bugün

güne iyi başlamaktır.
yanlız yaşayanlar için ne oluyoruz lan diye uyanmaktır.
fırının karşısında oturuluyorsa her sabah olası durumdur.
bie de üzerinde eriyen tereyağ kokusu gelirse hemen arkasından, sabah sabah nirvanaya ulaştırır adamı.
mutluluğun formülüdür. üzerine tereyağyı sürmenizle erimeye başlaması. üzerine biraz bal...
37 yaş = 110 kg denkleminin x karakteridir.
Kizarmis erkek kokusu olarak okudugum, allah allah bu da neymis ki diyerek actigim basliktir.
birileri sizden önce uyanmı demektir.
anne evinde uyanmaktır.
saba tümer kahkahalarıyla uyanmaktan kat be kat iyidir.
tost makinesi alınan öğrenci evinde, tost makinesinin cicim günlerinde sıkça tekrarlanan olaydır.
bir sabah kızarmış ekmeğe nutellanı sürüceksin, alıcaksın penguenini yayılıp geniş geniş bir kahvaltı yapacaksın. aah ah günlük koşturmacalar dahilinde böyle bir kahvaltı rüyalarda olur. dışardan tost alıp karton bardakta çay içmeye mecbursun!
çocukluk zamanlarımdan hatırımda yer edinmiş hadise. zamanında siz de sobalı bir evde yaşadıysanız bu durumun gerçekleşmesi muhtemeldir. ayrıca o kızarmış ekmeğin üzerinde tereyağı sürdün mü tadından yenmez. şimdi her ne kadar tost makinesi ya da ekmek kızartma makinesi olsa da o tadın bulunması çok zordur.
annenin gülümsemesiyle güne başlamakla eşdeğerdir.
sadece o günün değil haftanın iyi geçmesine sebep olur. evde sizi seven biri var demektir. annedir bu.

sevgiliden beklenmez. sevgili senden önce uyanmaz çünkü. ayrıca uyansa bile gidip hazırlamaz. ama ben hazırlarım sözlük. çocuklarım olsun, sevgilim olsun... ben yaşamadım onlar yaşasın derim. ekmekleri kızartır, soğumadan üzerlerine tereyağı sürerim. bazılarına beyaz peynir, bazılarına reçel. çilek reçeli hemde. en güzelinden. gül reçeli de olabilir. babannem yaptıysa tabi.
lisedeyken her haftasonu yaşadığım olay. canım annem ekmekleri kızartır sona uyandırırdı beni. ne güzel kahvaltılardı onlar.
evde annenin olduğunu anlamaktır.
2 dilim ekmek yerine 4 dilim ekmek yemeye sebep olan kokudur.
mükemmel bir günün başlayacağı anlamına gelir.
Herkesin hayali.
acıkarak uyanmanıza neden olur..
ohh mis gibi.
kızarmış ekmek kokusuyla uyanmanın verdiği mutluluk, annenin "kalk lan eşşek sıpası kahvaltı hazır" demesiyle son bulur.
Sabahın en guzel uyaniş biçimi.
Öğrenci evinde Hayaldir. Anca ev arkadaşımın kokmuş çorap kokusuyla uyanıyorum amk.