bugün

izlenilebilir türk dizisi.

konusu arak mı değil mi bilmiyorum, zaten pek onla da ilgilenmiyorum. hani böyle kanallarda zapping falan yaparsınız da karşınıza bir şey çıkar, sonuna kadar izlemeseniz bile vakit öldürmenize yarar. bu dizi o tarz bir dizi. ağım şahım olmasa da güzel. çekimler için seçilen mekânlar çok hoş bence.

lakin dizide Candan karakterine hayat veren leyla lydia tuğutlu'nun oyunculuğunu gerçekten yetersiz buluyorum. her dizide aynı tiplemeyi canlandırıyor. zengin bir kadın, iş güç sahibi, biraz da dobra. mimikleri bile diğer dizilerinden farklı değil. artık farklı tiplemelerde oynasa daha iyi olur bence.

bir de öykü karakterinin sekiz yaşında olmasına rağmen bu kadar olgun davranışları olması göze batıyor. yaşı on iki-on üç yapılabilirdi bence, eğrelti de durmazdı.
tv8'de yeni başlayan dizi. başrolünde buğra gülsoy ve beren gökyıldız oynuyor. ilk bölümünü veriyorlar şimdi izledim epey güzel bir dizi olmuş acun yine reytingleri gözünden vuracak anlaşılan.
Ufacık çocuğa kıl ettiren dizi. O küçük şeyi canlandıran kimse bir bitmedi çilesi, bıktım sümüklerini izlemekten. azıcık zengin bebesi rolleri verin şuna da sevinsin.
Güzel bir dizi demiştim ama vazgeçtim.. sadece ilk bölümü güzeldi o kadar, bölümler ilerledikçe sıkmaya ve vasatlamaya başladı.. daha da izlemem.
Buğra gülsoy ve bizim bıdık o kadar uyumlu ki.
duygu yüklü bir dizi. özellikle de arada çalan şarkıları mükemmel seçmişler. geçen hafta sezen'den bir çocuk sevdim bu hafta yeni türküden yağmurun elleri tebrikler çok güzel bir dizi.
muhtemelen, ''kadın'' dizisi tuttuktan sonra;

''lan niye kızım diye de bir dizi patlatmıyoruz aq?'' diye düşünürken yapılan bir dizidir. bol acıtasyon, duygu yüklü parçalar...

alın size mükemmel türk dizisi.
bu dizideki çocuk büyüdüğünde, dese ki:
"neden beni şöhret yaptınız? bu mesleği istemiyorum ki ben. neden seçimlerimi bana bırakmadınız?"
ne denebilir?
"ben de arkadaşlarımla sokakta özgürce oynamak istiyorum. derslerimi rahat rahat öğrenmek ister(d)im"
ne denebilir?
yetişkinler dahi dizi sürelerinden muzdarip olduğu halde, hem de başrol! yazık yahu...
bu dizideki çocuk diziye nasıl gider? okula nasıl gider? ne zaman dinlenir? dersini ne zaman nasıl çalışır?
dizi duygusal yönden yakalamış izleyiciyi (ki duygusal yönden yakalamak kolaydır) ancak mantık silsilesi çelişkiler yumağı.
dizilerde çelişkiler silsilesini izledikçe izleyiciye verdiği zarar ayrı bir konu.
bu kadar saçma sapan dizilerin pompalandığı bir ülkede kimlerden ne beklenebilir?
ver duyguyu, salla senaryoyu, nasılsa yanlışa dur diyen yok, öyle mi?
elimizi vicdanımıza koyalım, dizilerdeki yanlışlara artık dur diyelim.
Abartılmış balon bir dizi. Hiç duygusal değil. Küçük kız o kadar itici ki onun iticiliğinden dolayı ekrana beş dakikadan fazla bakamıyorum.
Tv 8 de yayınlanan bir dizi. An itibariyle şoktayım.
Bir kadın ve bir adam kitapçıda. Raflardaki tüm kitapları ters çevirmişler. Reklam olmasın diye mi? Telif melif o yüzden mi? Bilemedim. Bu ney lan?
Güzel dizi. Lydia tuğutlu ve beren gökyıldız için izliyorum.
Abi küçük kız (beren) çok güzel rol yapıyor. Keşke öyle akıllı tatlı bir kızım olsa.
Sanırım konuları sürdürmeyen tek dizi. Hemen soru işaretlerini cozuyorlar temel konular dışında. Ayh yeni demeden sadede geliniyor bende bu yönünü seviyorum bu dizinin. Müzik seçimleri ve oyuncuların başarısı derken keyifli güzel gidiyor.
Bugünkü bölümü efsane olan dizi. Güldüm baya cimcimeye swh.
annem ile babamın birlikte izlerken tesadüf denk geldiğim, sevgi öğretmen adlı karakteri oynayan şirin mi şirin güzel mi güzel kız oyuncunun sahneleri için arada baktığım dizi. ekranlardan birini beğenen biri pek değilimdir ama gerçekten bu kızın çok doğal ve sade bir güzelliği var. özge özpirinçci'ye çok benziyor. hafiften türkan şoray gençliği de yok değil. dizi için ise pek bir şey diyemeyeceğim. yeni dizilerin konuları çok çarpık. kafam allak bullak oluyor. o yüzden pek benimseyemiyorum. ama rol olarak öykü adlı küçük kızın geleceği açık gibi. maşallah.
Severek izlediğim dizi.
https://youtu.be/UtkRz_5_BvA
Diziyi pek de izlemesemde şu fragman gözyaşlarına boğdu evet.
31 mayıs'da final yapacağı söyleniyor bu dizinin.
Başrolde sinir bozucu bir velet var.sürekli birilerinin kızı çıkıp duruyor.gerçek ana babasi diye gösterdikleri kişi 1 bölüm sonra değişebiliyor.

Maalesef maruz kaldım.
bir sürü saçmalık barındıran gereksiz dizi senaryosu çok uyduruk candan karakterinin parası olmaması aşırı saçma murat denen adama tarihi konak sattı kaç trilyon değerinde çalıştığı dükkanı satın alsa içine malzeme alsa o kadar paranın gene bitmemesi lazım bu kadının trilyonluk değerinde iki tane tablosu yok muydu kaç ev parası eder nasıl parası olmuyor ayrıca dizinin başında hastalığın tedavisi yok denmedi mi şimdi nasıl oluyor da çocuk ilik nakliye iyileşiyor ayrıca sahte dna testiyle çocuk falan alamazsın kabul edilmez devlet denetiminde olur dna testleri yetimhanede elini kolunu sallaya sallaya herkes giremez senaristin hiç bir hukuk ve tıbbi bir bilgisi yok araştırmıyor da rastgele yazıyo tamam yani neticede bir dizi ama biraz yazarken insan kaliteye önem verir.
Bir fox tv dizisi.

Sadece "... Ama insan yazarken kaliteye önem verir." kısmının sonunda noktalama işareti olması ne kadar da kaliteli bir ironidir...
Fox TVde değil tv8de yayınlanan dizi.