bugün

istanbulda ki(en azından benim yaşadığım yerde) bugün yaşanan mevcut havaya bakınca insanın zevkten dört köşe olarak bağırmasını sağlayacak durumdur.. yarın hafif bir kar yağıcağını söyleyen yetkililer bir kez daha düşünmelidir sanırım..
Bu sene ayvaların bolluğuna dayanarak kışın yine * çok sert geçmesini tahmin ettiğim ve "şimdilik gayet güzel daha gelmesin dediğim" durum.
kışın gelmesi kabaran doğalgaz faturaları,bir türlü ısıtılamayan evler,etrafta dolaşan girp mikropları olarak düşünüldüğünde gelmemesi isabet olan durum.
kasımda tatil yapacaklar için mükemmel olan durum. *
melankolik kişiler için tokat niteliğinde bir bekleyiş olmuştur.
ozon tabakasında oluşan hasardan dolayı, atmosferin etkilenmesinden ileri gelendir.
bu sene kış gelmedi diyorlar, evet gelmedi. fakat gelmediyse kış kilolarını neden aldım ben? yazın içinde sallandığım pantolon neden kan dolaşımımı bozuyor şu an? kış geldi işte geldi!! ühhüüüyy!
Yaklaşık 15-20 yıl sonra götümüze girecek hadisedir. *
çok değil, 10 sene sonra götümüze girecek hadisedir.

ekleme: o zaman, duyduğum kadarıyla, "biz gelişelim de dünyanın içine sıçılsın" diyen sağ kesim, kafatasımızı, dinimizi güzelce inceleyip, safkan olanlarımızı aya çıkaracakmış. ben onların yalancısıyım.
(bkz: küresel ısınma)

kötü tarafı;

iş yerinin kar yüzünden tatil edilmemesi..
'yanlışınız var, kış geldi ama az geldi. sadece kar gelmedi ve yağış olmadı' demek istediğim olaydır. yoksa gayet soğuk günler geçirildi, ayaz vardı, çarptı oramı buramı. geçmiş yıllardaki gibi bir kış yaşanmadı, evet, ama felaket tellallarının dediği kadar da vahim bir durum yoktur.*
(bkz: kis gelmez oldu) *
"bunu siz istediniz" der gibi bir sey var bu havalarda
teknolojiye düşman ediyor insanı, düşman
hele birde, kardan once cemre dustumu yere
içtiği sigaraya bile pişman ediyor insanı, pişman
"bunu siz istediniz" der gibi bişey var bu havalarda
perişan ediyor insanı, perişan...
kendin ettin kendin buldun durumudur. şimdilik kış gelmeyerek kendini gösteriyor, bir süre sonra yaz gitmiyor diyerek gösterecek kendini. ayrıca yüksek ilgisi nedeniyle;

(bkz: an inconvenient truth)
şimdiki havaların tadının çıkarılması.
(bkz: mazoşist başlıklar)
ulan ne meraklıymışsınız götünüzün donmasına. yaz gibisi var mı be ooh rahat rahat takıl.
Acelen ne ayarina yol acabilecek bir gaza gelme hali.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar