ölüm bu diziye yakışmadı hafız zaten üzüntülü bir hafta geçiriyoruz gerginliği stresi alsın diye haftada bir gün bu dizi için televizyonun başına geçtim sonunda yine üzüntüye boğdu çekti gitti.
Günümüz de hiç yaşanmayan bir aşk hikayesi.
erdal bakkalın ismail ve kamille iş görüşmesi yaptığı sahnede nurtenin baktığı kitap bahadır baruter in ruh altı kitabıyıdı. o kitap niye ordaydı bilmiyorum ama nurtenle tarzları uyuşuyo belki ondandır. eğer burak aksak bu entryi okuyosa içini ferah tutsun fark ettim o ayrıntıyı.*
spoiler verin ibneler demek istediğim dizinin başlığıdır. siktiniz attınız bütün diziyi mundar oldu lan.
yardırmaya devam eden dizidir.
pardon, bir dakika bakar mısınız?

http://www.facebook.com/p...o.php?v=10150356305673863
''kaybetmek esrarıdır olmanın'' dededen duyduk bu sefer.

tabii ki bir de;

''kelimeler albayım'' yavuz'dan duyduk bunu da.

yavuz gibi yakalım. kitapları mı, bilinmez.
ismail abi varsa sorun yok yeğen diyen dizidir.

-ismaaaaaaail abi adamın hasosun
birbirlerinin gözünden dünyaya bakan, tek kalpte yaşayıp 2 bedende ölen, devir padişahlarına ders verir nitelikte aşka sahip olan ikili..aşkın kapısında benlikten sıyrılan 2 ruh..
--spoiler--

leyla nın babasının sana verecek kızım yok benim demesi tam hissettirdi leyla nın ölümünü.

--spoiler--
odaklanarak izleyemediğim 30. bölümü yayınlanmış dizidir. hem özel bölümde, hem son bölüm öncesi özette diziden ayrılan veya kovulan oyunculardan bir vtr bile sunulmadı. yokmuş gibi davranıldı. o yüzden bir tarafım eksik izledim diziyi. zira böyle olmamalıydı, haksızlığa uğrayan bir oyuncunun sırf dizi yapımcılarının istemediği şekilde hakkını aradı diye diziden kovulması, sürekli kadına şiddetin karşısında olan dizimize hiç yakışmadı.

30. bölüme gelirsek;

--spoiler--

leyla'nın ölüp organlarının yeni gelen 2 oyuncuya* verileceğini biliyorduk ama gerçekten senaryoyu çok güzel bağlamış burak reyiz. mecnun'un tek kelime etmeyen hali, o duruşu bile içinizi burkmaya, kaza anında ismail abi'nin feryatları ve hastanedeki çaresiz bekleyişi, sizi üzmeye fazlasıyla yetiyor. erdal abiye diyecek bir şey yok zaten. adam artık olayları çekirdekle izlemeye başladı.

ve burak aksak'ın twitter'dan verdiği spoiler ise cuk oturmuştu leyla'nın mezarı başında bekleyen mecnun'un haline;

eğer sevdiğinin yanındaysan, konuşmak gürültüden başka bir şey değildir zaten.

--spoiler--
leylanın ilerde dönmesinin şaşırtmayacağı dizi.

mecnunun bi kere rüyasında görmesine bakar.
dünkü bölümüyle kendisini ne kadar sevdiğimizi bize hatırlatan dizidir.içim acıdı lan,uyuyamadım yarım saat.*
bir de diziye şöyle bir abi katılmış,adı berk sarıbay.

http://www.leylailemecnun...mecnun-dizisinde#more-926
akıcı, sıkmayan olayları birbirine güzel bir şekilde bağlayıp geleceğe yönelik güzel sinyaller veren bir bölüm oldu.
arda ve zeynebin ayrılmaları detaysız ve de eksikti.

müge boz'a bu kadar yüklenilmesini hem anlamıyor hem de onaylamıyorum. en başta leyla kızımız da berbat idi hatta daha kötü, açın izleyin ilk 10-15 bölümü de görün.
sonradan açıldı. eminim müge de açılacaktır. kız, bugün net aleminde hakkında yazılanları görse oyunculuktan soğur. o kadar abartmayın bence diziyi kıvıracak . bu kadar kötüleme,leyla nın diziden ayrılmasının da bir öfkesi sadece o kadar.
leylasız mecnun olur mu yaa*.
leylası olmadan nasıl yaşar mecnun. cık cık olmaz.

yaa abi ne gerek vardı bu kadar atraksiyona, içimi acıtmaya. mecnun'un leyla zannedip arkasından sarıldığı kız var yaa, haa işte aynen o, al sana leyla işte ondan çok güzel leyla olurmuş.
mecnun yine leylasını arardı bulurudu ki, bu ne şimdi, neden yani. leylanın cismi nedir ki, gerçek olan ne ifade ettiği diğilmiydi..

geri dönüş herzaman ki gibi komikti, yine farklıydı, çoğunlukda bu durumu kotardığınızı düşünüyo zaten ama, hayır yaa o kadar mükemmel bir işti ki leyla ile mecnun, domino taşları gibi bir santim yerinden oynatıldığında herşey yerle bir oldu işte ve naparsanız yapın abiii leyla sız mecnun eksik, yarım.. leylayı değiştirmek yerine seneryoyu değiştirmek daha mı kolaydı bilemicem ama olmadı burak abi en azından benim için; cıkk.

bundan sonrası için; mecnun bir başakasına aşık olamamalı ancak o zaman yaadaaa offf yaaa burak aksak; seneryo senin, keyif senin dime istediğini yaz abi, biz sana engel olmiyalım bu zaruri şatlar altında keşke daha romantik davransaydın da demicem senin biliceğin iş.
ama benim nezzimde bundan sonra ne olursa olsun, ne yaparsan yap asla aşamicağın, ne kadar yardırırsan yardır geçemiceğin 29 adat bölüm var karşında ve ne tesadüf yine senin kalemin tarafından yazılmışlar.. işin misli zorlaştı haberin olsun. yanii neeeymişşş 'eğer sevdiğinin yanındaysan, konuşmak gürültüden başka bir şey değildir zaten'
30. bölüm sonrası artık yeni bir dizidir.
leyloş olmadan diz bildiğin pamuk prensessiz yedi cücelere dönmüş ki, o cücelerin en kötüsü olan arda'da yok. bence masal kahramanlarının çıkışı bildiğin fena dokunmuştur dizinin dinamiğine ki, onur ünlü eksikliğide hissedildi baya.
yeni giren hatunlardan, pizzacı olan biraz daha şirin duruyor. diğeri daha uzun ve alımlı gibi görünmeye çalışsada o karekterlerin yanına ezgi kadar yakışmadığı bir gerçek. napalım izlemeye devam.
--spoiler--
fakat benim de sevmeye hakkım yok mu albayım? yok. peki albayım. ben de susarım o zaman. gecekondumda oturur, anlaşılmayı beklerim. fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? sorarım size:nasıl? kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan ;bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor.küçük oyunlar istemiyorum albayım. kelimeler...kelimeler albayım...bazı anlamlara gelmiyor.
--spoiler--
iffet e gönderme yapması güzeldi.
--spoiler--
"bazen dil, gönlün hissettiklerini kelimelere dökemez. eğer sevdiğinin yanındaysan, konuşmak zaten gürültüden başka birşey değildir.."
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=g9BLmbzeyCg
leylayı ararken mevlayı bulan karakter..
31. bölüm fragmanı yayınlanmıştır.

http://www.facebook.com/v...deo.php?v=219088988157594

güzel bir bölüm bizi bekliyor.
"bir zamanlar" dizisi. bir zamanlar orijinal, özgün, kusursuz bir dizi vardı.
leylasız, aradasız, zeynepsiz olmaz bu dizi.
müge boz kazulettir.
dizinin belki şu ana kadar ki en absürt doğal olarak en komik bölümü olan 13.bölüm(mecnunun 2023e gittiği bölüm) leylanın, ardanın ve zeynepin diziden çıkartılması ile ne yazık ki anlamsızlaşmıştır.
yeni senaryo düzenine göre, leyla ölecek ee ama 2023de leyla vardı.
arda yurtdışına gidecek, 2023de arda leyla ile evliydi. gerçi gene evlenebilirler.
zeynep mahalleden gidecek, 2023de gene birliktelerdi. gerçi buda olabilir.

ama 13.bölümün en büyük hatası, mecnunun nurtenin(erdal bakkalın karısı) almanyadaki yiğeni ile evlenmiş olmasıdır.
ancak yakın bölümlerin birinde ise nurtenin yiğeni nurtenin kopyası gibi bembeyaz yüzlü simsiyah göz çevreli bir hatundur.
ancak 13. bölümde sarışın bir abla nurtenin yiğeni olmuş.

bu hatalar beni diziden soğuttu mu asla.
eskisine gore az bisey tadi kacmis olan dizidir.

not:ona ragmen hala gayet iyi