bugün

-lazlara has büyük,eğri,geniş kanatlı burun türüdür.
-ayrıca bazen burnu bir yerlere çarparak,bir kavgada burnu kırılarak laz burnuna sahip olunabilinir.
-eğer büyük,eğri bir burnunuz varsa ömrünüz boyunca şu soruyu duymanız kaçınılmazdır:
"sen laz mısın?"
-guinnes rekorlar kitabında en büyük burun ünvanı bir karadenizliye aittir.
halk arasinda biz bunlara gargi(gargamel) deriz.
her karadenizli de oldugu yanilgisina dusulen burun cesidi. ama gercekler her zaman farklidir, kucukken beni leylekler getirdi sanirdim mesela ama oyle degilmis, saglik dersinde ogrendim.
(bkz: arhavi)
(bkz: hopa)
büyük,uzun,kemerli,sarkık bir burun tipi.
en buyuk katkisi yagmur altinda sigara icebilmenizdir.*
(bkz: arı burnu)
sahip olan kişiye laz burun denilir. bi' daha da ismi hatırlanmaz.
dalga geçenlere girsin demek istenilen burundur. * *
* / * * *
süper seksi ve erkeksi bir burundur efenim. *
kemerlidir.
ortaokul , lise ve üniversitede dalga konusu olmama sebep burnumdur kendileri.
görsel

(bkz: mehmet özyürek)
en uzununu seçmek için her sene yarışmasını yaparlardı bunun, evvelce. şimdi yapılır mı bilmem.

artvinlilerde bolca görülür.
dünya nın en uzun burnu.
guinness rekorlarına girebilmiş burundur.
insanın öncelikle laz ile karadenizliyi ayırt ettikten sonra karar vermesi gereken burundur.

her gördüğünüz karadenizliyi laz, her gördüğünüz uzun burunluyu denizde yüzen jaws yerine koyup da laz muamelesi yapmayınız. zira türk de olabilir,hemşinli de olabilir, rum da olabilir, gürcü de olabilir.
her lazın burnunu atın yarrağı gibi zannedenlerin bilmediği burundur. ne sandınız amına koyim karıncayiyen mi?
kimileri insan burnunu değil sinop burnu nu andıran burunlardır bunlar. bi hava katar ama kendilerine.
dünyada eşi benzeri pek olmayan burundur. kendine hastır. kimine göre itici gelirse, kimisine çekici de gelebilir. enteresandır bu burun. bide lazcayla veyahut o şiveyle konuşulunca daha çekici gelebilir. ya da gelmez boşverin gitsin ya.
ankaralı kızlarda da bulunur.
bana " (bkz: jean reno)" yu bile laz zannettiren bir yapı...
(bkz: sinop burnu)
zlatan ibrahimovic'in laz olduğunun kanıtıdır.*
http://www.google.com.tr/...&biw=1280&bih=699