bugün

ayar vermekten farklı olarak yazılan entry çeşidir. burda olaylar yazarlar arasında sözlük arkasında gelişen olayların sözlük içine taşınması ile olur. misal bir yazarla gönül ilişkiniz olduğunda ve bittiğinde, yazarın yeni sevdiceğine laf sokmaya çalışırsınız. saçmasapan yorumlar yaparsınız. işte bu tam manası ile "laf sokma maksatlı entry"dir. insanı hiç olmadığı kadar komik gösterendir.
parça tesirli entry dışı seni içi beni yakar..
sözlüğü sevme sebebim..sadece bilgi girilse , çok sıkıcı oluyor neticede biz de wikipedia'dır ; çeşitli kaynaklardır bakıp giriyoruz , kopyala yapıştır oluyor..yok tartışıcam desen , genelde (yüzde 90 oluyor bu) sonu özelden şşt akıllı ol ile bitiyor..yada bambaşka bi boyut kazanıyor bilemiyorum tam..en zevklisi , oturup elinde bilimum krakerler masada çay , heheh şuna bişi diyim de görsün , nickinin anlamına giydiriyim bakalım tarzında entryler yazmak..
tek sapık , ya da "de sade" kılıklı ben de olabilirim , tek dile getiren de ben olabilirim tam bilemiyorum ama şahsen ben ekşide olsun burda olsun , zamanında laf sokma amaçlı girilmiş entryleri alt alta okurken zevk alıyorum..
ANLAMSIZ BIR SEKILDE ILGI GOREN,ZEVKLE YAZILAN ENTRYLER.
tüm entryler buna dahildir gibi bir genelleme yapılırsa yanlış olur ama %95 doğru olur.

(bkz: istisnalar kaideleri bozmaz)