bugün

aksini idda edenin tez zamanda bir doktora gitmesi tavsiye edilir. bu güzel insanlar herkesi kardeş olarak görmekte ve sayıp sevmektedir. dünkü kokoşlara bir adres sorarsın tepeden bakarak, tek kaşını kaldırarak, sesini son seviyeye kadar kısarak konuşur. oysa kürt kardeşimiz elinden geldiğince yardımcı olmaya, anlatmaya çalışır. eliyle, koluyla sürekli tarif etmeye çalışır. hitap şekilleri ise hep kardeş, birader gibi samimi ifadelerdir. niye sevmiyorsunuz lan bu insanları.
tez zamanda akşamüstü saat 5'den sonra siirtte, diyarbakırda,mardinde adres sordurulsun bu adama...

(bkz: erdener abi)
(bkz: genelleme yaptı kaçın)

şu genellemeler kadar sinir olduğum bir şey daha yok. Kürtler iyidir ya da kötüdür demiyorum. Her insanın olduğu gibi kürtlerin de iyi ya da kötü olanları oluyor. Aynı şekilde alçak gönüllü olanları da mutlaka vardır. Ha ama en alçak gönüllüsü mü ? bak bu tartışılır. Neye göre kime göre "en" ? Bu ülkede ki en alçak gönüllü insanlar diyorsanız ; cevabı basittir : yanlış. Yok öyle bir şey. Ama kürtlerin çoğunluğunun bakın hepsi demiyorum çoğunluğunun en ufak bir şey için bile "devlet yapsın" , "devlet ödesin" kafasında olduğu bir gerçektir. Ve bu kafada olanlarında bu ülkenin en alçak gönüllü insanları olabileceklerini sanmıyorum. Dediğim gibi bu bir genelleme de değildir.
(bkz: ben de yedim)
kürtler gelenek görenek bakımından çok tutumludurlar ve komşuları için varlarını yoklarını ortaya koyacak kadar asil insanlardır . aralarında vatana hainlik yapanlar bütün kürtlerin adını kötülemektedir .
biri bu insana kahve filan yapsında ayıltsın. boş şeylerin kafasını yaşıyor. yada saf ayağına yatıp beyin yıkamaya çalışan , asıl tehlikeli kesimden.
(bkz: Adres tarif edenin alçakgönüllü oLması)
bir örgütün yaptığı suçlar, tüm ırka mal edilebilir bir olay değildir. bir çok kürt kökenli insanın iyi ve yardımsever gerçeğini kabullenmeyen yazarların topa tutacağını düşündüğüm konudur.
(bkz: kıro meselesi)
etnik köken üzerinden yapılan alçakgönüllülük tespiti. etnik köken bugün bu kadar her konuda ileri çıkıyorsa bunun sorumluları vardır.
doğrudur(!). onlar ki , çocuklarını okula göndermeyip sokaklarda polise taş atmayı öğrettiler,binlerce insanı katletmiş bir insanı 'liderimiz' diyip bağırlarına bastılar,onlar ki o güzel insanlar,bütün kapkaç,hırsızlık,gasp,uyuşturucu ticareti vs ne varsa etnik köken bakımından diğer milletlerden bu işlerde epeyce üstünler...bu kadar gönüllerini alçaklaştırdıktan sonra bu genelleme tutar hocam.
o anadolu insanının tanımıdır sadece kürtler diyerek sınırlandıramaz kısmen doğru bir yargıdır.
o kadar alçaklar ki gönül kelimesinden nasibini almamış alçaklıktır.
ve her gece ağlayarak yatağıma uzanırım.
halk otobüsünde, bir kürt tarafından katledilen genç kızımız için.
koduğumun faşistleri! tamam sevmeyebilirsiniz kürtleri. ben ne türküm ne de kürdüm, burda kimsenin olmayan üstünlüğünü de savunmuyorum. yalnız insanların ağrına, zoruna giden kelimeler kullanmak çok hoşunuza gidiyor herhalde. nerde insan sevgisi? neymiş efendim "gönüllü" kelimesini çıkarsak daha doğru olacakmışmış da bilmem neymiş de... sizin hiç kürt arkadaşınız olmadı mı? kaç tanesinden alçakça bir davranış gördünüz? bu iyi insanlara alçak yakıştırmasını yapan kişiler alçaktır, haindir. yazık, çok yazık...
bu genelleme yanlıştır bazıları alçak ve bazılarıysa alçak gönüllüdür.
türkler kadar alçak gönüllüdürler.

adres sorma olayına gelirsek dün yaşanan adres sorma olayında adamı kasığından vuranlar kürt değil türk'tü.
bütün genellemelerde bi parça hata payı herzaman vardır. ama kürtlerin samimi insanlar oldukları bi gerçek.
bir ırktan en şerefsiz de çıkar kürtler için (bkz: pkkyı destekleyen kürtler)en mükenmmel insan da ki ilk entry de gösterilen örnek gibi olan türkler de az değildir bu anadolu geleneğidir yozlaşmışlar karşı gruptadır işte.
altındaki bazı aşağılayıcı yazılara bakıldığında, uludağ sözlük moderasyonunun faşist olup olmadığı konusunda şüpheye sevk eden başlık. haa öyle bir şey yok diyorsanız gerekeni yapın o zaman!!
hoş bu dahil bütün genellemeler yanlıştır amma.. dünyanın baka bir yerinde adamın birine 'bok yedirsen, dilsiz bıraksan, yok saysan, kulağının arkasına sırf sikilmedik başka bir yerimiz kalmadı demesin diye kulak arkasına organını sürtsen(bkz.diyarbakır cezaevi belgeseli), eşek gibi maşlar anırtsan senin ciğerini söker hem de tüm halkıyla.. ama bu yapılmamıştır.. belki bu alçakgönüllülük tezine bir gerekçe olabilir..
hepsi için değil ama bir kısmı için kısmen katıldığım önermedir. ama "gönüllü" kısmı anlam bütünlüğünü bozmaktadır.