bugün

koskoca lahmacunu eliyle yiyebilen tiplerin son derece görgü kuralsız yaşadığı gerçeği ve de tespitidir.

ayıptır söylemesi de yani çok iticisiniz çok!
ayıp etmiştir.

ağzıyla yemelidir.
götüyle yiyemeyecek kadar medeniyet görmemiş sığırların görgüsüz hareketidir. boşuna dürüm yapmıyorlar o lahmacunu biraz mantık.
yanlış önermedir.
şimdi bakın bu tartışmaya bir açıklık ve bir de son getireceğim. Ciddi ciddi anlatacak ve geçerli sebepler sunacağım. siz bile inkar edemeyeceksiniz, çok önemli delillerle size ispatlayacağım ve ikna olacaksınız.

1) burada kafam kadar büyük bir mantık hatası vardır ve durum ciddidir.
bir kere onun adı lahmacun değildir. kıymalı pidedir. çünkü lahmacun zaten elle değil, hiçbir şekilde yenmez, o direkt yutulur ve sindirilir. öyle bir şeydir o. onunla yapılan aktiviteye sadece "yeme" diyemezsin, hafif kalır.

2) hah gelelim kıymalı pidenin elle yenmesine... elle yiyenler görgüsüz değillerdir. çünkü eşşeğin zikinden dolayı.

evet, bu açıklamaların ışığında biliyorum ki ikna olmayan bir tek kişi bile kalmadı.
şımarık kişi söylemidir. sanane neresiyle yerse yer, kibarlık yapacam diye şekilden şekile girmeye gerek yok, al eline rahat rahat ye doyur karnını. lahmacunu yemek için söyledin sonuçta kibarlık taslamak için değil. elinle yiyemiyor isen yiyene de laf yapma hakkın yok.
Lahmacun doğu geleneğidir git sor bakalım doğuda kaç kişi çatalla yer. pide tarzında geniş yemekler yenmez oyle çatal bıçakla asıl bunu bilmemektir görgüsüzlük.
sanki biraz da kırodur.
neremizle yiyecektik ?
lahmacunun ortaya cikisindan itibaren el ile yendigini biliyoruz. gorgu bu şekildedir. gelenek ve gorenegin disinda olan catalla yemektir. catalla lahmacun ya da pide yemek görgüsüzluktur
Ne alaka görgüsüzlük? Ne yani illa lahmacunu bıçakla ince ince kare şeklinde kesip , çatal eşliğinde mi yemeliyiz ? Saçmalığın dik âlâsıdır bu denilen .
kraliyet ailesine mensup bir soydan gelindiği için doğrudur.
Kıvırcığı domatesi koyulur güzelce limon sıkılır sarılır ve pek tabi elle yenilir oh mis. Başka şekli mi vardı?
Kivircik ve limonu katip onu guzelce sarican lop lop goturuceksin kardesim. Kusura bakma bicak nedir amk?
asıl garip olan lahmacunu eli dışında herhangi bir şeyle yemesi. sırf piçliğine açılmış başlık. başka bir amaç yok.
çatal bıçakla yiyebilen varsa tebrik ederim.
Hakikaten de tam görgüsüzlerdir. El ile yemek mi yenir Allah'ını seversen.

görsel
Doğrudur, ben görgüsüzüm mesela elimle yerim daha keyifli olduğu için. Başkasının ne düşündüğü sikimde olmaz am paparası seni.
Hahaa ben lahmacun arasına adana kebabı sarmayi bile hoş görüyorum başlığa bak.
Lahmancun getirirken çatal kaşığı salata için getiriyolar cahill.
Cidden ne görgüsüzlüktür çorba kaşığı varken el ne görgüsüzlük ama. *
lahmacunu çatalla yiyen aşırı kibar insanların düşündüğü bir durum.
Medeniyeti, kimsenin özgürlüğüne karışmamak eleştirmemekle uygulamak yerine lahmacunda arayan insan söylemi. Buzlu badem öneririm, yeri bellidir.