'Mehmetçik' diye bir program vardı tgrt'de orada görmüştüm bir defasında dağdan iple aşağıya iniyorladı bende ertesi gün üst gardıroba bağladım kendimi ve aşağıya doğru sallanırken ipin kopmasıyla düşmüştüm.
Okul okumak.
Annemin el kremini jöle sanıp kafama sürmüştüm. Ama çok yakışıklı olmuştum aga resmen parlıyordum.
benim de yaptigim birseydi yumurtadan tavuk cikacak diye kuluckayaya yatmak.annemden habersiz kac yumurta heba ettim bilinmez.
herkese inanırdım.
Aynı anda aynı şeyleri söyleyince "cips kola kilit" derdik. ne saçma günler...
Çekirdeğin içini avucuma biriktirir hepsini tek seferde yerdim.
istediğim şey olmayınca dışarı çıkar yolun ortasına oturur terliklerimi sağa sola atardım. çözüm değildi tabi yine istediğim şey olmazdı. şımarık büyütmediler çok şükür. sonra anneannem terlikleri atamayım diye arkalarına lastik dikmişti. rahmetli nur içinde yatsın çok güzel çözümleri vardı gerçekten.
mahalledeki zillere basıp kaçmak, ne saçma.
Sihirli annem izledikten sonra yaptığım saçmalıklardır. O kadar sarmışım ki sihirli anneme gerçekten ben de sihir yapabileceğimi zannediyorum. Gittim çakmak gazını üstüme sıktım hepten, sonra da hokus pokus falan yapmaya çalışıyorum.

Neyse, şuraya da bir sosyal mesaj bırakayım. Küçük çocuklar gerçek ve hayal ürünü şeylerin ayırdını henüz yapamayacağı için 9 yaşından önce çocuklara cinli perili masallar anlatmak, bu tarz diziler vs izletmek zararlıdır. Sonunda biri benim gibi sihir yapmaya çalışır, öbürü uçacağım sanıp damdan atlayabilir. Lütfen dikkat.
Ortaokuldayım. Okuldan çıktım bir gün ve bir dönerci var yakınlarda oraya gittim. O zamanda orada Tavuk döner + ayran misal veriyorum şimdinin 2 tl si gibi bir rakamdı. Baya ucuzdu anlayacaģınız. Neyse tabi ben yemek yedim, Döndüm eve. Eve vardığımda annem yemek hazırlamıştı. Ben de yediğimi söyledim. Tabi kadın haklı olarak sordu. Ben de bir dönerci bulduğumu çok ucuz olduğunu anlattım. Acayip azarladı. Neden öyle uyduruk yerlerde yiyorsun diye. O et ne eti olduğu belli değil diye baya söylendi. Neyse ertesi gün oldu Gene okuldan çıktım ve dönerciye gittim. Ustaya doğru sipariş verdim. Abi ben bi yarım istiyorum ama içine et koyma sadece yeşillik ve ketçap olsun dedim. Adam mal mal bana baktı anlamsız şekilde sonra yaptı ama bende yeşillikli yarımımı yiyip eve gittim.
Bütün hikaye kitaplarıma iyi geceler demek. Anne babama demezdim ama o kitapların her birine tek tek sarılıp iyi geceler demeden uyumazdım.
kolumuzu ısırıp diş izlerinden saat yapardık. sonra da saat eti kemik geçiyo he he he diye gülerdik. buyduk yaa, inanamıyorum.
Akşam yatmadan önce evde kim varsa hepsini öper iyi geceler derdim. Ve bunu yapmadan uyuyamazdım.
Kalemin içini söküp kağıt çiğneyerek içinden insanların kafasına üflemek.
Karışık oldu yapanlar bilir.
Az fırlatma değildim.
Salyangozun kabuğuna çivi çakmak. ibret alın benden. Çocuğunuz bana benzemesin.
Her görülen tabelayı sesli okumak.
Bir kutu yağlı kremi yüz ve saç dahil olmak üzere bütün kafaya sürmek.
Çakmağın arkasına kalem batırıp çıkan gazı başka bir çakmakla yakmak. Evde denemeyiniz lütfen.
Karıncalara su döküp boğulmalarını izlemek ardından sanki insanlarmışta habercilik anlayışları varmış gibi kameraman karıncaların gelip olay yerini çekmesini beklemek.
Tavukların ağzını açıp kursakları patlayana kadar tek tek mısır sokmak.
Buzdolabındaki karı kazıyıp yemek.
Balkon demirlerinde ki tozu yalamak.
Gizli gizli uç yemek.
iki minderi üst üste koyup, boynuma babaannemin eşarbından pelerin yapıp, minderlerden zıplayarak Ben süpermenim diye bağırmak. Son defa yaptığımda ayağım kırılmıştı. O gün bu gündür Süpermene küsüm. Tek idolüm düzgün insanlar.
kardeşimin bütün mahalleyi külotla koşarak turlaması. hala nedenini çözemedik.
Komşuların zillerine basıp kaçmak.
cam kenarındaki macunları tırnaklamak, parça pinçiklemek. müthiş bir hazdı. freud bunu da açıklasın.
Abime doğum gününde alınmış walkman üzerine büyüteçle ışık tutup yakmamdır. yaşım geldi 27'e ama şu güne kadar yediğim en sağlam sopayı o gün yemiştim herhalde. dinlenip dinlenip dövdüydü amk
karanlıktan korkmak. soğuk bir kış günü sobanın başında otururken tuvalete gitmen gerektiğinde koridorun tüm işıklarını yaka yaka gitmek ve dönerkende depar atmak.
Ağza dik biçimde çubuk kraker sokmaya çalışmak.