bugün

godoşdur.
kizin da surekli bakilmasi ve el ustunde tutulmasi gereken bir tas bebek * degil, kendisi gibi bir birey oldugunu farkinda olan erkektir.
akıllı insandır feministler eşitlik istiyoruz derler bizde bu konuda eşitlik istiyoruz.hesabı kadın ödeyince erkek kaba olmasın eşitliği.*
kendisine kıymet verdiğini gösterir. seni seviyorum ama, sahiplenmiyorum. özgün bireyliğine saygı duyuyorum anlamı taşır...
hayat müşterek,yarı yarıya,hepsini kıza ödettiriyosa (bkz: öküz)
akilli kisiliktir zaten kiz gercekten kaliteli veya durumun bilincindeyse (cunku kiz biliyoki erkek babasindan harclik aliyo) erkege odetmez yari yariya takilirlar
kadın-erkek ilişkilerinde öyle eşitlik falan yoktur, yani yarı yarıya ödenmez. söz konusu bir yemekse hesabı erkeğin ödemesi, kadının da yemek üstüne kahve ya da birkaç kadeh içkiyi ısmarlaması uygundur. bir yemek ısmarlamaktan gocunmayın beyler, karşısında alabileceklerinizi düşünün (kalbi kötüye çalışanların ne düşündüğünü tahmin edebiliyorum, ama ben onu kastetmiyorum)
kızlara göre normal erkekler için utanc verici bir durum olduğu an itibariyle anlaşılmıştır*
adab-i muaseret kurallarini bir nebze * zorlayan sevgili turudur. birakiniz hesabi odemeyi teklif etmeyi, hanim kizimizin siparisini direk olarak garsona iletmesi bile nezaketsizlik addedilir. istek beyefendi oglumuza iletilir, o da garsona siparisi yekun olarak aktarir. bunlar hassas mevzulardir efendim.. ihtimam gostermek icab eder. **
erkek arkadaşlarınca :"ooolum, jigolo musun sen!" diye rencide edilebilecek erkektir.
mesele fazla felsefe gerektirmemektir. adam pinti işte yahu?(dur)
(bkz: koçum benim)
(bkz: aferin)
başlıkta hastalıklı bir zihniyet yatmakta..

"kıza hesap ödettiren erkek" derken bunu yapan erkeğin hayvan olduğu vurgusu zaten yapılmış.. geriye bize bir tek erkeğe küfür etmek kalmış..

oysa başlıkta bir ön yargı olmasaydı şöyle açılmış olurdu:

ilişkilerde hesap ödeme sorunsalı
x - eee yemeğimizi yedik karnımız doydu.hadi hesabı öde şimdi.
y - na na nasıııı ben mi ödüyecem.
x - yok ben ödüyecem daha şimdi tanıştık bide sana para mı yedircem.

korku ve endişeye kapılan kızımız çok alçak sesle
y - bu konuyu sonra tartışırız fakat bende para yok rica ediyorum sen öde
erkek kişisi bir hışımla ayağa kalkar ve herkesin duyacağı yüksek ses tonuyla
x - allah belanızı versin.bu kızlardan çektiğim nedir kçınızda donunuz yok ne diye lüks restorana yemek yemeye gelirsiniz.paranız yoksa yemeyin kardeşim.ben enayi miyim?

dialoglarındaki odunluk vasıflarına harfiyen uyan karakterdeki sevgiliye benzerlik gösteren sevgilidir.
yahudidir.
gayet akıllı bir erkek türüdür. bunu sık sık yapmakta hoş olmaz tabi.
yakılıp dövülesi sevgilidir. sevgili dediğin her türlü ödemeyi yapmalı. parası yoksa borç alıp yine ödemeli. öedeyemiyorsa sevgili sahibi olmaya hakkı yoktur. sevgili dediğin para ödemeli ve bunu sorun etmemelidir.
"hayat müşterektir" felsefesini benimsemiş sevgili..
eğer hepsini ödetiyorsa insanlıktan nasibini almayan sevgili türü.
ilişkide belli bi süreden sonra farketmeyecek olan durumdur, hayat gerçekten müşterek olmaya başlamıştır çünkü ama ilk zamanlarda bilerek yapıyorsa er kişi o zaman öküzün önde gidenidir. *
- hayatim ben bir bulasikhaneye gidiyorum sen yalniz eve gideceksin.
- niye müjdat?
- karisma sen biz bayana hesap ödetmeyiz.
(bkz: fatal)

hayat müşterektir diyen sizsiniz ve ben de buna uyuyorum(uyuyordum)...
o veya sen ne farkeder o saatten sonra öder abi kız da erkekte hesapları... erkek öder dıye bir kural yoktur olmamalı.
alman usulü diye bir şey duymayan şahsiyet.
(bkz: jigolo) *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar