bugün

(bkz: ironi)
eksik kelime ile manipülasyon içeren başlık.
zira kürtlere değil pkk lı kürtlere küfür ediliyor dostlar ortamlarda.
bayrak için mücadele veren her kürt baş tacıdır.
ayrıca kürtlere küfür eden çok azınlık bir kesim.
ama pkk ya küfür edince üzerine alınan otostop çocukları var.
ben pkk lıyım diyecek göt te olmayınca acınacak hale düşüyorlar.
türk bir sporcunun başarısına sevinmektir.

görsel

adam bu kekolar yüzünden 24 saat içerisinde vikipedi bilgilerine karapapak Türk'ü olduğunu ekledi.
kürt kökenli olsa ne farkeder ki sonuçta adam türk vatandaşıdır. hangi etnik kökenden olursa olsun bölücülük yapmayan terörist olmayan her vatandaş türktür. etnik kökeni önemsizdir. buraya dikkat. ne mutlu türk olana değil ne mutlu türküm diyene.
bu kürtler otu boku sahiplenmede yunanları geçecekler anlaşılan.
neden genelde kürtlere sövüldügü de burada önemli tabi.
ben olimpiyat kazandım kürt bayrağı istiyorum, kürt marşı okunsun deseydi aynı sevinç kıçına sokulacak olan atletin, aynı ırktan olduğu diğer nankör köpekler gibi davranmayıp türk bayrağını gururla taşıdığı için servet tazegül'e sevinmek gayet doğal, olağan ve olasıdır.
yukarıdaki entrylere baktım az çok da. bakıyorum hemen "bayrak için savaşan/yarışan kürt baş tacı" olmuş "kürtlere değil pkk lılara küfür ediliyor" olmuş. vay canına, demek van depreminden sonra göbek atan başka halktı ya da ben halüsnasyon görmüşüm.
kürt yada türk, ne farkeder ki ?

türk bayrağı adına mücadele eden kim olursa olsun candır, canandır.
gerizekalı teorisidir.
adam antrönörü ile kafa tokuşturarak selamlaşan muhtemelen de mhp ye yakın bir çocuk. kürtler le ne alakası var.

bu topraklarda yaşayan bir çocuk. bu topraklarda büyümüş bir çocuk. mhp li olmasak da bu çocukla gurur duymak da hakkımız kimse de karışamaz.
gayet normal karşılanacak bir eylemdir. çünkü servet tazegül kardeşimiz kürt değil karapapak türk'üdür. kendisi bizzat bunu açıklamıştır.

biz ırkçılara her fırsatta faşist damgası yapıştıranların, her gördükleri esmer tenliye "kürt" demeleri inanılmaz bir tezat değil midir acaba?
(bkz: servet tazegül ün kürt olması/#16516096)

çocuk kendisi açıklama yapmış, bu açıklamadan sonra servetimizin hala kürt olduğunu iddia edenleri tüm kars siksin...
kürde değil hayvanlık yapıp sonra niye kızıyorsun kürdüm diye dimi, deyip kürtlüğün arkasına sığınanlara küfür edilir hangi mezhepten olursa olsun farketmez.
devlet eğitimi görmüş kürde sözümüz yok. dağdan inme ayıların temelli cahiliyetine sözümüz var.
türk bayragi icin mucadele edecek herkes bu millet icin cok degerli. ayrica servet kürt degil azerbaycan kökenli türk.
Dondurmayı kenyanın ,baklavayı eskimoların bulmasıyla eş değer bir iddadır. kürtlerin aslında sarı saçlı mavi gözlü olduğu iddasının komikce estiği günümüzde, ısveçli sporcuların bile aslında kürt asıllı olmasıyla benzer komik bir iddiadır.
sonuç olarak her gördüğün sakallıyı babası her gördüğün etekliyi anası zannetmenin sonucudur bunlar.
kimse ırkçılık yapıyor zannetmesin. eğer gerçekten kürt olsaydı samimiyetimle söyler aynı şekilde kutlardım onu. şu anda izlediğim voleybol maçındaki iki zenci, iki beyaz, birde asya kökenli kızların göğüs göğüse havaya sıçrayıp sevindiklerini görürken , bizim nelerle uğraştığımızı görmek ızdırab duymama başlığı acanada gıcık olmama neden oluyor.
ötekileştirme duygusu aşılayarak, toplumu bölme çabası içinde olan zihniyetin nafile çabalarını görmemizi sağlayan bir konudur.

''yaşasın halkların kardeşliği'' martavalı ile; şirin gözüküp, halkı birbirine kırdırma mücadelesi içerisinde olan, hain yılanların bitmeyen oyunlarıdır.

ulan bıraksanız halk yüzyıllardır kardeş gibi yaşıyor zaten. hangi halkların kardeşliğinden bahsediyorsun?

servet Tazegül, Kürt olsa ne olur? bakın servetin babası ne diyor;

http://tvarsivi.com/player.php?i=2012080301806

alttaki linkte benim basın açıklamam.*
http://inciswf.com/bitmednz.swf
pkk lı terörist ya da sempatizanı kürtlere küfrediyorsa insanlar, Servet tazegül gibi aklı başında, kendine güvenen, tc bayraklı formayı giymekten gocunmayan, sportmen bir kürt gördüğü zaman da alkışlamayı bilir. aksi düpedüz ırkçılık olurdu zaten.

edit: ayrıca bu rahatlık türklerin kürtler karşısında hiç bir kompleks hissetmemesinden gelmektedir. kuru kuruya ırkçılık yapılmadığının ispatıdır. pkk lı kürt ile servet tazegül ü kıyaslayan bir beyin bunu ne derece anlar orası meçhul.
kürtlere küfür eden kimse yoktur. pkklılara küfür etmeyende kimse yoktur. kendileri hariç.
servet tazegülün azeri türkü olduğunu bilmeyen yazarın çemkirmesidir.
Karslı olduğu için Kürt zannedilen olimpiyat şampiyonu. Neden böyle bir algı var anlamıyorum, kars'ın %60'ı Türk tür. Belediye başkanı bile mhp'lidir. Servet Tazegül ise karapapak türk'lerindendir. Bu arada belirteyim Gökhan Saki ve rahmetli sinan şamil sam'da kars azerilerindendir.
@28 sinan şamil sam azeri midir çerkes midir?
adam cıkıp azeriyim diye açıklama yaptıktan sonra kime ne?
o da bi tarafa adam turk bayragını dalgalandırmaktan gurur duyuyor mu: soylemlerıne gore evet, bu durumda nesebi onemli mi?