bugün

An itibariyle farkettiğim durum, sürekli geceleri miyavliyor, poposu havada ön tarafı yere yakın halıda sürtünmeler, camda, balkonda vakit geçirme isteği bu dönemde olduğunun bir göstergesi. Çiftleşsin doğursun çevrede kediye bakabilecek dostlarım var. Kısırlaştırmak kabul edilebilir bir şey değil tıpkı iyileşmeyecek kediyi acısız ölsün diye uyutmak gibi halbuki acı çekerek ölür her neyse çabuk ve sakin atlatması lazım, tavsiye gerektiren bir konu. ilaç hap istemezük.
lan ne çekiyorum bilseniz.

böyle birşey yok arkadaş.

ergen babası olmak zormuş aq.
yaşayan bilir. uyutmaz asla, kapının camın önünde maav maav maav eder durur, yalnız dikkat edin açık kapı bulduğu an kaçıverir. sokakta aç ve hasta bir sürü hayvan varken en iyi yol kedinizi kısırlaştırmak olacaktır. kedi de rahatlar siz de.
Kedimin 1+ olduğunu düşününce vakti geldiğini anlıyorum fakat o daha sitenin bahçesini dahi tanımıyor, kaçar giderse onu nasıl bulacağım ki? Dedirtir. Aslında bakarsanız manevi babalık yaşıyorum şuan uykusuzluğum var, kulak sıvazlamak iyi geliyormuş diyorlar, gerçek çocuğum olsa huzurlu olurdum sanki ama gülü severim dikenine katlanırım yine de tavsiye ararım.
görsel
ilaç-hap istemeyiz, kısırlaştırmayız, onu yapmayız bunu yapmayız diyorsanız eğer gidin kedinizle bunun ne kadar ayıp olduğu, kızışmaması gerektiğini konuşun.

kedinizi bu dönemde iyi gözlemleyin çünkü fırsatını bulduğu an evden kaçacak veya kendisini eğer yüksek katlı bir apartman dairesinde yaşıyorsanız balkondan aşağı atacak. bir yöntemi var internette okuduğum ama asla uygun bulmadığımdan bahsetmeyeceğim.

kısırlaştırmazsanız eğer her kızışmasında doğurtursanız kedinizi ziyan edersiniz ve erken kaybına sebep olursunuz. kısırlaştırmazsanız yılda en az 8-10 kere kızışma dönemine girecektir.

veterineriniz vardır mutlaka kedinizin aşılarını, kontrollerini yaptırdığınız. ona kısırlaştırmayla ilgili danışın lütfen, size kedinize kötülük ettiğinizi anlatacaktır. yakınlarınızda kedi isteyen olabilir ama bir kere-iki kere, ya sonra ?
sizin yatağınıza bir başka erkek atabilir.
görsel
(#35321309)

kedilerde nadir görülen eş cinsellik vakası.
kızışan kediyi oyalamak için elinizi suya sokun, şapır şupur su aksın demiyorum ama, sonra kedinize sürün. ıslanınca kendini yalayacaktır uzun bir zaman, oyalanır biraz. çok çok geçici çözüm bu, çekerim derdini diyenler için ufak bir öneri sadece.
empati kurun kısırlaştırmayın. belki anne olmak istiyor ? eve erkek kedi alınız efendim.
sözlüğümüzde bir hatun kişi vardı. kızan kedisini kulak temizleme çubuğu ile rahatlattığını söylemişti. kulakların çınlasın. geldiysen üç defa vur tahtaya yani.
Eve erkek kedi alınızmış bak hele.

O evde artık hayat durur arkadaşlar. Kediler paso siz biliyorsunuz...

Evde kedi beslersen olacağı budur.

Kedisi insanı yok bu kızlar hep azgın, allah bunların şerrinden korusun.

Kısırlaştırmak doğru mu onu da bilemiyorum. Koca bul desem bir sürü doğurur bu ne biliyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar