bugün

Uncharted 4 içinde gözüken bir poster ile birlikte sinyalleri verilen oyun.
Gel gel gel gel cok ozledim. Rez alayim suradan da.
(bkz: The last of us part 2)
Fragmanını izlediğim ve bazı yerlerde gerçekten vahşet olan ps4 oyunu. Adamları boğazlama sahnesindeki o sesler gerçekten dehşetli. Uncharted le devam edeyim bari.
ikinci oyunu az önce bitirdim. Joel ilk oyundan itibaren duygusal olarak en sevdiğim karakterdi. Bu şekilde acımasızca ölmesi bende kapanamaz derecede nefret duygusu yarattı. Hem öldüren karakterlerden hemde oyundan nefret ettim. 7 Yıl boyunca yolunu gözlediğim Ellie ve Joel'in yolları daha oyunun 2. saati bile dolmadan ayrıldı. Joel babaya olan özlemimizi gideremedik bile. Oyunun yapımcılarıda oyun çıkmadan önce ikinci oyunda "nefret" temasının işleneceğini belirtmişlerdi. Oyunda Ellie ile oynarken Abby tarafının gaddar ve acımasız olduğunu, Abby ile oynarken Ellie ve Joel'in bencil ve acımasız olduğunu gördük. Bazen tek bir taraf haklı olmaz, bu hikayede de iki tarafta haklıydı. Ama ben last of us'a Joel ve Ellie'yle bağlandığım için bu konuda objektif kalamadım. Çoğu oyuncu gibi oyun boyunca Abby'den nefret ettim. Hatta Abby olarak Ellie'i öldürmeye çalıştığımız sahnede sinirlenip oyunu 2 gün oynamadım.

Joel Ellie'ye karşı nasıl bağlıysa ve onun için milyonların ölebileceği kadar büyük fedakarlıklar yapabiliyorsa, Abby içinde o küçük kız aynı idi. Oyunun sonunda garip bir şekilde Abby'nin ölmesini hiç istemedim, boğulurken yine aynı şekilde oyunu kapatmak ve o sahneyi görmek istemedim. Oyunun duyguları çok iyi işlediği buradan belli. Eğer üçüncü oyunun çıkarılması düşünülmeseydi finalde iki karakterden biri kesinlikle ölürdü diye düşünüyorum ki etkili bir final için ölmeliydi. Oyunun en zayıf tarafıda bu uzatılmış finaldi.

Son olarak üçüncü oyunun geleceği çok belli. Firefly sahneleri boşa eklenmemiş son kısıma. Abby'nin onlara tekrar katılmaya gitmesinin işlenmesi olası. Benim fikrim üçüncü oyunda Ellie'nin bağışıklık aşısı için Firefly'ın tekrar gündemine gelmesi. Belkide Abby Firefly'a karşı isyan ederek ve şaşırtarak Ellie'ye yardım edecektir. Bekleyip göreceğiz. Oyuna genel puanım 96/100. Grafikler 10/10. Atmosfer 10/10. Dublaj 10/10. Hikaye 9/10.
her klişeden yararlanayım derseniz böyle kötü bir seri yaparsınız. ilkinde de, ikincisinde de tam anlamıyla hissettiğim hiçbir şey yoktu. oyun ne gizem, ne hikaye, ne karakter, ne de aksiyon oyunu. yine de oynanmayacak kadar kötü değil. beklentim yüksek olmasaydı iyi olan yorumlara katılabilirdim. sanırım eski oyunlardaki mükemmel senaryoları özlüyorum. ps2 ve ps3 bir başkaydı.