bugün

Çoğu anancı liselilerden daha işsizdir. Genelde can sıkıntısından dolayı bu ise baslarlar. Maddi imkanları birçoğunun düşüktür. Fame olmak icin yapanlar da 250 gram icin yapanlar da gercekten sevdikleri icin yapanlarda vardır. Uzmanlardan yardım almalıdırlar. Cogu montaj yapmaktan özgun hikayeler yazmaktan aciz. eksiklikler giderildigi takdirde ilerde başarılı olabilirler ancak çoğunun öyle ileriye dönük bi hayali yoktur.
youtube'nin ırzına geçen ergenlerdir.
ödüllü diye yazıp izlememizi sağlayan ve hayatımızdan bir kaç dakika çalan ergenlerdir.
Birşeyler yapmaya çalışan, birşeyler üretmeye çalisan çocuklardır. Heyecanını kaybetmiş kişilerce küçümsenir.
http://www.youtube.com/watch?v=7dS8qeULrU8
halı saha maçına ya da ne bileyim kahveye batak oynamaya giden gençlerden yeğdir. ha hem halı sahaya batağa gidiyor hem de kısa film deniyorlarsa daha iyidir. toplumdan kopuk çalışmalar üretmeyeceklerdir.
helal olsun denilen ergenlerdir. geleceğin sinemcılarıdır.
hevesini kırın lütfen iki kısa film izleme zevkimi kırdılar, hakikaten ergenler.
içlerinden gerçek yönetmenler çıkacak ergen topluluğu. Nolan, rodriguez, woo, tarantino, scorsese...gibi ünlü yönetmenler film çekmeye çocuk yaşta başladılar. Size kalsa hepsi memurdu şimdi.
kesinlikle yaptıkları şeye devam etmeleri, hatalarından ders almaları, yeniden, yine, tekrar tekrar denemeleri, internetin ve kütüphanelerin altını üstüne getirerek daha iyi, daha yetkin işler çıkarmayı hedeflemeleri gereken "ergenlerdir."

öyle bir toplum olmuşuz ki, üreten, yaratan, düşünen gençleri aşağılıyoruz lan.

topumuzun dibine kibrit suyu.
Üzmeyin veletleri kısa filmsen ünlü olma derdinde fakirler.
pis yedili izlemekten iyidir. Ellerine sağlam aletler versen daha iyi iş çıkarırlar. Hele arka sokaklar! O nasıl kameramanlık arkadaş. Aniden zoom yapıp duruyor manyak gibi. Sahneler desen berbat. E daha ne istyorsun?
içlerinde geRçekten kaliteli (profesyonel) çekim yapanlar vardır.
işi bilen birine sanane benim kendi yolum dememeli yardım almaktan çekinmemelilerdir.
mesela şöyle örnekleri vardır, amk israil-arap savaşlarına bakayım derken neler çıktı karşıma.

http://www.youtube.com/watch?v=zrCcUuBc2d8&feature=youtube_gdata_player
ayni zamanda çektikleri filmlere ingilizce altyazı ekleyen ergenlerdir. lise yillarimda vardı bunlardan.
Götünün üzerine oturup hiçbir şey üretmeyen yetişkinlere bin kere tercih edilirler.