bugün

1975 doğumlu amerikalı golfçü. son yıllarıda yılın en çok para kazanan sporcusu ünvanını kimselere kaptırmayan adam.
geçen yıl kazandığı 76.5 milyon euroyla dünyanın en çok para kazanan sporcusu ünvanını 3. kez alan golfçü.
sakatlanma riski olmayan bir sporu yapar. ne koşma derdi vardır, ne de küfür yediği bir taraftar grubu. Kuş sesleri arasında, huzurlu, doğayla içiçe bir şekilde sopasını sallar, golfünü oynar. yılda 100 milyon doları cebine indirir. böyle bir adamdır bu.
http://www.nike.com/nikegolf/swingportrait/ *
2006 senesinde kazandığı 90 milyon dolar ile yılın en çok kazanan sporcusu olmuştur.
yurdum topraklarında kaya çilingiroğlu kadar popüler olmayan golfçü.
american express kartının reklamlarında acayip bir şekilde karizmasını tazeleyen zenci golf oyuncusu. o kadar karizma ki mourinho dan bile daha sağlam reklama sahip.
amerika birleşik devletlerinde popülaritesi mourinho nun kat kat üstündedir bu adamın. amma velakin avrupada durum farklıdır.
öldürmek istediğim kişilerdendir kendisi. Bu kadar boş beleş bir spordan bu kadar çok para kazanmıyor mu deliriyorum ; oturduğum yerde adsl faturasının parasını denkleştirmeye çalışırken.
(bkz: universite okuduk ta noldu).
adina ea sports tarafindan birsuru oyun yapilan dunya tarihinin en buyuk golfcusu*dunyanin bir sponsordan en fazla para kazanan sporcusu***.
5 yasindan beri sampiyon. *
saniyede 148 dolar kazanan sporcu.
geçen sezon sakatlandığı için uzun süre sahalardan uzak kalan golfçü.
gün itibariyle abd de gusta national golf club'da başlayan dünyanın en önemli golf turnuvasında phil mickelsson, sergio garcia, padraig harrington ve ernie els'in oluşturduğu favori 5 linin 1. sırasında gösteriliyor.
güney afrikalı genç oyuncu trevor immelman ise turnuvanın geçen seneki şampiyonuydu.
sağlam kaynaklardan aldığım bilgilere göre geçirdiği trafik kazası sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur.

edit: o kadar para bende olsa ben de ölmem *
trafik kazası geçiren ve taburcu olan golfçü.

ama şu an amerikan basını merak ediyor. gecenin 2'sinde nereye gidiyordu? ve iddiaları da var sevgilisiyle buluşmaya.
ama tiger bey evli. hatta kazayı duyan karısı gelmiş ve golf sopasıyla arabanın arka camını kırarak kocasını arabadan kurtarmış. o değil tiger woods'un 100 bin dolarlık sopalarını cam kırmak için kullanması hanım için pek de iyi olmayacaktır. *
dünyada 1 milyar dolar kazanan tek sporcu.
bir robotu programlar gibi çocuk sayılacak yaşta golf öğretilmeye başlanmıştır. en iyi yatırım insana diye boşuna denmemiş, şimdi meyvelerine yılda milyar $ larla topluyor.
19. deliğe sokmak isteyince karısı tarafından haşat edilen golfçü.*
geçici süreliğine golfü bıraktığını açıklayan sporcu.

--spoiler--
Bütün hayranlarımdan, iş ortaklarımdan, arkdaşlarımdan ve sporcu dostlarımdan anlayış bekliyorum. Ailemin ve benim zamana ihtiyacımız var ve bu şekilde kendimize geleceğiz. Bir süredir ruhsal bir arayış içersindeydim, şimdi ise benim için en önemli şey daha iyi bir eş ve daha iyi bir baba olmak.
--spoiler--

golf delikleri kendisine yetmemiştir.
çoğu insanın özendiği bir hayata sahipken (para, mutlu bir aile, dünya çapında saygınlık) arayışın dibine vurmuştur.

verdiği demeçle olanları unutturup işin içinden sıyrılacaktır muhtemelen.
adı tiger konulan bir admadan bekleneni yapmıştır.
AT & T ile olan sponsorluk anlaşmasının devam etmeyeceği açıklanmıştır.

anlaşılan, bu özel hayatı ile ilgili olaylar, kendisini uzun süre etkileyecek gibi görünüyor.
golf sopası ile kafası kırılasıca!
dünyanın en iyi golfçüsü. sıkıcı spora renk katan usta insan.

donald trump tarafından boşan ve playbol diye tavsiye verilen, uçkuruna sahip çıkmayarak karısını 12 farklı kız ile aldatmıştır.

(bkz: para adamı bozuyor)
delik meraklısı.*
güncel Önemli Başlıklar