bugün

kozmetiğin en kötü yanı.
on yedi on sekiz yaşından sonra başladıkları makyaj deliligi sayesinde daha yirmi beşine gelmeden kırklık karılar gibi ortada dolanmalarıda vardır ki bir mogol atasözü derki ; ''siz kadınlar yerde bok bulsanız yüzünüze faydası var dense alır sürersiniz''.

edit: peki tamam böyle bir atasözü yok. mogollar dan özür dilerim. (bkz: smile)
Sorulması halinde savaş suçu ilan edilen durum.
Genellikle makyaj yüzündendir. Bu eylem yüzünden sinirlenmemek gerekir. Anlayamayabiliriz evet ama her insan ama az ama çok gösteriş meraklısıdır. Bir ego sahibidir çünkü egonun büyüklüğü ve küçüklüğü çevresine, yaşadıklarına göre şekillenir.. Sen kadın olsan, sen de makyaj yapardın.
kızların dirseklerindeki kırışıklıklarla yaşlarını hesaplamak. (bkz: how i met your mother)
kadınlar belirli bir yaş skalasında hep aynı yaşı gösterirler.mesela norveçli hatun kişi 15 yaşından 20 yaşına kadar 18 civarı seyreder,20-25 arası 21 civarıdır,25-30 arası(burda hanımkızımızın fenotipi ve genotipi çok önemlidir bunun yanına bir ded bakımlıysa gerçekten 30 yaşındaki kadın taş çatlasa 25 gösterir)25 civarı gösterir diyorum bu aralığada.
yani diyeceğim o ki zor üstad kadaınların yaşını bilmek,hele bir de yaban illerde ikamet ediyorsanız ne rezillikler
doğurur...
Kızların kendilerini kimi zaman evde kaldıklarından (bkz: )evde kalmak, kocaya gitmemelerinden
yaşlarını küçük göstermeleridir.
göz çevresine değil de göt çevresine bakmaktan ileri gelir.
zeka seviyeleri ile fiziki özelliklerinin uyuşmamasından ya da ters orantılı olmasından kaynaklanır.
'yaşının olgunluğunu göstermek' tabiri burda iyi gider aslında. evet yaşının olgunluğunu göstermemesinden olabilir.
kızların yaşını saklayan şeyin makyaj filan olduğunu düşünenlerden değilim. kanımca kızların yaşının tam olarak belli olmaması, ya da anlaşılamaması 30una kadar - bu rakam daha da ileri çekilebilir - aynı yaş gurubunu andırmasından kaynaklanmaktadır. kimi zaman 10 yaşındaki bir bebenin söz ve davranışlarının aynını 28 yaşında bir bayanda da görebilirsiniz.
genç kızlarımızın olgun gözükme çabası içinde olduklarından dolayı makyajla birlikte olgun ve güzel olmaya çalıştıkları için anlaşılması zor bir durumdur. 20-21 yaşında hatun diye yazarsın 17-18 yaşında çıkan kızlar bolca vardır.
bazı kız ne yaparsa yapsın küçük gösterir. Büyük göstermek için topuklu da giyse, makyaj da yapsa biraz, bu sefer de büyümüş de küçülmüş gibi olur. Bazısı da küçük göstermek için ne yaparsa yapsın büyük gösterir. iridir veya yüzü sarkmaya başlamıştır. Otuzunda gözlerinin kenarları kırışmaya başlamıştır.

Ya bir de herkesin biyolojik yaşı da yazsa ya nüfus cüzdanında * Öyle olsa ne olurdu acaba?
Resimde görüldüğü gibi,
görsel
Erkekler de haklı bir kilo makyaj, kafaya konulan meyve tabağı gibi bir saç ve artık herkesin giydiği rugan topuklu ayakkabılar. Biz neden hala eşofmanlarla çıkıyoruz yollara ? Ya da neden bizde o rugan topuklu ayakkabılardan giymiyoruz işi gücü olan insanlar gibi. Tamam yakışıyordur efendim de 16 17 yaşındaki çocuklarda giymesin bunu. Zira gülünç oluyorlar. kızların bu kombinasyonu sağladıkları takdirde erkeğe de hak vermek lazım gelir ki ben olsam 22-24 arası birşey diye düşünürüm.
bende çok sık rastlanan bir durum 25 diyorum kız 17 çıkıyor. daha 17.
ablamı yanımda ortaokullu beni de onun büyük ablası sanan insanların yaptığı hede.***
Uzakdoğulu kızların kızkardeş tipinde olmasına rağmen 28 yaşında ve evli, ve de çocuklu olmasıyla duruma uğranan durumdur.
(bkz: dış etkenler)
- bu arada kaç yaşındaydın sen?
+ kadınların yaşı sorulmaz.
- 35?
+ değil
- 30?
+ değil
- 18?
+ bak nasıl da bildi hemen.
yabancı ülkelerde yaşayan kızlar için geçerli olan durumdur . internette , dizilerde , filmlerde görülen bir karakterin güzelliğine vurulan biz erkeklerin biraz araştırma yaptıktan sonra yaşadığı hayalkırıklığı ile noktalandığı defalarca görülmüştür . ki bu yıla göre * görülen bir kızın 1994 , 1995 doğum olması kuvvetle muhtemeldir .
bazı kızların minyon tipli olmalarının da neden olabileceği durumdur.

(bkz: kendimden biliyorum)
ya ama aşkoom pepeeem şeklinde konuşan ama 32 yaşında bir bayana rastlarsanız böyle olur tabi. doğaldır korkmayın.
benimde yaşımı hiç anlayamazlar ne hikmetse * 17 yaşında 20 gösterince naparsın gelişmişlik olan bir şekil...
ama keşke 50 yaşına gelincede 30 göstersen * tuhaf bir şey bu yaş konusu
benden 4 yaş küçük kardeşim ablam gibi duruyor. normaldir efendim. alıştık
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar