bugün

sinemasına Akasya AVM'de 21,5 lira verdim, güzeldi ama. kesin 3.sü de çıkıcak, yine ilk filmi gibi heyecanlı bitti.
Bugün bayılarak izlediğim filmdir. Tavsiye ederim.
üzerinde ingilizce güneş gözlüğü olarak kullanmayınız yazan üç boyutlu gözlükle izledim. hangi idiot o gözlükleri güneş gözlüğü olarak kullanır? sinema bunu neden ingilizce yazmış onu hiç anlamadım. bir ben mi gülüyorum bu manasızlığa?
neyse filme dönecek olursak ilkinden daha güzel olduğunu söyleyebilirim.
izlerken bayağı para harcanmıştır bu sahnelere dedim.
o isyancılar tarafında güvenliğin başı olan adam game of thrones'daki kerhaneci değil miydi?
insan öyle alışınca bir gülme geliyor filmde.
şu thomas'ı gözümüze soka soka sürekli lider ilan etmeleri, insanların çok diretmeden peşinden gitmeleri biraz samimiyetsiz.
neyse ben daha fazla anlatmayayım konusunu da seyredin, gidin diyeyim.
iyiki hamile değilim dedirten film. Doğururdum kesin lan gerile gerile olecektim. Ve iyiki yaşlı değilim kalp krizi geçirtecek sahneleri vardıı. ilkinden daha iyiydi. Bence izleyin.
ilk filminden kesinlikle daha güzel, kitabıyla kıyaslanırsa çok farklı olmuş konusunu değiştirmişler ama film yinede çok güzeldi kesinlikle 3. filmi de çıkacak adı ise son isyan olacak 3. filmin konusu ise isyanı yok etmek olacaktır. Labirent serisinin 4 kitabı vardır, ama film olarak bence yalnızca 3 film olacak. Çünkü 4. kitabı filme çevirmek hem çok maliyetli hemde çok zor olacaktır. Bu nedenle muhtemelen 3. filmde bırakacaklardır. Bu arada filmi izleyenlerin kitaplarını okumasını da öneririm, hepsi çok kaliteli ve ilgi çeken kitaplardır.
Ilkine gidemedigim icin ikincisinden bir sey anlamam diye komedi filmine gitmistim adi cok guzel.
ilk filmden kat kat iyi olan film. hızlı ve öfkeliden sonra bu yılki en filmdi bence. imdb puanıda az geldi bana.

--spoiler--

teresanın yaptığı ibneliği unutmaycağız!

--spoiler--
Çerez tadında bir film.
labirent filminin devamı niteliğinde olan film. izlediğinize pişman olmazsınız. ilk filmden daha fazla aksiyon sahnesi mevcut ve filmin sonuna doğru 3. filmin geleceği de belli edilmiş.
En beğendiğim filmler arasına girdi. kurgusu mükemmel. aksiyon sahnelerinin uzun tutulması da çok iyi olmuş. Bütün stresimi attım. (ironiye bakın.*) filme hiç mi hiç gitmeyen tek şey son sahnelerindeki 3dk süren gereksiz duygusallık barındıran sahne. Üçüncü filmi sabırsızlıkla bekliyorum.
--spoiler--

Sonunda süperman ölüyor.

--spoiler--
Kitabı filminden cok daha iyiydi.