bugün

erkek demeye dilimin varmadığı insandır.
hadi araban yok, tamam e bari bi taksi tutuver.
e taksiyi tuttun, kız arkadaşın apartmana kadar yalnız mı yürüyecek? kapıya kadar eşlik etmeyecek misin?

sonra türk kızı şöyle türk kızı böyle. kaba odunlar.
kızlara her şeyi ben yapabilirim benim kimseye ihtiyacım yok dedikleri noktada kapaktır.
sevgilisi tarafından ''sen git istersen bizimkiler görmesin'' diyerek postalanan insandır.
-neyse canım hadi görüşürüz muck muck.
-hayri beni eve bırakmıycak mısın ?
-hayatım benzin yok beni de anca götürür zaten.
-hayvansın hayri
-çirkinleşmeyelim.

bu klasik kızlar için geçerli diyalogdur.

-hadi canım seni kapının önüne kadar götüreyim.
-ayyy aşkım benim.
-heh geldik işte
-kahve içmek ister misin hem biraz ayılırsın çok içtin canım aklım sende kalmasın
iç ses(seni neden eve bıraktım sanıyorsun)
-iyi hadi geliyim.

buda bardan kaldırılan kızlar için geçerli diyalogdur.

ana fikrimiz nedir peki;

eve bırakılacak kız var bırakılmayacak kız var.
kız arkadaşı gecenin 10 unda "istersen sen yolunu uzatma ben burdan giderim" dediğinde, tamam iyi geceler diyen düşüncesiz erkektir.
Muhtemelen yarın öbür gün de kız arkadaşını kapısının önüne kadar bırakanları hoş görecek ve durumdan enfes fantaziler çıkartabilecek yavşak insandır.
eve gitmesi için sevgilisinin kendisine ihtiyacı olmadığını düşünen erkektir.doğru düşünüyordur, aferindir.
oturmasını kalkmasını bilen, konuşmasını bilen, kültürlü bir kızın

-eve bırakmayacak mısın? diyeceğini sanan insandır. yazık, insanın kız arkadaşı olmayınca kadınları da yanlış tanıyor haliyle.

bir kadın, her zaman eve bırakılmak, korunmak, kollanmak ister. hiçbiri de bunu "bırakmıyor musun ay hayvansın yıaaa..." diye erkek arkadaşının yüzüne söylemez. sadece içinde bitirir o erkeği, soğur, uzaklaşır.

anonim isimlerle, anonim yerlerde konu edilmesinin sebebi de "görgü öğrenin, kız arkadaşınızı yalnız koymayın" temalı bir derstir. bu dersi hala alamayanlara diyecek bir şey yok tabi.
şiddetli bir şekilde kavga edilse bile bırakılması gerekir.

feminist tavırlar içinde "sana ihtiyacım yok" o yüzden bırakmana gerek yok diyen kadın yalnızca ve yalnızca iticidir.

arabaylada bıraktım, taksiylede bıraktım, yürüyerek olsa yine bırakırdım.
yanlış bir şey yapmayan insandır. bırakabilir de elbette, ama bırakmayabilir de. oldu olacak tuvalete gelip götünü de silsin.
kapının önüne bırakmakla yetinilmez. apartmandan içeri girdiğine bizzat şahit olunur, son bir bakış, bir gülücük alınır ve eve huzurla gidilir.

racon budur!

racona bıdıbıdı yapana, masaya hesap gelince "alman usulu ödeyelim" diyen lavuğa yapılan muamele aynen uygulanır!

şimdi dağılın!
özel şoför olmadığını düşünen mantıklı adamdır. istisnai durumlar dışında bu kadar incelik bir kız için beklentiyi tavan yaptırır. Sonra yok efendim kapımı açmadın! yok efendim montumu tutmadın! sen artık beni sevmiyorsun tavırları baş gösterir.
saate göre değişir efendim; belli bir saati geçtiyse bırakması güzellik olur hatta gerekir; normal insan saatlerinde ise bırakıp bırakmamak kendine kalmıştır ki ilerde tepesine çıkmaması açısından imkanı dahi olsa arada bırakmayacak ki ilerde sen önceden beni eve kadar bırakırdın, şimdi niye bırakmıyorsun gibi anlamsız soru ve kaprislere maruz kalmasın.
ya kızın iyiliğini düşünüyordur ya da kızı gerçekten önemsemiyordur. kız, ailesinden, akrabalarından, komşularından çekindiği için kendisi rica ediyor olabilir.
mahalle baskisinin bilincinde ve bundan korkan insandir.