bugün

kız arkadaşa, sevgiliye denmesinin güzel olacağı halde, kıza diyerek kabalık göstermekle eş değer durumdur.
(bkz: yerse)
hiç aç kalmadıysa beğenmiyebilir. ama "onu bulamayanlar da var!" denilip. gözünde duyarlı anarşist bir genç imajı yaratılabilecek durumdur.
milyonerlerin de yapabilecekleri iştir.

arkadaşım şimdi döner, erkeklere has bir yiyiecek değil. kızlar da yiyebiliyorlar. ayran da öyle. "kızlar ayran içmez" diye bir şey yok. bu tavuk veyahut et döner dediğimiz besin kaynağı ise gayet ucuz ve lezzetli bir şey. 5 liraya bir günlük yemek ihtiyacını karşılıyor. bu durumda yanında çok para yoksa, bunu yapmakta bir sakınca yok. çok para varsa ve kız döner ayran seviyorsa, yine yok. hatta hiçbir şekilde sakınca yok.

gösterişe ne gerek var amına koyim. ha bir gün döner ayran ısmarlayacağım kız, "ama hilmi bana suşi yediriyodu ona vericem!" derse, o zaman yedirilecek şey başkadır dostlar.
kız arkadaş döneri seviyorsa sorun olmayacaktır.
artı döner öyle kötü veya ucuz bir yiyecek değil, et fiyatlarını göz önünde bulundurursak eğer ortalamanın üstünde bir yemek bile sayılabilir.
(bkz: sevgiliyi yemeğe iftar çadırına götürmek)
cogu erkek icin kucuk dusurucu olarak gorulebilir. ama ya kiz istediyse bunu, ya gercekten seviyorsa doneri? olabilir yani. disari her ciktigimizda portakalli ordek, chateaubriand falan mi yiyoruz sanki allasen. biz de midye dolmayi, tantuniyi, kokoreci seviyoruz. o yuzden hic cekinmeyin, caniniz ne isterse ismarlayin.
seven bir erkeğin asla utanmayacağı bir durumdur.

eğer kızla tanışırken gereksiz bir şekilde maddi beklentiler ortamı yaratılmış ve kız da bu akıntıya kapılmış ise yapacak fazla bir şey yok.
tencere kapağını bulamamış demektir.
tarafların ikiside öğrenci milletine dahilse hiç sorun olmayacak durumdur.
dışarıda lüks yerlere verilecek onca parayla karın doyurulur, üste alkol alınıp eve gidilip güzel bir film açılıp izlenebilir, ve üstüne döner kokusu sinen sevgililer birbirine sarılıp gayet mutlu mesut uyuyabilirler. *
hem beterin beteri var, dönercilerde masa- sandalye, fırıldak, radyo müziği felan var, en mühimi kapalı alan. ya sevgiliyi köşedeki köfteciye götürmeye kalksan? tabureler, duman kokusu, etrafta hapur hupur köfte ekmek kemiren adamlar falan...
aman hacı, sen dönerciye götür, üstünede göğsünü ger ve ver siparişleri:
usta, at iki tane yarım, yağlı olsun! 2 de ayran ver baba bize ya. *
iskenderun'da normal olan durumdur. Başka yemek yapan yer yok ki. Her yer dönerci. Mecbur.
aranızdaki samimiyetin göstergesidir. sen daha mesafe katemediğin bir ilişkide döner ayran ısmarlıyım mı dersen bir çuval inciri berbat etmişsin demektir.
insan olan sevgili için sorun olmayacak olandır. döner ayran da yenir, simit ayran da. gönüller bir olsun denir ya işte ondan.
daha beteri için

(bkz: simit)
(bkz: karper peynir)
sevgiliyle yapılan herşey güzeldir, bi yerde oturup cekirdek cıtlatmak bile sevgiliyle en güzel şeydir.
kağıt helvadan daha çok samimidir*
paran fazla yoksa ısmarlanabilir döner. bide çeyrek kokoreç+ayran vardıki tam anlamıyla benden ayrılabilirsin güzelim demenin simgesel biçimidir. *
döner ayran mekanizmasını icat eden kişinin eylemidir. dönebilen ayran.
(bkz: atın beni denizlere)
gayette güzel olur. zaten her iki tarafta öğrenci ise kesinlikle sorun yapılmaması gereken bir durumdur. üstüne bide (bkz: kıza halka tatlısı ısmarlamak) süper olur.
yeni bi ilişkiye başlamış umut dolu bir kızın hayallerinin yıkıldığı,daha üçüncü günden ayrılık planları kurmasına sebep veren olaydır.
oğlan ders bitimi kızla buluşur.ikinci buluşmalarıdır.birbirlerini yeni tanıyorlardır.saat akşam sekiz civarları...

oğ-açmısın?bişeyler yiyelimmi?
kz-yoo pek aç değilim.(açım)
oğ-valla ben kurt gibi acıktım..bildiğim bi yer var güzel..
kz-tamam olur..(ay nereye götürücek acaba?)
....
oğ-işte burası...geç bakalım..bakkarmısın(olmayan garsonu çağrır)
kz-ay aslında diyetede yeni girmiştim(haa sıçiim şansımaaa)
oğ-(gülümseme)ne yersin?(tavuk dönercide sanki ekstra olarak kuzu tandır çıkıo anasını satiimmm)
kz-farketmez(hay bennnnn...eve gidebilirmiyim)

mekandan yarım tavuk döner ve ayran tüketildikten sonra ayrılırlar.kız bi kerelik deyip alttan alır...önemsemez...aynı olay bir hafta sonra tekrarlanınca..kız ertesi gün oğlana yol verir...hayatında başarılar diler.
sevginin en büyük göstergesi olarak algılanan bir durumdur.
(bkz: döneri ayranin son yudumuna denk getirmek)
ilginç bir içecek ısmarlama girişimidir. kız ayranı içebilmek için durmasını bekleyecektir.
normal durumdur.

bokumu ye demiyorum döner ye diyorum.
söylenilenin aksine kabalık olarak nitelemenin yanlış olduğunu düşündüğüm durumdur.

lüks restaurantlara götürmekten farksızdır. tabi karşıdaki kızın şişkin ego ve kaprisleri yoksa.