bugün

(bkz: lakin ki öyle değildir)
Bahsettiğin şey kelimenin arapça olmasıysa ama da en az lakin kadar arapçadır.

Bunun dışında neyden bahsetsen haksızsın zaten.

insanlar bilmiyorsa bile -ki lakin oldukça aşina olduğumuz bir kelime- ne güzel bir kelime daha öğrenmiş işte fena mı amk ?

Neyi eleştireceğimizi şaşırdık yemin ediyorum.
(bkz: yuh amk)

çomar çıktım ya lan!

"ada'mı" ney amq!
kullanıyorum ve çomar değilim. sorunlu musunuz lan siz değişikler
Ne kullanacağımızı şaşırdık bozkurt işareti yapıyoruz sen mhp'li misin? Diyolar ne alakası var türk'ün işaretini niye bir siyasi partiye atfediyorsunuz bu da o hesap.
mal oğlu mal amk, çomarları eleştireceğim diye iyice çomarlaşmışsınız ve götünüzden haberiniz yok, artık nasıl muhalefet edeceğinizi şaşırdınız.
tanımda geçen; tayfa, imrenmek, ömür ve sene kelimeleri de dilimize arapçadan geçmiştir.
konuşurken kullanılan; ama, fakat ve lakin kelimeleri de bunlara dahil.
benim yazara tavsiyem, bu kadar rahatsızsa dilimizi konuşmasın. insanları kullandığı mecbur kelimelere göre kategorize eden bir insanın, ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum zira.
saçma sapan argümanlar yerine meramını anlatırken sözgelimi edilen ana, bacı küfürlerinin ne kadar yanlış olduğunu farketmeni tavsiye ederim. ufkun açılır.
Kelimeye göre tahlil yapıyorsanız o zaman Rte den farkınız yok demektir. insanları kutuplaştırmaya, karşı karşıya getirmeye meraklıysanız sıkıntılı bir ruh hali içindesinizdir. Edebiyat öğretmeni adayı olarak bir sürü osmanlı türkçesi ne ait kelime kullanabiliyoruz. Demek ki öyle kelimeler kullanınca biz de çomar ilan edileceğiz. Bu neye göre nasıl bir ayrım diye sorarlar, sayın yazar!
bunu diyen arkadaş çok net ruh hastasıdır.
oyle deme aslında iyi olmuş. 2 farklı cumleyi 1 baglac ile birleştirip anlam ve fikir butunlugu olusturmak beynin gelişimi için lazım. sonunda çomarlar da beyinlerini geliştirmeye başlamış yani. umarım başlamışlardır.
Çomar olma başarısı, dilbilgisi, imlâ, bağlaç gibi konularla ilgili olmayıp, beyin, akıl, mantık gibi unsurların devre dışı bırakılmasıyla ilgilidir.
Lakin onlara da insan deyip, umutla aydınlanmalarını bekliyoruz pek tabii!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar