bugün

yeni doğduğuysa altına yapmış mı diye bakılır.
(bkz: alıcı gözüyle bakmak)
(bkz: sanatseverlik)
bir genelleme yapacak olursak bütün insanların götü arkasındadır ki hiç bir zaman yüz yüze geldiğiniz kimsenin o açıdan götüne bakmanız mümkün olmaz. olsa dahi insanların yüz yüze olduğu durumlarda daha dikkat çekici uzuvları olan göz, dudak, burun, vs. gözümüze takılacak ve bu bizi o kızın götüyle ilgilenmemize engel olacaktır.. mamafih arkasından yürüdüğümüz kızların, kadınların ya da hatunların hiç fark etmez, ne gözünü ne dudağını ne de burnunu görebiliriz. bu durum bize pek fazla seçenek şansı tanınmadığından tek dikkat etmemiz gereken yer olan poposuna yönelmemiz ise kaçınılmaz bir davranış olacaktır.
schopenpauer e göre cinsler gayri ihtiyari olarak türünün devamı için uygun kişiyi seçer. bunu hayvani iç güdülerle açıklar(örn: kadın hamilelik sırasında ve sonrasında koruyucu ve doyurucu bir eş ararken, erkek ise sağlıklı şekilde soyunu devam ettirecek doğurgan kadın arar). bu da bir kriter olabilir.
estetik olduğundan bakılır. hepsine bakıyorsanız, 'nefes alsın yeter' diyorsanızı o sizin sorununuz tabi.

-kızın poposuna neden bakılır?
+estetik olduğu için, erkeğin poposuna mı bakacaktık da!
-neden gözlerine bakmıyorsun da, poposunu izliyorsun.
+tamam tamam... zaten ben iğrenç bir insanım; hiç kimse de sevişmiyor kimsenin poposuna bakmıyor, hatta mıncıklamıyor* zaten.
-ama bana diyecek bir şey bırakmadın.
+olur öyle.
-he.. olur mu? tamam.
gözünün içine bakmak daha zor geldiğinden olsa gerek.andavallık işte...
evrimsel olarak: düzgün mü, genetik olarak iyi mi? çocuğumu taşıyabilir mi? (çok da zayıf olmamalı)
her pozisyona girebiliyormu? Çevikligi nasıl? Yol tutuşunda problem varmı? Kac posta arka arkaya atabilirim? gibi soruları kafamızda canlandırarak Beyin fırtınası yaparız. Yani ben beyin fırtınası icin bakıyorum en azından
(bkz: bakıyorum öyleyse ibne değilim)
et parçasının en yoğun ve en kıvrımlı olduğu bölge olması en büyük nedendir.
-onlar benim popoma bakıyorlar.neden ben onlarınkine bakmayayım?
*
kavun, karpuz seçme mantığıyla kız arayışında olan erkekğin bileceği nedenler.
benim de anlamadığım ne olduğunu bilmediğim nedenlerdir. şöyle ki, güzel fizikli bir kız gördük diyelim, o kız sadece 10 saniye için var hayatında, 10 saniye sonra bir daha hiç görüşmemek üzere o kendi yoluna gidecek sen kendi yoluna. ama bu erkek milleti ne yapar eder çaktırmadan o kızın kalçası, dekoltesi, saçı vs. artık neyi hoşuna gittiyse mutlaka bakar. ve sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eder.

bence çok ilginç bir dürtü.
göte güdümlü bakışlar olabilir. hoşuna gitmiştir, bir şey dikkatini çekmiştir. üstüne gitmeye gerek yok.

(bkz: durduramıyoruz efendim bakmaya devam ediyor)
Çok seksi bir yapısı olduğu ver erkekleri cezbedip karnında kelebekler uçurabildiği için.
iş kazası da bu nedenlerden birdir.

görsel
analsever insanda görülebilecek çok normal bir davranış sanırım..popoya bakan erkeklerle anal sever erkek anketlerindeki uyumu tahmin edebilmek çok da zor değil...
Jennifer Lopez'in magazin sayfalarındaki resimlerine bakıp masturbasyon yapan biriyseniz aynısından bulabilmek umuduyla bütün bayanların poposuna bakabilirsiniz.
dini açıdan namahremdir. bakılmaması gerekir.
erkek olmak. baska bir neden aramaya gerek yoktur.
rica üzerine yapılmış regl kontrolü olabilir.
''bakar mısın arkamda bir şey var mı''
kendi popona bakamama olabilir... *
Erkeklerin poposuna bakilma nedenleriyle ayni olan nedenlerdir.
görsel