bugün

gün itibariyle gerçekle$mi$tir. hayır anlamıyorum, telif hakkı hususunda hassas davranan, ücretli ve plak $irketleriyle, sanatçılarla gelirlerini payla$an bir sitenin kapatılma amacı ne olabilirki.

çekin $u internetin fi$ini de siz de kurtulun biz de kurtulalım artık, yeter!

edit: last.fm'in 19-2o eylül günlerindeki bakım çalı$ması doğrudur fakat engelleme bakım çalı$masından ayrı olarak vuku bulmu$tur. dns'si farklı olanlar last.fm sadece bakım çalı$masında sanabilirler fakat tt dns'lerinden giri$ yaparlarsa kapatıldığını güzel fontlu pek cici kırmızı bir yazıyla göreceklerdir.

edit 2: süpriz bir $ekilde cinlik edip last.fm'in uzantılı sitelerinde bir problem olmadığını farkettim. eğer almancadır, italyancadır sorun etmiyorsanız http://lastfm.de, http://lastfm.it ve arkada$ları sizleri bekler.
tayyibiye'nin, gençlerin şeytan müziği (!) dinlemesini engelleme yöntemi olduğunu düşündüğüm aksiyon.
şimdi duyar duymaz turkcell'in parmağının olduğunu düşündüğüm uygulama. nedeni basit: turkcell benzer bir hizmet sunmaya başladı bir süredir. hatta yanılmıyorsam uludağ sözlük'te de reklamı yapılmıştı. genç turkcellliler için.
http://www.sansuresansur.org/
myspace'le birlikte yasaklanması ayrı bir gudikçe harekettir. kendi şarkıcılarımız gerek myspace ve last fm'de şarkılarını paylaşırken bu süper yasak nedendir hala anlayabilmiş değilim. yani ulan bu müziği yapan insanlar kendileri zaten bu siteye üyeyken(örnek olarak verirsek ceylan ertem bu siteye üyedir) süper yasakçı zihniyetimiz yine ortaya çıkıp olayı bok etmeyi başarmıştır. helal olsun.

(bkz: bambaşkaymışsınız)
basit bir dns ayarı ile ferhat dağları nasıl deldiyse sizde bu yasağı delebilirsiniz. iletişim daire başkanlığının sitelere erişim engelleme konusunda 40 fırın ekmek yemesi lazım ha malum ramazan ayındayız normal.
(bkz: eşşeğin amına su kaçırmak)
sapkın fikirlerle dolu yeni şafak ve zaman gazetelerinin internet sitesi açıkken last fm gibi dürüst paylaşım ortamlarının kapatılması niyetin apaçık ortaya dökülmesidir.
hangi gerekçeyle yapıldığı merak edilen engelleme. aynı tarz müziği dinleyen insanların tanışıp sohbet etmesi falan batıyor galiba.
Güzel olan herşeyi toplumumuzun boklama faaliyetidir.Last fm gibi dünyaca ünlü ve kaliteli bir internet radyosunun erişiminin engellenmesi çok acıdır.
" dns ayarlarınızı değiştirin rahat edin " tadında gelen öneriler daha bir acıdır yasaklardan. çok duyarlıyız yahu. ağlayacağım sözlük mendil hele.
özgürlüklerin kısıtlanması. *
nereye yönelsek yolumuzun kapandığının göstergesidir. aynı formatlı rakip siteler yada ürünler yapacaklarına engellemek daha kolay gelmektedir bazılarına. *
internet=özgürlüktür sloganının yediği en büyük darbelerden biri olmuştur. anlaşılcak gibi değildir.
telif haklarını koruyan kolluyan, sanatçıların müzikle uğraşan herkesin dünyaya sesini duyurmasını sağlıyan, kaliteli müziği kullanıclara sunan bir sitenin kapatılması. birileri şu yasakçı zihniyete erişimi engellesede rahatlasak!
türkiye'de olduğumu hatırlatan durum.
giren giriyor takmaya gerek yok denildikçe benzeri durumların yaşanmaya devam edeceği durum. last fm ve myspace telif hakları açısından kanuni olarak yayı yapan yerler. bunların kapatılması, erişimin engellenmesi, hiç bir şey değilse bile onların ve bizim kanuni haklarımızın bizim aleyhimizde ama müzik şirketleri lehinde yok edilmesi.

devlet, kimin nereye gireceğine karar verecek bir merci değildir. hiç bir şey değildir. ama sesini çıkarmayıp şurdan 4 tane rakam yazdım mı giriyorum ya nolucak diyenler en büyük suçlular olacaklar gelecekte. şimdi hemen hiç vakit kaybetmeden tepki gösterilmeli. ben bağlanıyorum gerisinin amına koyim demek çözüm değil bir yerde.

müyap artık farketmeli, dünya değişti. dağıtım kanalları arasında internet var. artık ne biz köleyiz ne de sanatçılar. bunu nereye kadar örtebilirsin.
(bkz: last fm de türkü ve ilahilerin bulunmaması)

o kadar çok küfrediyorum ki düşünemezsiniz bile. mantıkda getiremedim. ttnet müziktemi takılalım aq. o kadar dandik ki. turkcell demi takılalım o kadar gerizekalıca yapılmış ki.

hadi be cibilliyetsizlik diyeceğim ama bu çok üzücü. sen myspace i niye kapatıyorsun ki. bütün türk müzisyenleri oradan o kadar güzel iş buluyordu ki kendilerine. plak şirketlerini nerden buabiliriz artık?

bence tek bir açıklaması var. halk metal ve rap müzikten uzaklaştırılıyor.
baskıcı , darbeci , muhafazakar toplum ve onların seçtiği yönetimin bağnaz ve yobaz görüşlerle dolu hükümetin ve onun faaliyelerinin bizi dünya ya yine yeni yeniden rezil ettikleri olaydır.
hayat damarımın, benim gibi pek çok gencin de damarının kesilmesi olayı. müzik hani evrenseldi, hani ruhun gıdası, dostluk elçisiydi! o vakit kapatmaktaki amaç çok absürd değil midir? Bir an önce yapılan yanlıştan dönülmesini temenni etmekteyiz.
müzik indirmenin yasaklanması ile aynı anda yapılması ile müziğin ahlaksızlık olduğunu düşündürmüştür. bunları yasaklayarak tatmin olan şahsiyetin ruh halini gerçekten merak ediyorum. evde ne yapıyordur mesela, neyle uğraşıyordur, düşündürücü.
siteye girildiğinde:

bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.
t.c. beyoğlu başsavcılığı'nın 26.06.2009 tarih ve 2009/45 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.

yazısıyla karşılaşılmaktadır.

siyasi ya da erotik bir formatı olmadığı halde neden kapatıldığı merak konusudur.

bu engellemeden dolayı;
aboneliğim yanmıştır, param boşa gitmiştir.
ayrıca ruhun gıdası olan müzik dinleme hakkım elimden alınmıştır.
müzisyenler ve albümler hakkında en kolay araştırma yapabildiğim, hit olan parçaları öğrendiğim tek kaynak elimden alınmıştır.

edit: imla
milyonlarca -binlerce demiyorum, dikkat et, dünya çapında bir olay bu- üyesi bulunan bir siteye erişimin türkiye sınırlarında yasaklanmasıdır.

yüce devletimizin (!) ne kaygısıyla yaptığını anlamamışızdır. yahu her türden şarkının, müziğin, eserin barındığı bir yeri ne zihniyetle kapatırsın ki? müzik indirmek yok zaten bildiğime göre, kullandığım zamanlardan hatırladığımda da 30 sn falan dinlenebiliyordu müzikler. e şeytan bunun neresinde?

siz youtube'u da kapatmıştınız zaten, şimdi facebook yeni bir youtube olma yolunda. hatta oldu bile! yakında türkiye çapında bir last.fm çakması kurulur. bakalım ona ne yaparsınız?

ha onu kurmak da g*t ister hani. öyle babayiğit çıkar mı tartışılır.

sonra, "bizi avrupa birliği'ne almıyorlar" diye yakının. çok süpersiniz.
(bkz: opendns)
devlete vergi ödememesinden kaynaklanıyor olabilir.
savcılıkların hobi olarak site engelliyor olabilceğinden şüphelendirmiştir insanı. sanırım sıkıldıkça falan bu işlere dadanıyorlar. komik lan. bi girip baksalarmış sanki çatır çatır serdar ortaç falan indiriyor insanlar. kimin hakkını koruyorsun ki engelleyerek? bi' girip baksalarmış nedir ne değildir diye. giren yine giriyor ya neyse son hız sansüre devam!
(bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)
güncel Önemli Başlıklar