bugün

Pis ve rahatsız etmeleriyle ünlüdürler maalesef. Keşke böyle olmasalardı.
martı kaşlı olmalarıdır. erkeklerin kadın yerine eşşeği tercih etmeleridir.
kirmak dokmek yakmak.
Kürtçe konuşmaları. Tamam vurmayın.
inatçı ve kavgacı olmaları.
Tek kaş olmaları, eşekler ile yakın münasebetleri, isyan etmeye meyilli olmaları, fatura ve vergi gibi şeylerden bi haber olmaları ve ucuza çalıştırılıp amele gibi kullanılmalarının mümkün olması.
esmer olmaları.
türkiye'de hırsızlık, gasp, adam yaralama, cinayet, kapkaç, uyuşturucu kaçakçılığı ve satıcılığı gibi suçların büyük bir çoğunluğunun altından çıkmaları. kaçak elektriği unutuyordum az daha.
(bkz: halay)
beş duyu organları bulunur.
cahilliktir. bu bir hakaret değildir. cehalet denen bataklığa sürülmeleri eğitim denen hazineden mahrum bırakılmaları sonucu topluma yabanileşirler, uyum sağlayamazlar ve toplumun huzurunu kaçırmaya neden olurlar ve bu olaylara bizzat kendileri neden olur. en basitinden kız çocuklarını okula göndermemek. bu nasıl bir zihniyettir. oldu olacak kız çocuklarını diri diri toprağa gömün. afedersiniz ama cahile döneminde yaşamıyoruz amına koyim.
sarışın renkli gözlü kürt çocuğu fotoğrafı paylaşmaları.

o paylaştığınız fotoğrafların çoğu afganistan'a büyük iskender tarafından getirilen makedonların torunlarıdır.

biliyorum avrupalı arkadaşlarınız var facebook'ta ve "biz tirkolar gibi değiliz", "biz de sizin gibiyiz", "biz aslında böyle değiliz" mesajı vermek için paylaştığınızı ama yapmayın. itici duruyorsunuz.