bugün

içim sızladı.. işte pkk bunun gibileri beşikte öldürdü...
Facebookta biri soyle yazmis, ne de guzel soylemis.

görsel
insanlığın bittiği nokta geldi sanırım. şunca yıllık hayatımda bu kadar ağır bir fotoğraf görmedim. çok zor kaldırması.

bunun günahı kimde sorusunun cevabı 100 yıllık. 100 yıllık bölünme, küçülme ve fakirlik hikayesi. 100 yıl önce süper zekaları ile ortadoğuyu bölen ingilizler en büyük suçlu. ortadoğunun kendi halinde işleyen düzenine çomak sokup kaçtılar. onların etkisi ile küçülen ve kendi içine kapanan türkiye suçlu. bu çocuğu dünya üzerinde koruma görevi türkiye'deydi. çünkü onu batının zulmünden koruyabilecek başka bir organizasyon yok. kıymetini bilelim bu ülkenin. türkiye'ye sadece bizim ihtiyacımız yok. batının zulmü ile ölen o masum çocukların da ihtiyacı var.
silah tüccarı ülkeler, beyinsiz insanlar ve kaybolup giden masum canlar.

sadece suriyeli değil, masumları öldüren her bir şerefsiz allah'ın gazabından kaçamasın inşallah.
Resmi gormeye dayanmak güç istiyor aglamamak icin tutuyor kendini insan. insan demişken bi aralar öyle bir şey vardı dünyada dedelerimiz belki görmüştür biz pek görmedik duymadık ama muhtemelen dedelerimiz de pek duymamistir. Nasıl bir şeydir hiç bilmiyoruz bizim bildiğimiz şey bir çocuğun kıyıya vuran cansız bedeni. Ceset demeye dilim varmıyor çocuk diyorum cocuk ! Her türlü ideolojiden uzak günahsız bir melek. Bir çocuk büyüklerin savaşından ne anlar ne bilir tankın binaları yıkıp rejim karşıtı insanları öldürdüğünü, ölümü nerden bilir. Bunlari bilmediği icin mi savaşlarda ilk onlar ölür ilk onlar etkilenir. Sırf bazı seref yoksunlarinin menfaatleri yerine gelecek diye bu masumlar ölüyorsa yok olalım hepimiz nerede kaldı bu meteor! yok et bizi yaratıcı neyi bekliyorsun hala !
dünyanın en büyük petrol rezervine sahip ulusların ırkdaşı olan bebeğin masum bedenidir.

altın köşklerde yaşayıp, bir seyahate 40 uçak kaldırıp, bir tane yetmezmiş gibi onlarca lüks araba ile çöllerde tur atıp, bir tane yetmezmiş gibi 40 tane hanımla harem kurup, sonra da ben "müslümanım" diyen o zengin ama vicdansız petrol zenginlerinin vebalidir bu.

islamiyetten nasiplenmemiş, Allah korkusu nedir bilmeyen ve sırf kendi çıkarları için yaşayan o kralcıkların eseridir bu.

ülkesine girip çıkanı sorgulamayan ama başkasının memleketine giren çıkanı sorgulamaktan utanmayanların eseridir bu.

Bir Türkiye, bir yunanistan hatta bir izlanda kadar olamayan o zavallıların eseridir bu.

şüphesiz ki allah hesap soranların en hayırlısıdır.
çok zor hatatların olduğunun birkez daha bize göstermiştir. insanlar bulundukları ortamdan kaçmak için ölüm riski alıyor ve ölüyorlar. insanı insan olduğu için sevmeliyiz. o şu bu diye ayrım yaparak hayat geçmez. suriyelisi de türkü de kürdü de amerikanı da bir. bence kimseyi suçlamayın.
ya resmi görünce söyleyecek söz bulamadım. ama yapacak birşey gelmiyor aklıma bir çözüm bulamıyorum. ve siyaset denen şeyi lanetlemekten başka bişey yapamıyorum.
çok çok üzüldüm sonuçta bir insan çok yazık gerekli tedbirler alınsın .
internette günün fenomeni.

yarın unutulur,
sonra bir yenisi çıkar
yine azıcık böğürür internette paylaşır tartışır yalandan iki ağlar susarız..

sonuç olarak bu günleri görmek için pek de müneccim olmaya gerek yok,
2 yıllık sürecin doğal sonucudur bu,
ki internete fotoğrafı düştüğü için dikkat çekebildi bu kadar,
kimbilir son iki yılda kaçmaya yada kaçırılmaya çalışırken ölen suriyeli çocuk ya da bebeklerden kaçıncısıydı,
kısaca ne ilk ne son aslında..

r.t.e nin dahiyane çözüm ve açılımlarının doğal sonucu bu,
hatta daha başlangıcı.
ampulseverler hiç ciyaklamasın yalandan..

ne derler bilirsiniz;

(bkz: padişahım çok yaşa)
butun konusulan dillerin yetim kaldigi, insanligin oksuz birakildigi sahnedir.

uzerine konusmak anlamsiz. ne desen tutmayacak anlatabilmenin yerini. babasi oldugumu dusunuyorum o sabi melegin. iste o zaman 7 cehennem atesi yakiyor yuregimi, 7 kez dusuyorum sirattan.

affet bizim de katkimiz oldugu bu basina geleni cocuk; affet masumiyetinle.
o cocogunun günahı o kladar büyükki . sebeb olanlar cehennemde kudura kudura yansın.
günahsız bir şekilde gitmiştir.yerinde olmak isterdim.yasanilan her gün gunah dolu.
suriyelileri burda istemeyen bir türkmen olsamda çok üzdü bu resim beni kahretti... bu garibanların suçlusu akp dir ! suriyedeki iç savaşı esad 3 ayda bitirip ülkede refahı ve sükunu sağlardı ! ona türkiyenin ortadoğuda beslediği domuz teröristler engel oldu işte... bu çocuğunda ortadoğuda ölen her çocuğunda vebali 2002 den beri badem bıyıklılardır...
(bkz: işgalci amerikan askerlerine hayır dua edenler)
ırak, afganistan, suriye, libya....
olayi ingiltereye, amerikaya baglayip kuran'dan alinti yapanlar var.
nefes almayi nasil beceriyorlar cok merak ediyorum.
Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar;
Ya ölmeli cellatlar, ya da hiç doğmamalı çocuklar..
insan oğlunun ne kadar iğrenç bi hayvan olduğunun göstergesidir. gerçekten biz neden bu kadar iğrenç bi hayvanız?
Tamam çocuğun ölümünün sorumlusunu belirlediyseniz iliğini sömürebileceğiniz başka bir konuya geçin artık zaman az statü bekler.
O Bebekler Anne Babalarının Cennete Girmesi için Şefaatçi Olacaklar.
o bebek değildir esasında kıyıya vuran. insanlıktır. savaşın ve savaştan kaçmak için göze alınabilecek nelerin olduğunun en acı fotoğrafıdır o. tüm sorumluların o fotoğrafı baş uçlarına asmaları lazım.

daha 3 yaşındaydı sahile vuran minik bedeni. ve suriye'yi terk edecek durumu olmayan daha nice bebekler var tıpkı onun gibi yitip giden... çok yazık. cennettesin çocuk geride kalanlar ise hala adına hayat denen bu boktan dünyaya tutunmaya çalışıyor.
her avrupalı kendine insan zaten onlardan olanlar insan, onardan olmayanlar sadece sayı.
Gözlerimi hiç kırpmadan uzun uzun baktım. Canım çok acıdı kelimeler anlamsız kaldı. Söylediklerim soyleyemediklerimin içimden aktı küfür ve lanet olarak!! Insanligimdan utandım! Insan olarak yaratildigimiz bu dünyada hayvan gibi bile yaşamayı başaramadık para, hırs, kin, öfke, iktidar lik bütün iyi duyguları esir almış. lanet olsun.
Şu sabinin ölümüne sevinen has orospu çocukları, vicdanınız körelmiş..
Küçücük, altı bezli bebeğin suçu ne?
Dünyanın en iğrenç yüzyılında yaşadığımıza mı lanet edeyim, insanların sessizliğine mi lanet getireyim bilmiyorum. Kalbim sızlıyor, kim bilir belki de cehennemi çok uzakta aramamak gerekir ?
Bakamiyorum abi bildiğin bakamıyorum o fotoğrafa. Çöktü gitti bi tarafım, insanlık namına ne varsa yerle bir oldu. Ağlattın beni çocuk hem de çok ağlattın.

Öyle bir ölsem, öyle bir ölsem ki
Ölüm size kalmasa çocuklar...