bugün

konuşanın ağzına lafı tıkamak.
aslı bal gibi lafını kaymakla kestimdir bi manası yoktur karşı tarafı bozmak maksatlı olduğundan şüphe duymaktayım ama o kadar ince tatlı söz söyleyen birinede s... demek yakışı kalmaz alttan alttan kuyusunu kazmak gereklidir
ikide bir karşısındakinin sözünü kesen bireyin, bu söz kesme eylemini meşrulaştırma tümcesi.
karşı taraftan sitem yada laf yememek için kullanılan deyim.
karşıdakinin sözünü kesme durmunu daha "sempatik" bir şekilde ifade edebilmek için kullanılan deyimdir.

-sözümü kestin abi!
-ama balla kestim.
-ha iyi devam et öyleyse..

(örnekteki gibi işe yaradığı görülmemiştir. bu bir ütopyadır.)
o değil de 'nin kibar söylenişi.
sözü kesildiğinde deliye dönen kişilerden sakınmak için kullanılan bol yağlı ballı söz.
nev'in sürekliği kullandığı söz. ama devamında lafını kesmenin hakkını vererek hayran hayran dinletmişti kendini.
güzel bir tabirdir
(bkz: balçiçek pamir)
lafını sikiyorum amanın light versiyonu.
çizmedin ki kesesin denilesi hadise.
"şimdi aklıma geldi cümlenin ortasına dalıp mevzuya sçayım ama sen benim ağzıma sçma olma mı kuziciğim?" in medeni ifadesi.
laf'ın boş söz anlamına geldiğini düşünürsek ortaya "bi sus aq sabahtan beri boş boş konuşuyorsun" anlamı çıkaran cümle.
ılımlı söz kesme politikası.
lafını baltayla ortadan böldüm demektir.
ballı da olsa, kaymaklı, çikolatalı da olsa, sonuç olarak bir saygısızlık edip lafı kesmektir. ama karşıdaki bunu çakmasın diye, biraz cicili bicili bir ambalaja koymaktır.
duyulduğunda senin o dilini yerim ben tepkisi verebileceğiz sempatik cümle.
Sürekli kesilip söylendiği zaman kabak tadı veren balla falan alakası kalmayan samimiyetten uzak kusura bakma tarzı bir cümle.
güncel Önemli Başlıklar