bugün

sadece parker için bile izlenebilecek modern robin hood şeklinde tanımlanabilecek dizi. diziden genel olarak bahsetmek yerine bir ufak ayrıntıyı paylaşmak istedim bugün. parker-hardison ilişkisi her geçen gün daha da ilerlemektedir. özellikle 2. sezonun ilk bölümünde bence parker hardison'la ilişkisi için zaman istediğini belirtmiştir.* ha bu arada hardison'ın parker'a abayı yaktığı daha en baştan belli. parker derseniz, parker sonuçta. her türlü duygusunu içeri atan bir karakter için konuşmak hatta analiz yapmak çok zor da olsa ben parker'ın hardison'dan hoşlandığını düşünüyorum. hele 2. sezonda öyle bir an vardı ki bir an öpüşecekler sandım. en azından bu ilişki nathan-sophie ilişkisine göre çok daha eğlenceli ve bayat değil.
izlemeye fırsatım olmayan ama tnt de yayınlandığına göre entellektüel kişilerin çok şey bulacağını umduğum bir dizi.Zannederim daha doğrusu isminden zannederim,intikam filmi olması kuvvetle muhtemel...
özleten dizi. kalitesine söylenecek laf yoktur zaten.

samimi gelir, tavsiye olunur.
http://dizidiziizle.com/l...ge-3-sezon-14-bolum-izle/
verdikleri çok uzun aradan sonra yeniden kavuştuğumuz dizi. yine çok zekice bir bölümdü. parker yine her zamanki gibi muhteşemdi. özellikle onların gerçek noel baba olmadığını biliyorsun değil mi sorusuna elbette noel baba kuzey kutbunda yaşıyor cevabına kelimenin tam anlamıyla yarıldım. ben de sophie nin aksanından istiyorum. çok güzel.
sophie aracı çılgınca kullanırken parker sorar:

p:araba kullanmayı nerede öğrendin?
s: istanbulda bir taksi sürücüsünden.

böyle de dokundurmuşlardır trafiğimize.
3 sezonu da izledikten sonra söyleyebilirim ki, * en eğlenceli bölümü "the rashomon job" * olan dizidir.
bir parker bir role bu kadar yakışır.
--spoiler--

"let's steal a country!"

--spoiler--
yeni sezonu artık başlasa da hasret gidersek dizisi. yeminlen ki gözümde tütüyor hepsi de. özellikle sophie nin süper aksanı ile nate in sevimli mimikleri. tabi bir de kafadan birkaç yüz tahta eksik şeker mi şeker parker ımız var. çok alıştım ben bu diziye arkadaş. dönsünler artık. özlettiniz.
3x15 ile 3x16'yı yayınladıktan sonra gösterip elletmeme taktiğini uygulayan dizi. 4.sezon tarihi haberiyle de sevindiren dizidir.
3x15 teki şu diyalog, istanbul taksicilerinin şöhretlerinin yerel olmadığını göstermiştir hepimize. gina bellman'ın canlandırdığı sophie karakteri arabayı saçma sapan sürmektedir.

--spoiler--
parker: who taught you how to drive?*
sophie: taxi driver in istanbul.*
--spoiler--
ulan artık şunu kaldıraç diye çevirmeyin şu lanet altyazılarda be kardeşim, koz deyin avantaj deyin, gizli silah deyin, süpriz deyin. adam gibi kelimeler varken ne gerek var. illa zorla sokucaksınız şu kaldıraç kelimesini bok gibi oraya. yani bilmeyerek yaptığınızı düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

ama sen de haklısın, madem ki beğenmiyorum o zaman gideyim orijinal diliyle izleyeyim di mi!
pek güzel bir dizidir.sırf beth riesgraf için bile izlenilenebilir.
--S04E04 spoiler--

senaryosu diğer bölümler gibi karışık olmasa da eski zaman ile ilgili çekimleri çok başarılı olan bir bölüme imza atmış dizi. özellikle 2. dünya savaşı çekimleri harikaydı; ırkçılığa da çarpıcı bir gönderme yapıldı.

diğer yandan hardison-parker ilişkisi boyut atladı.

söylemeden geçmeyeceğim; beth riesgraf'ın gülüşü çok samimi ve içten. gülmek çok yakışıyor bu kadına...

--S04E04 spoiler--
sırf parker için bile izlenebilir. mimiklerini yesinler.

--spoiler--
we provide leverage
--spoiler--
s04e08* ile harika bir bölüme imza atmış dizidir.

--spoiler--

(bkz: the moonwalking bear)

ayrıca adama söylemedikleri balık ismi kalmadı lan!*

--spoiler--
az kişinin izlediği kaliteli dizim. az kişinin izlemesi çok hoşuma gidiyor yahu.
beth riesgraf hanım kızımızın yüzü suyu hürmetine izlediğim dizi. o kıvrak hareketleri yapmasanda gelsen türkiye ye.. annem'in,babam'ın elini öpsen.. törkiş kahve yapsan bana.. !!
3. sezonuyla pazartesiden parşembeye akşam 10'da ve sabah 5'de cnbc-e'de kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için bir kez daha yaymlanan süper ötesi dizi.
gittikçe daha da enfes bölümlere imza atan dizi. son bölümü film niyetine izlenebilir.

--s04e09 spoiler--

hardison'ın önce transformation oyunu ile güvenliği geçmesi, sonrasında microsoft flight simulator x ile uçak* indirmesi inanılmaz keyifliydi. değil dizilerde, filmlerde zor görüyoruz böyle şeyleri. gün geçtikçe daha kaliteli ve acayip eğlenceli oluyor.

"hell yeah! that's what i'm talking about!"

--s04e09 spoiler--
izleyende çok kez "oha" tepkisi uyandıran dizi. koşullar nedeniyle ara verdikten sonra dördüncü sezonunu izleyebildim de gerçekten dizi 4. sezonda boyut atlamış. çocuk modundaki hardison ve aduygusal parker'ın değişimi (özellikle 7. bölüm itibariyle) ekstra bir keyif katıyor diziye. nate ve sophie arasındaki ilişkinin değişimi de bunun kadar olmasa da oldukça eğlenceli. bir de elliot var, dizinin en sıkıcı karakteri ama o da zaman zaman eğlenceli işte.
(bkz: A takımı 2011)
sophie ve nate'in oyuna neredeyse hiç dahil olmadığı bir bölümle 4. sezona uzun bir aradan sonra devam eden dizi. alec ve parker üzerinden gitmeye devam ediyorlar ki sıkana kadar bu çok eğlenceli olacak.
4. sezon 17. bölüm çok güzel olmuştur, bi an doctor who göndermelerine gülerken, ertesi an şok etmiştir. sonra da bi bakmışım sağ alt köşede next sunday season finale yazıyor. çok üzdün beni leverage.