bugün

sözlük ? imalı bir yazı yazmışsın. cevabını kendinde biliyorsun bence. burdan duymak hoş olmayabilir.
neyse şarjı bitmiştir demekki diyelim.
911 ara..
görsel
Kavgaya sebebiyet veren olaydır .
(bkz: aşkım şarjım az beni kaya bırakacak sabah ararım)
Sacmalamayin, sarji bitmistir oyle diyosa oyledir.
işi çıkmıştır gelemiyorum, şarjı bitmiş farkına varmamistir.
Yazar???
(bkz: siri ye sevgilinin yerini sormak)
iletişim.
güvenli sağlıklı iletişim.

güvenin sarsıldığı durumda yer zaman süre gerekçe kifayetsizdir.

her dakika ulaşıldığında herhangi bir risk sorun aldatma yok mu bu durumda?

güven zemininde sağlıklı iletişimle saatlerce günlerce haftalarca haberleşmeden yaşanabilir.

önce kendinden sonra sevgilinden emin olmak güven duymak önemli.

değerli yazarı üzebilecek bir anımı paylaşmak isterim.

olgu sunumu;

vakamız,

iyi bir okuldan mezun işi olan çalışan askerliğini yapmamış 28 yaşında bekar henüz flört döneminde kız arkadaşı olan erkek.

olay günü yaklaşık 2 saatlik yolu yoğun trafiğe rağmen katederek okuma grubumuzun toplandığı binaya geldi. okuma salonuna girdi. kız arkadaşını aradı gruba girdiğini 5 saat sonra çıkacağını söyledi ardından ben çıkıyorum dedi kapıya yöneldi. elindeki kahveyi bitirirken yanıma yaklaştı göz kırptı

-behlül kaçar, gecelere akar dedi.

bu cümlesini anlayamadım sordum;

gruba girmeyip çıkacaktın niye o kadar yol geldin?

cevabı:
-bizim hatun çok kıskanç telefonumda konum bildirimi açık tutmak şartını koydu. görevimi yaptım telefonu kapattım şimdi haytalık vakti dedi.

o an aklımdan geçenler:
teknoloji özürlüyüm telefonum eski model konum bildirimlerinden anlamam söylediği saçma geldi aklıma yatmadı.

bu şekilde bir aldatmaca hile oyun üzerine kurulu güvensizlikle temeli atılan bir ilişkiyi inşa edip niye sürdürmeye çalışıyor gönlüme yatmadı.

güven olmayan bir yerde her şey olabilir, insan yoktur bence.

biliş ve dil platformunda yan yanayı ayrı yazıp apayrıyı bitişik yazan bir toplumun fertleri olarak yanyana gelip getireceklerimizle ap ayrı yerlerde değerlendireceğimiz konu ve kavramları kendimiz altüst edebiliyoruz.

ilişkilerde iletişimde taraflar kendi olduğu olabildiği sürece kendi gibi güven duyabildiği birinin varlığıyla hayatını yapılandırdığında sorular ve cevaplar yaşanabilecekler üzerine yapıcı özellikte olacaktır. şüpheler yargılar kaygılar yıkıcı olmaz.
Yalnız adamda performanslıymış hani.
Beni eve berkecan bırakacak dedikten sonra ulaşılamıyor ise eyvah eyvah.
3 saat değil tam 3 hafta maruz kaldığım olay. Ortada hiçbir halt yokken dahi birden yapılabiliyor. Mesele sadece kafa dinlemek ve kendini merak ettirmek. Bunu yapan taraf ilişkide her zaman önde olur. (bkz: yaşanmışlıklar)
Haftalarca ulaşamadığımda bile şüphe duymayacak şekilde güven hissetmiyorsam ona sevgili demiyorum, bu sebeple hiç sevgilim olmadı.
vurdurduğundan şüphelenilmelidir.
şarjı bitmiş olabilir...
uyuyakalmış olabilir. aklınıza kötü senaryolar getirmeyin. unutmayın eğer o 3 saate kötü bir şey yapıyorsa dahi illa bir gün karşınıza çıkar.
Bu çok uzun bir süre. Belki 2. bir telefon kullanmakta fayda var.