bugün

içine genellikle tuz konulduğunu öğrendiğim kahvesdir. Arkadaş mantığı ne bunun? Komik de olmuyor ki. Yani Sevdiğim kız bana böyle bir pisliği niye yapıyor anlayamıyorum. Ben onu annemin yanında zor duruma sokmuyorken böyle önemli bir anda böyle bir pislik yapsın. Valla bu kızların eğlence anlayışı çok garip.
gelin hanımın acımasızca intikam alma derdine düşmesi sonucu gelişen olaydır.
çok saçmadır.
kezzap atın kızlar, tuz ve biberle öldüremezsiniz.
kızımız damat adayını beğenmediğini belli etmek amacıyla tuz koyabilir. valla ben aksiyle karşılaşırsam, hani şu iki gündür ortalıkta dönen nikah memurunun ciddiyetiyle "şakanı başkasına yap" der basar giderim.
bir keresinde arkadaşa kız istemeye gittiğimizde yanlışlıkla bana verilmiş kahvedir .subliminal mesajmıydı anlamadım .o zamanlar bekardım .iğrenç bir şeydi .birde ayıp olmasın diye içt,m ya ona yanarım .
Daha evlenmeden kimlikteki medeni durum hanesine dul yazdıracak türden bir meşrubattır..
Damadın pul bibere alerjisi varsa hastanede sonlanacak olan kız istemedir.
yani burada anadolu kültürü vardır ve damadın aniden öksürmesi vesaire hiç hoş olmayan ilişkilere ve olaylara sebebiyet verebilir. kayınbabanın yanında rezalet çıkabilir.
Kız sizi istemiyosa yapar onu. yoksa yapmaz.
Saçmadır. Yap kahve makinesinde kahve içip gitsinler bi an önce ne uğraşıyorsunuz yok tuzmuş yok bilmem ne.
Abi birde tuz çıkardılar bu nedir ya düzgün kahve yapılır içip giderler.saçmalık diz boyu.
Bir fiske tuzdan korkan erkekler. Erkeklerimiz.

Editoşki: Yahu olay aslında "damat bakalım bizim kız için nelere katlanıyor?" hadisesi.

Fakat türklüğün geninde herhalde abartmadan duramıyoruz.
gelenek olarak tuzlu ikram edilen kahve. sebebi de '' damada manyaklık olsun gülelim öldürelim istemiyoruz'' değildir. insani miktarda içine tuz eklenmesinin manası '' ileride yemekleri beğenmezse nankörlük eder mi yoksa ellerine sağlık diyip yine de yer mi ?'' diye bakmaktır. tabii ki net cevap buradan çıkmaz. bu sadece semboliktir ama günümüz erkekleri gördüğünüz üzere daha kahveyi içmeden bağırınıyorlar.

ayrıca karabiber pulbiber nedir arkadaşlar ? siz de kendinize gelin. bi iki dolu çay kaşığı tuz yeter yani.
Öz mantığı kötü yapılan kahveyi damadın çok güzelmiş gibi içip geline verdiği değeri ve sevgiyi göstermesidir. Ben olsam tuzla kalmam valla ne bulursam atarım içine.d
Ablami istemeye geldiklerinde kahvenin icine;
-kekik
-nane
-isot
-tuz
-kara lahana suyu
Dokup karistirmistik az daha ambulans cagriyoduk.
Damadı öldürebilecek olan kahvedir. Gerekliliği tartışmalıdır. Atın tuzu Tadında bırakın.. Utanmasalar Acı biberi rendeden geçirip atacaklar.
(bkz: White chocolate mocha)
Yapılması gereken hadise dir. Birgün evlenirsem şayet kesinlikle yapacağım.
Bu bir gelenektir. Damat beyin sabri olculur. Ama agiz tadiyla kahvesini icip mutlu olsun en son cikarken icerisine salca konulmus bir ayakkabiyi giyince ne yapacak merak ediyorum *

Kahveye tuz koymaktansa ayakkabisina salca koymayi tercih ederim.
o kızı istemeye gelmişim değil tuzlu kahve tuz ruhundan gargara bile yapar içerim.