bugün

bugün bazı gazetelerde yer alan bir haberdir. detayları için:

http://www.milliyet.com.t...yurduna%20namus%20baskini
(bkz: sadece turkiye de gorulen olaylar)
(bkz: namus bekçisi)
(bkz: kuku bekçisi)
yurdun cemaat yurdu olmaması kaynaklı baskın.

edit: sevgili insan yavrusu, hangi cemaat yurdu gece yarısı basılmış bir söyle bana.
herhangi bir yanlışlık görülmeyen olaydır. beğenmeyenler zaten her sokağa bir genelev isteyenlerdir.
denetimde bir yanlışlık olmadığı konusunda sanırım herkes hemfikir. sorun sorulan sorularda.

edit: denetim derken yanlış anlaşılmasın bence her kurum zaman zaman denetlenmeli zaten tabi bu denetim namus üzerine olmamalı. o kurumun doğru işleyip işlemediği, amacı uğruna çalışıp çalışmadığı denetlenmeli. kızların hamile olup olmadığı değil.
"bence sorun vardir. kizlara hamile olup olmadiklari sorulmus. bu yanlis. direk hamilelik testi yapilmaliydi."

simdi bunu okuyup
-yuh okuz!
diyeniniz mutlaka olmustur. ben de baskini yapanlara diyorum bunu. bir sorun olmadigini soyleyenlere de selam ediyorum..
bu ihbarları yapan, bu kızları bu duruma düşüren yavşaktır, şerefsiztir.

yanlışlık görmeyende bu sıfatları hakedendir !

kimseyi böyle suçlamalarla karşı karşıya bırakamazsınız ! bunda yanlışlık görmeyen başka bir konuda ( o konuyu bilen bilir ) hümanist olur başımıza !

nasıl yapılabilir böyle bir şey ? bu iftiralar nasıl atılır ? şaşırıp kalıyorum... hani allah korkusu kalmamış bunlarda. halka bekçisi olmuşlar kendi kafalarında ama allah'ın kurallarını unutmuşlar.
çocukların üstüne infilak eden,yıkılan kurumsu yerler denetlenmezken,diğerlerine namus baskını yapılır oldu ülkemizde...artık tersten okunuyor bir şeyler.
git gide paronoyaklaşan bir namus anlayışıdır. farkında deillerdir ki namus ne kapılar ardına kilitlemekle ne de baskılarla korunabilir. namus kişinin içinde kendi tercihlerine göre yaşıyacağı bişeydir. kimsenin zoruyla kazanılmaz, kazandırılamaz. içinde olan insan zaten kimseye gerek kalmadan bunu yaşar buna saygı duyarız değer yargıları farklı olan insan vardır onada saygı duyarız onun kararıdır. herkes kendi seçimleriyle yaşar ve tanınır.