bugün

7.25 tllik yeni fiyatıyla göz kamaştıran yetkililere selamlar çaktıran vazgeçilmezim.geçen sene aynı dönemde 4.50 iken bir yılda %50 zamlanmıştır. bırakmayacam amına koyum. siz böyle ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmaya devam edin bizlere. gözünüze sokacaz sandıkta o izmaritleri.
harika bir keyf. olmasaydın ne yapardık.
mutluluğun nirvanası.
sigara içmenin aslında o kadar da kötü bir şey olmaması şeklinde şeytani düşüncelere gark ettiren şukela sigara.

not: smoking kills.
onbir buÇUK liradır.
Zam gelmeden önce ictigim sigaradir. Bana kalirsa cok kaliteli ve diger sigaralar gibi agir bir kokuya sahip degil.
eski sevgililerimden daha çok özlediğimdir.
görsel
12,5 lira olmuş. elektiriğe zam, suya zam..
doğuda kaçak 8 tl dir.
Marlboro derim.
13,5 tl'lik fiyatıyla bile fellik fellik kendisini aratan efso sigara. eğer bu sigaraysa diğerleri nedir, diğerleri sigaraysa bu nedir diye sorgulatır insana. cisıs başımızdan eksik etmesin. amen.
şüphesiz ki sigaralar üstü bir sigaradır.

biraz masraflı (13.5) olsa da kullanan insanın yegane dostudur.

neden uzun değil de kisa ;

1-) uzunun tadı kotu, ayrana veya kolaya su katmak gibi dusun, icinde ayni miktarda tütün var ama daha seyrek yerlestirilmis, tat gelmiyor.

2-) kamyoncu sigarasi gibi avradini siktimin, ikram ettigim insanlar bile almadi düşün toplum gözündeki değerini.

3-) paketi yumusak, ezilip buzuluyor.

ve son olarak

4-) polat alemdar kisa parliament kullaniyordu :d
Hatchback Mercedes gibidir.
Uzununu tercih ettigim sigaradir.
Arkadaşım bir gün benden almamı istemişti girdim bir markete abi parliament var mi dedim var dedi kısa mi uzun mu dedi farkediyor mu dedim güldü verdi bir paket ,o gün tanıştık bu sigarayla işte.
Fiyat-performans skalasında bir numaradır. içtiğinizde doyurur.
uzunu neden kısasından ucuz diye düşündüren şey.
10 tane ard arda içsem hiç sigara içmiş hissiyatı uyandırmayan sigaradır.
(bkz: köz getir kardeşim seri)

Tanım: Sevmem.
Anadoluda kendilerine “parlakahmet” denir.ver bi parlakahmet içelim,bi kısa parlakahmet ver gibi.
Kısapar lemen şeklinde okunan her biri gibi gereksiz, olmaz olası sigara.
kazakistan da night blue isterseniz ağır tiryaki diye bakarlar ama buradaki akua bluedur aldığınız. envai çeşitini yaklaşık 2.5 - 3 tl gibi bir rakam ile içebilirsiniz. türkiye'de satılan güzel ama kazak parliamenti kısa samsundan hallicedir.
(bkz: parliament night blue)
türkiye'deki tek gerçek sigara bu olabilir. olmasaydı olmazdık. :(
Kesmeyen sigaradır.

3 tane üst üste içsem hiç sigara içmiş gibi hissettirmiyor amk.