. oldukça ilgi çekici bir konuyu işlemektedir.
başroldeki adamın biraz Sherlock biraz Dr. House karışımında olduğu dizidir. izleme listemde bekler
ilk sezonundan 3 bolum izleyerek giris yaptigim dizi. Simdilik iyi gidiyor fakat ilerde bayabilir.

iyi mi yaptim bilmem.
Tv2 de zaman zaman denk geldiğim harika bir amerikan dizisidir. Basrolun umursamaz tavirlari ve her seyi bilisi Sherlock Holmes imaji olusturur. Sherlock gibi yillarca bekletmez ama bi Sherlock degildir.
beden dili ile ilgili konulara ilgi duyanlara şiddetle önerilir.
2 gün önce bir tavsiye üzerine başladığım etkileyici dizi.
Bir dizidir. Üçüncü sezondan sonra dizi kaldırılmıştır. 2009-2011 sezonlarında çekilmiştir. Konusu
Dr cal lightman ve ekibinin mikro ve makro mimik çalışmalarıyla fbi ya suçlular konusunda yardımcı olmaları ve nice maceraları. Yalnız beden dilinin bu kadar çok şey ifade edebildiğini bilmediğimiz, pür dikkat izlediğimiz ve çok şey öğrendiğimiz dizi neden kaldırıldı. Sebebini halen merak etmekteyim.
2006 senesinde ilk defa sayın önder şerif faysal yıldırım'ın mersosunda dinlediğim harikulade depeche mode şarkısı.

"günün sonunda evde beni bekleyen bir ödül olduğunu hatırlat" cümlesi nedense beni o günden beri hep ağlatmıştır. ağlamayanın da afedersiniz reptilyan olduğunu düşünmemem için bir sebep yok ortada...
görsel
johnny lang klipte kabak sıtayla saçlarıyla müzik marketi çoşturmaktadır.
Bikaç gün önce izlemeye başladığım dizi. Gerçekten insanı etkiliyor karşımdaki konuşurken el hareketkerine, alnının kırışıklığına falan bakıyorum. Fakat 3 sezon olmasına anlam veremedim en dandik diziler bile 7-8 sezon sürebiliyorken bu dizinin 3 sezonda bitmesi yazık olmuş.
Beden diliyle ilgili, suçluların yalanlarını yakalamaya yönelik hoş bir dizidir.
bana yalan söylediler şarkısı geldi bir anda aklıma.
beğendiğim, izlemeyi sevdiğim bir diziydi, erken bitti.
dizilerden nefret eden bir insan olmama rağmen bir solukta bitirmiş olduğum dizidir.
"bu gerçekten dizi mi?" diye kendime sorduğum dizidir.
'gossip girl', 'shameless', 'vampire diaries' gibi s*kimsonik şeyler diziyse bu nedir abi?
sadece ilk sezonu güzel dizi. evet ilk sezonu gerçekten güzeldi. ancak 2. hele ki 3. sezon tam hayal kırıklığı.
the mentalistin daha bilimsel olanı.
ayrıca daha ciddi.