bugün

nasa'da görevli, amerikan uyruklu, astrofizikçi türk ajan.
(bkz: imam)

ne karizma lan.
kardeşim bebekken bronşit hastası oldu ve sürekli tekrarladı bu. ta ki 12-13 yaşına kadar. o büyürken geçen sürede o kadar çok hastalanıyor ve geceleri uyuyamıyordu ki, o çaresizliği izlemek çok acı veriyordu. gidilmeyen doktor kalmadı, uygulanmayan kocakarı * ilacı kalmadı yine de iyileşmedi. 10 gün hastanede yattı, ömrümün yarısı o on günde gitti sandım. işte bu yüzden, sadece kardeşim iyi olsun diye, babamın hep tıp doktoru olmasını istemiştim o zamanlar.
mafya babişkosu olması dileğimdi.
toyota gibi adam olsun yeter.Binen binene olmasa da olur ama.
atari salonu sahibi.
cumhurbaşkanlığı yada başbakanlık.

çocukken babamın devlet başkanı olduğunu hayal eder " off lan bakkala giriyon istediğini alıyon para vermiyon, istediğini dövüyon ne güzel lan" diye düşünürdüm. herhalde kafamda padişahlıkla eşdeğer birşeydi cumhurbaşkanlığı.

oysaki öyle değil dimi sözlük? devlet yöneticileri de alışveriş yapınca para verir, kırmızı ışıkta durur, astığım astık kestiğim kestik değildir. öyledir değilmi sözlük?
baba chimaeranın bir iş merkezinde atölyesi vardır. küçük chimaera ise babayı o iş merkezinin sahibi büyük patron sanmaktadır.

not: atölyeyi görünce üzülmedim sözlük. daha ilginç bulup her yeri kurcalamıştım. *
doktor. o acıtmazdı belki.
beni ve annemi seven, öpüp kucağına alan, güzel sözler söyleyen... bir baba olmasını isterdim...
(bkz: kebapçı)
(bkz: çikolata fabrikası müdürü)
çocuk işte.
(bkz: başbakan)
(bkz: ayakkabı bağlayıcı)
doktor. ilkokuldayken sınıftaki 30 kişinin 25 inin babası doktordu. ben de onlara özenirdim.
(bkz: tiger woods)
(bkz: mafya)
kırtasiyeci.

o kokulu silgiler, rengarenk kalemler. hepsi benim olabilirdi.
(bkz: f1 pilotu)
(bkz: bakkal)

gecenin bir saatinde babamdan bir şey istediğimde, "şimdi gidip bakkal sahibini mi uyandırayım" derdi. bakkal olsaydı açardı belki dükkanı.
(bkz: superman)
Yaş pastacı.
fabrikatör.

(bkz: türk filmlerinin çocuklar üzerindeki etkisi)
Sadece "olsa" yeterdi.
rock müzisyeni.