bugün

LGBT için yürüyenleri anlıyorum ancak bu yürüyüşün ismi niye onur yürüyüşü?
Chp'lilerin ve solcuların demokratik yürüyüşüdür.
her insanın onuru vardır.
(#45619117) muhtar sözlüğün anlamına yakışır bir şekilde konuya açıklık getirmiş.
cahiller anlamaz. göt vermeyi onursuzluk sayar.
bu durumu ahlaksızlık sayanlar daha da komik çünkü bu bir ahlaksızlık değil. bir kişinin ya da bir grubun kendi ahlaki değerleri vardır. bir grubun ahlakına uygun olmayan şey diğer grubu ahlaksız yapmaz. örneğin bir ilkel kabilede giysi kullanmak doğaya ve insanlara saygısızlık olarak değerlendirildiği için onların arasına giysilerle gittiğinde ahlaksız olursun. ancak sana sorsalar en büyük ahlaksız onlardır.
aynı şekilde antik yunan polislerinde genç delikanlıların gerçek bir erkek olabilmesi için yaşlı Yunan erkeklerin kucağından geçmesi yani götünü siktirmesi gerekiyordu. onlar bunu erkek olabilmek için yapıyorlardı. ama burada göt siktirmeye karşı tavır alanlar erkekliğini kaybetmemek için bunu yapmıyorlar.

insanlar belli bir grubun ahlaki değerlerini benimsemedikleri için ahlaksız olmazlar. onların ahlaki değerleri o şekildedir.
bunu neden anlattım? belki onur kelimesini öğrenirken yanında ahlak kelimesini de öğrenirsiniz diye.
Abd eşcinsellere evlilik izni verirken bizim hala tartışmamızın çok üzücü olduğu yürüyüş. Bazı aydın insanların neden ülkeden gitmek istediğini anlayabiliyor ve çok üzülüyorum.

Not: hadi hoşgörülü davrandığım için eksileyin ! Hadi hemen eksi ver, kaçırma !
ibneliğin gaylığın lezbiyenliğin travestiliğin onuru olmaz.
neden "onur yürüyüşü" olduğu anlaşılmayandır. sahi anlayan varsa bana da anlatsın. göt siktirmenin onurla ne ilgisi var. özgürlük yürüyüşü de eşitlik yürüyüşü de anlarım. şimdi sen götünü siktiriyon diye onurlu oluyon biz heteroseksüel olunca onursuz halk yığınları mı oluyoruz a götveren.
Dede Müslüman geçiniyon. Ağza yakışır şekilde konuş. Evet bu gibi sapık etkinlikleri aile ve çocuklarımızdan uzak tutmak için böyle şeyler yasaklanmalı, Türk aile yapısını bozan, ahlaksızlığı normalleştirmeye çalışan her şey yasaklanmalı, devleti göreve çağırıyoruz.
arkadan ilişkiye girsem utancımdan sokağa bile çıkamazdım herhalde. ne onuru? hayır kime veriyorsan ver, kime arkadan saplıyorsan sapla. senin fuhuş hayatın neden onur oluyor onu anlamadım?
Sözlük olarak toplanıp katılalım dediğim aktivitedir.
Böyle birseyin onur yürüyüşü olmaz arkadaşlar. Ne yaşıyorsanız milletin gözüne sokmayin.
uzaktan desteklediğim yürüyüş. yürüsünler.
tuhaflığa bakarmısın lgbt serbest ama mormonların ve müslümanların birden fazla kadını kadın rıza gösterse bile eş olarak alması yasak.
Sapikliğin onur yürüyüşü mü olur ozman hayvanlar gibi yolda çiftleselem.nikah filan kalksin isteyen azdimi tutuğuna koysun.lgbt dediğin bu üste saydiklarimdan hiçbir farki yok sapiğa evet diyen medeni olamaz.
görsel

Engellense de, Mekanda onlayndık.

Ayın 10’unda da odtü’deyiz.
görsel
görsel

görsel
Sizde çocuklarınızı ananızı bacınızı alıp katılın ozamn.
Millet mars’ ta kent kuruyor biz hala onur yürüyüşü engelliyoruz. Özgürce yapılması gereken yürüyüş.
Ibnelik ve onur yanyana sanki biraz sakil durmuş gibi ama onlar mutluysa sıkıntı yok.
Kendi tercihleri saygı duymak lazım.homofobi bitmeli.
kesinlikle desteklediğim yürüyüş. adamların ideolojileri ve niyetleri belli.
asıl korkulması gereken siyasal islamcı gizli ibnelerdir.
bu insanlara karşı çıkanlar ama ensar gibi vakıflarda dibini dövdürürler.
gögüslerini okşayarak zikir çekerler.
Yıllar sonra dün taksime arkadaşlarla içmeye gittim... Ulan sağ sol polis kaynıyor, hayırdır inşallah diye düşünüyorum... Neyse mis sokakta rockn rolla diye bi yer var, oraya geçtim, mekana ilk gelen ben oldum, diğer arkadaşları bekliyordum ki bi sesler, sloganlar falan, camdan dışarı baktığımda bir tarafta çevik kuvvet, diğer tarafta lgbt üyeleri, polis dağılın diyor, bunlar slogan atıyor....

Ortalık bi karıştı, polis iki üç otobüs insan topladı, sonra biber gazları vs ortalık iyice toz duman oldu...

Gelen kız arkadaş da renkli saçlı falan dedim bunu lezbiyen diye almasınlar, gidip metrodan ben alayım... Kızı aldım bu sefer bizi içeri almıyorlar, akşam 11 e kadar insanları istiklale çıkan, gezi parkına çıkan, taksim meydana çıkan hiç bir yere almadılar... Sokakta sıcak güneşin altında içtik, mala döndük....

Yanlız ne lezbiyen, biseksüel hatunlar vardı, takdire şayan...onlar efendi gibi bayrak sallıyor, ortalığı gay erkekler karıştırdı hep...

Bir de George Floyd olayından sonra moda oldu artık, her yere yatırılan "nefes alamıyorum" diye bağırıyo...
insanlar doğuştan farklı cinsel kimliklere sahip olabilirler ve bu onların suçu değildir. lgbt bireyi olmanın yeşil gözlü, kısa boylu, uzun boylu veya esmer olmak gibi herhangi bir insandan farkı yoktur. lgbt bireylerine saygı duymamak, bir insanlık suçu ve ayıbıdır! onların hayatını zorlaştırmak yerine kolaylaştırmalıyız.. lgbt bireylerine tepki gösterenlerin, tecavüzcüler ve ahlaksızlar için tepki göstermesi daha doğru olacaktır!

lgbt bireyi olmayan birisi olarak; o insanları anlayabildiğim için yürüyüşü gönülden destekliyorum. özgürlük ve onur hayatımızdaki en önemli iki kavramdır. kimsenin bunu engellemeye de hakkı yoktur!
islamcı iktidarın kabullenemediği kitlenin onur yürüyüşüdür, islamcılar, dünya sizin etrafınızda dönmüyor, bu insanlar varlar ve var olmaya devamda edecekler.
chp lilerin yaptığını iddaa eden hilal bıyıklı faşistlerin sürekli tecavüz haberlerine konu olması da ayrı ironi aq.