bugün

entry'ler (145)

uzun sap bağlama

çalması öğrenmesi uzun uğraş gerektiren enstruman..

renkli pantolon giyen erkek

zevkler ve renkler tartışılmaz.

messi türk olsa alabileceği isimler

yer elması
rüzgarın oğlu..

şikeci başkanı omuzlara alan taraftar

bu zamana kadar şike yükünü sen omuzlarında taşıdın başkan artık yeter sen yoruldun biz seni alırız omuzlarımıza.

sevgiliye en güzel hitap şekli

içten ve samimi olandır.

hem abaza hem de seçici olmak

(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar der)

samsunspor

sırf trabzonspor a inat ligde kalmasını istediğim karadeniz takımı ama olmadı.

güngören

istanbul da yaşadığım yer.

mustafa kemal atatürk

çanakkale savaşında kahraman türk askerine komutanlık yapan,kadınlara seçme ve seçilme hakkını getiren, kadınlara boşanma hakkını sağlayan, medreseleri kapatan, harf inklabını yapan, kur anı türkçeleştirmeye çalışan fakat başaramayan, ... türkiyenin 1. cumhurbaşkanı.

cehenneme düşenin ilk cümlesi

aauu.. acımadi ki.

belediye otobüsünde gitar çalmak

(bkz: ilgi manyağı)

namazlığın olmadığı ev

hemen insanları kötüleyerek ön yargıyla yaklaşmamak gerekir. nasıl ki yeryüzü müslümanlara mabet ise illa namazlık olacak diye bir şey yok.

ağlıyor musun a verilecek en güzel cevap

napim yine fok balıkları geldi aklıma.

türk belgeselciliğinin en büyük sorunu

her gittiği yerde adamların yemek yemesini seyrediyoruz. acaba bu hafta ne yiyecek diye bekliyoruz.

lionel messi yi kahvede görmek

adam sürekli maç oynamaktan gol atıp durmaktan sıkılmıştır. canı okeye dönmek istemiştir.

sözlükteki cinsel organ bağlantılı başlıklar

(bkz: ota boka başlık açan kitle)

bir kızın ilk sevgilisi olmak

kız için iyi bir durum. kızlar sadece geleceğiyle veya an itibariyle değil geçmişiyle de kıskanır. tabi erkekler de.

başka gezegende hayat var mı sorunsalı

bilimsel olarak yok. ancak şu konu kafama takılıyor. sanki dünyada yaşamasını çok iyi becerebildik de başka gezegen arayışlarına giriyoruz.

baş örtüsü sorunu

şimdi burada herkesin özgür iradesi geçerli olur ancak işte o özgürlük sağlanamıyor. bununla ilgili ünlü bir tv kanalında geçen muhabbet şöyle:

kemalist kız +
gazeteci yazar-
türbanlı kız *

- (kemalist kıza) eğer size deseler ki üniversitlere okullara türbansız girmek yasak siz ne derdiniz?

+ o benim özgür iradem böyle bir şey olamaz ki. hani resmen bu ülkedeki haklarıma engel olacak bir şey olurdu.

* az önce sizin sorduğunuz soruya arkadaşımız haklarıma hür irademe engel olurdu diyor.peki ben ona sormak istiyorum. şu an ki düzende de aynı şekilde benim haklarıma engel olmuyor mu soruyorum? ben neden özgür olamıyorum o zaman?

- evet hemen soralım izninizle (deyip kemalist kıza yöneliyor.)

+ ama işte ımmm din vicdan meselesi. herkes işte ne bilim ... ımm başka konuya geçsek? :s

işte böyle tıka kalıyor. sonuç ortada. her birey özgür olmalı. hala bunun önüne geçemediler hayret doğrusu.

uyanınca düşünülen ilk şey

neyse iki gün kaldı hafta sonuna.