bugün

türkiye'de yaşayan kürt kökenli vatandaşlarımız türkiye defalarca elini uzatmasına rağmen son 30 yılda yaşananlar nedeni ile türkiye cumhuriyetine bir özür borçludurlar.

tabii ki bütün kürt kökenli vatandaşlarımız bu konunun içinde değildir.

türkiye kürt kökenli vatandaşlarımızı her zaman kardeşi gibi görmüştür.

edit: başlık kürt kökenli olacaktı ama sığmadığı için kürt vatandaşlar şeklinde açılmıştır.
can almaktan vazgeçerlerse, türkiye ye yetecektir.
-abi ben vatansever oldum biliyon mu.
-nasıl lan?
-şimdi ulu sözlük diye bir yer var oraya giriyorum.
-ee
-işte orada sürekli kürtler ile ilgili bir şeyler yazıyorum.
-ee
-benim için kaliteli yazar diyorlar, harika vatansever, süper milliyetçi diyorlar.
-eee
-eeesi büyük vatansever gibi hissediom kendimi işte.

harbiden bıkmadınız mı lan aynı muhabbetten? sürekli kürtler kürtler kürtler.. yazar olarak başka fonksiyonunuz yok mu? yok burada milliyetçi çok artı oy almak için yapıyorum diyorsanız harbiden özel mesaj atın serileyeceğim yok öyle değilse yazarları sözlükten soğutmaktan başka hiç bir işe yaramıyorsunuz.
önce oturma organımla gülüp, daha sonra sonuna kadar katıldığım kampanya.

niçin türkiye'nin gönlünü almalıdır peki bu kürt vatandaşlar ? bi bakalım...

mesela, 1997'ye kadar ana dillerini konuşmaları bile yasak olduğu için türkiye'nin gönlünü almalıdırlar.

mesela, yıllar yılı kürt yoktur onlar aslında dağ türkü diye yok sayıldıkları için türkiye'nin gönlünü almalıdırlar.

mesela, diyarbakır cezaevinde akla hayale gelmeyen işkenceler için türkiye'nin gönlünü almalıdırlar.

mesela, yakılan köyleri için, büyük şehirlerin varoşlarına hapsedildikleri için türkiye'nin gönlünü almalıdırlar.

17 bin fail-i meçhul cinayeti araştırmayan, failleri yakalamak için gayret sarfetmediği için türkiye'nin gönlünü almalıdırlar.
şu sebeblerden dolayı almalıdır;

- türkiye cumhuriyeti öğretmen göndermiştir öldürülmüştür.

- türkiye cumhuriyeti doktor göndermiştir öldürülmüştür.

- türkiye cumhuriyeti yatırım yapmaya çalışmıştır yakıp yıkılmıştır.

- defalarca affetmiştir.

- bölge'de yaşayan vatandaşları huzursuz olmuştur.

sonra da türkiye cumhuriyeti suçlu olmuştur.
kürt sorununun poposunun çok komik olduğunu gösteren ifade.
bunu söylemek için şizofrenik vakaa olmak gerekir.
belki özünde ifade etmek istediği şeyin ( bkz: alt paragraf ) doğruluk payı olsa da cümle yapısı itibariyle "türkiye" dediğimiz ülkenin hiçbir şekilde ayırt edilmemesi gereken sıradan vatandaşlarını "kürt vatandaşları" şeklinde kategorize ederek, etnik kökeni farketmeksizin bütün vatan hainlerinin peşinde koştuğu ayrımcılık ve bölücülük hususlarına farkında olmadan ve istemeden destek vermekte olan başlık.

ama şunu söylemekte de fayda vardır ki; teröre (her türüne) göz yuman, ülkenin bölünmesi yolunda aktif olmasa da bölünmemesi uğruna da hiçbirşey yapmayan, benim attığım adıma karşılık vermek şöyle dursun benimle beraber bu ülkenin bütünlüğü için adımlar atmayan, etnik dilini konuşup çocuklarına öğretip ülkemin anadilini reddedercesine kullanmayan ve bu saydıklarıma benzer birçok davranış sergileyen herkesin bu ülkeye çok büyük bir özür borcu vardır. daha da önemlisi bu ülkenin diğer vatandaşlarının hakkıni yemişlerdir. ister bu dünyada ister başka birinde asıl altından kalkamayacakları husus ta budur.
(bkz: kürt kökenli)
(bkz: türk kökenli) gider bu...
(bkz: halk plaja hücum etti vatandaş denize giremiyor)
sözlükte popüler olmak gibi birşey olduğunu zannedenlerin popülerlik uğruna açıldığını düşündüğü başlıktır.

yahu sözlük burası hocam herkes fikrini açıklıyor..popüler olsan ne olmasan ne...
faşizan ruhlu bi kişinin buram buram ırkcılık kokan cümlesidir. Mantıksız genellemelere örnek teşkil eden, yersiz bi istektir.
Bi çok kürtten: pkklıları tanımamalarına, destek olmamalarına rağmen sadece aynı etnik kökene sahip oldukları için bedel istemek acizliktir, sacmalıktır.
sadece uzaktan maval okuyarak kürtlerin hepsi aynıdır demek, onların terör nedeniyle yerlerini yurtlarını, doğdukları köylerini bırakıp hiç bilmedikleri yerlere göç etmelerini görmezden gelmek saygısızlıktır, hak yemektir.
(bkz: gölge etmesinler başka ihsan istemez)
kimse onlardan özür falan beklemiyor. herkesin tek beklediği şey;

gölge etmesinler yeter.

(bkz: ense traşı)
kürt kökenli vatandaşlarımız abdullah öcalan'ın önerilerine baktığında olayın ne kadar çözümsüzlüğe götürüldüğünü , çözümsüzlüğe götürülerek onların sırtından rant elde edildiğini görebilmelidir.
(bkz: laz kökenli vatandaşlar da çay getirsin mi) *
konu "biz öğretmen gönderdik siz öldürdünüz" ya da "biz de ana dilimizi konuşamadık" saçmalıklarından çok daha değişik bir boyuttadır.
şu savunma tarzları ilköğretim 5. sınıflarda ki çocukların münazaralarında geçecek savunma metinleridir.
ha "biz böyle tartışıyoruz" diyorsanız alın tartışın.
sonuçta boklu bir dereye paçaları sıvamadan düşüceğinizden de emin olun.
siz onlara küfredersiniz onlar size, sonrada "yoruldum lan bugünlük stres attığım yeter" deyip başka şehirlerde birbirlerinizden haberiniz olmadan kardeş kardeş interneti bırakıp öğle yemeğine gidersiniz.
7-den 70 e tüm kürtler tasını tarağını toplayıp bir daha dönmemek üzere türkiye yi terkederlerse gönlümü en afillisinden almış olacaklardır.
cözüm sürecinde olması gerekenlerden biridir.