bugün

durmadan saçmalaması. serotime bağlı, olacak o kadar.
tonguç olan isminize bile
aa ne kadar güzel en sevdiğim erkek ismi

demeleri.
ilgi, alaka diz boyu.
daha önceden tanışıklık var ise farzı misal, yenilen yemeğin kendi eseri olduğunu sık sık belirtmesi.

ortama elinde iki adet hazır kahve vb. şey ile gelmesi ikram etmesi.

ne bilim, bir bardak su vermesi. tabi akabinde erkek, ehu ehe bana su verdi der ise kız artık hoşlanmıyacak olabilirde.

(bkz: noterdamın kamburu)
-sizin söylediğiniz her şeye gülmeleri. ama itici değil yada yapmacık değil, gayet doğal ve içten gülmeleri. aslında sizin söylediğiniz kelimeye yada cümlelere gülmüyorlar o sırada. sizle muhatap oldukları için gülüyorlar. mutlu oluyorlar.

-konuştuğunu her konu ile yakından ilgileniyorlarmış gibi davranmaları.

-ortamda huyunuza suyunuza gidiyorsa eğer yine hoşlandığını anlayabilirsiniz.
erkek: e
kız : k

e: hayatım dün rüyamda seni gördüm.
k: anlat hemen ne gördün ? * *
e: aşkım evleniyoduk..*
k: rüyalar tersine çıkar !! *
olayın lacivertini düşünürsek..

e: hayatım rüyamda seni gördüm yine..
k: anlat hemen ne gördün ?
e: ayrılıyoduk, çok korktum.. *
k: bilinçaltına işlemiş işte gidiyorum ben ! *
velhasıl kelam biz eşşek oldukça siz sırtımıza odunla vurmaya devam edin sevgili kız arkadaşlarımız, bacılarımız, teletabilirimiz..
bakışları.
napıyorsun öylesine bir aradım demeleri.
eger kızdan baska bı kızın numarasını aldıysan ve anında verdıyse, ama ertesı gun sana fırça atar gibi naptın numarsını felan diyehesap soruyorsa vardır orda belirti.acaba ? vardır lan vardır.

(bkz: paranoyak)
eli kolu durmaz. gözlerini kaçırır ama aynı zamanda alttan alttan süzmeceler başlar. konuşurken temas en barizidir. *
eğer dersteyseniz saçlarıyla oynaması.
eskisinden daha ilgili davranması. eskiden umrunda olmadığı şeylerin bile onu ilgilendirmesi.
sizi üzen herşeyin onu da üzmesi.
- senin yanında kendimi güvende hissediyorum, Ben aslında bunları kimseye anlatmam.
konuşmaya çalışıp çalışıp saçmalaması.
yemek yiyememek hoşlanma belirtilerinin en başında gelir hoşlanmanın en güzel yani zayıflatmasıdır. hoşlanın hoşlaşın.
susup hiçbir şey konuşamamaları (baya derinden ilgililer demektir.)
karşında yemek yiyememeleri.
sıkça (arkadaşça) sarılmaları.
sürekli saç toplama ve uzun süreli sessizlik en belirleyici etmenlerdir. genelde renk vermemeye çalışsalar da kaçamıyorlar.
sabah kahvaltısı yapamamak, kişinin kendisinin hoşlandığını anlaması için en belirgin belirtidir. bir de kahvaltı yapacakken karnındaki kelebekler boğazına tıkanıyormuş gibi olur, hafif gülesin falan gelir sürekli, bi yerinde duramama bacak sallama hali falan.
onun dışında dışardan anlaşılacak belirtiler -bunlar tamamen bireysel gözlemlerim- ağzı kasılmış bir halde konuşma, sanki istemeden kelimeler çıkacakmış gibi. bu da susamaya sebep olur.
uzun süre göz temasında kalamama. kibar ile şirin arası gülmeye çalışma.
utangaç kızımızdan bahsediyorsak çok fazla konuşamama.
ve her türlü adamın yanından ayrıldığında yola havada uçarak devam etme.
sanırım karındaki kelebekler sebebiyet veriyor *.
senle ilgilenmiyorsa, yüzüne bile bakmıyorsa, yokmuşsun gibi davranıyorsa hoşlanıyordur. valla lan, var böyleleri.
kanatlarını göğüslerine sürterek, ayk ayk diye sesler çıkarırlar.
kaçmak. alabildiğine kaçmak. kıyıdan köşeden bulduğu her delikten kaçabilmek. onu görünce kıpkırmızı olup kaçmak. kaçamadığı zaman da yüzüne bakamadan susmak. soru sorulduğunda sadece saçmalamak. *
gerçekten hoşlanıyorsa ve eğer hiç bir yavşaklık ve kolpalık yoksa duygularında beni benden alan, kendisine beni hayran bırakan belirtilerdir. ama bazıları vardır ki hoşlanmış olmayı kendine bir suç bulur ve bu belirtiler hoşlanan kişinin küstahlaşmasına sebep olur. öyleki sizden hoşlandığı için sizin sevgilinize adadığınız şarkıyı duyunca kapattıracak gücü kendinde bulur.
kur belirtileri: saçla oynamak, bakıldığını anlayınca, ayakta ise "at" gibi yürümeye başlamak.
el şakası yapması parmak atmak cop cekmek vs.
Bi senin gibi erkek bulamadım gibi tepkiler vermesi.
yaninizdan ayrilmazlar.

- abi bu kiz nerden cikti ya ne isi var bunun?
+ ne yapayim abi seninde geldigini duyunca tamam bende sizinle geliyorum o halde dedi ne yapsaydim yani?
- kov gitsin ya hey allam, yengen buna gicik oluyor olum.
+ usta bu kiz yengeye on basar ondan gicik o!
- lan yuru git.
+ valla ben kovamam abi git kendin soyle.
- uff yaa uff tamam gelsin a.q. ne isi varsa gecenin bi vakti hali saha macinda!