bugün

(bkz: laikçi)

edit: başlık başa kalmış.

ilk entry benim değildi ki caaanım moderasyon.
laikçi nedir kardeşim denmeye sebep başlık.
tanım: o söylediğin GÖT ister hm de büyük harfle göt ister
zamanında düşmanı bir kere dökmüştür bir kere daha dökeriz sorun olmaz dememe sepep olan başlık.
ata'mın izinden gidenleri görmek ne güzel...
de laikçi ne demek onu bilemiyorum... türkçede böyle bir sözcük yok bildiğim kadarıyla
tuttuğunuz yol doğru, bir müddet sonra atatürk ilkelerine başlıycaksınız sanırım.
(bkz: genç yobazlar rahatsız)

(bkz: izmir in götünü yiyin)
(bkz: ava giderken avlanmak)la eşdeğer durum. şakirtler izmir e bi giderler, gider gitmez soluğu seferihisar açıklarındaki buz gibi sularda alırlar. tabi en iyi ihtimal bu. izmirliler bu şakirtlerin safra keselerini bile patlatır, o derece*
izmir yerine gide gide anca layıkı oldukları Arabistan çöllerine gidebilecek yobazların boş hayali.
yunanı denize dökmekten hiçbir farkı yoktur.
(bkz: yobazları arabistan çöllerine gömmek)
bu düşünceye sahip olan insan acaba hayatında deniz görmüş mü? diye sormadan edemediğim durum.
dağdan gelip bağdakini kovmaktır. *
bir akpli nin mantıklı olması kadar saçmadır.

(bkz: izmirliler kovalasın sizi)
yok yaa? diye karşılanırlığı olan imam hatipli hayali.

ah be kardeşim...

sizin güttüğünüz koyun kadar bizim siktiğimiz çoban var. bir de onu bilseniz siz!..
yakında laik veya laik olmayanın kalmayacağı dönemlere ulaşacağımız günlerde gereksiz bir tartışma konusudur.
(bkz: hayat amacı laiklere çatmak olan dinci)
laikçilerden kastettiğimiz şey, insanlara dini tercihlerinden dolayı zulmetmeyen kesim ise elhamdülillah "laikçiyiz!!!". ama din cahillerinin bizi izmir'den denize dökmesi sağlam göt ister. sizde o göt varsa, biz onu değerlendiririz.
"Laikçi"*leri denize dökmek yerine bırak izmir'e, biz laik laiğe mutlu mesut yaşarız izmir'imizde, denilesi eylem.
bi zahmet ya! tepkisi verilir. izmiri de özledim, buz gibiu serinlerim de azicik. hadi günes yagimi sürdüm, gel dök beni denize.
boş hayallerdir. zaten anca hayaldir.

onun yerine doğuda ki itleri dağa gömmenin hayalini falan kurun.
seçim sonuçları dikkate alındığında, türkiye'nin geri kalanıyla bu kadar paradoksal bir durumda olan şehir ahalisinin aklından geçirmediği değildir. herhalde ?
öyle sadece izmir den dökmek yetmez. ordan döke döke aşağı inmek daha mantıklı bence. bütün sahil şeridini dökdükten sonra. hatay dan aşağı kaptırıp suudi arabistan a gidip yerleşmeleri daha mantıklı kanımca.
dedelerinin yunanla birlikte denize dökülmemelerinin büyük hata olduğunu gösteren tosunların hayalidir.
Tek tek basaraktan bade süzerekten
inci dizerekten gel canım gel amaaannnn diyerek Güzel izmirlilerimizin bu hayal kurmayı seven zatları çağırmaları gerekir kanımca. yada onların yerine bir 'angaralı' olarak ben de bu türküyü çığırarak çağırabilirim.
(bkz: şimdi sakin ol ve beynini yere bırak)
(bkz: format namına teslim ol)**
laikçiler(!) zaten denizden çıkmadıkları için zor olacak durumdur. havaların soğuması beklenmelidir.