bugün

eminim ki sözlükte bir çok kişi bu sözüme tepki verebilir ama öz eleştiri yaptığımda bu karar kaçınılmaz oluyor.

ben ki karakter olarak ayrımcılığa ve ötekileştirmeye sonuna kadar karşı bir insanım ve bir Türk olarak boyunduruk altına girmemek, aşağılanmamak ve eyvallah etmemek kanımda var.

az önce bir sözlükte kürtler hakkında yapılmış bir yorum okudum ve bu yorum ciddi anlamda faşizm içeriyor. ayrıca bu yorum sadece küçücük bir sözlükte bir dengesizin yazdığı faşistçe bir yorum. ülke içerisinde bu insanlardan her kademede ne kadar fazla olabileceğini siz düşünün.

farz edelim ki kürdiye cumhuriyetinde bir Türksünüz ve yapılmış şu yorumu kendi adınıza yeniden düzenleyin, bu hoşunuza gider miydi bir bakın bakalım.

kürtlerin Türkçe yazmasıyla ilgili bir başlık;

"sike sike yazacaktır ibneler ya sike sike bu toprakların üstünde yaşayacak ya altında."
Orospu çocukluğuna bahane aramaktır.

Teröristliği meşrulaştırmaya kadar gitmişiz ohh ne ala memleket. istiyorlar ki her bir haltı yesinler biz susalım. Yok öyle yağma. gücüm yettikçe tüm pisliklerinizi yüzünüze vuracağım. Rezil herifler.
bir şeyler anlatayım diye niyetlendim. sonra erindim.

küfretmeye bile eriniyorum o derece artık sen düşün.
sonra da dağdan aşağı atlardım diye devam eden beyanat.
o zaman bizim almancılar da almanya da özerk türk yönetimi için teröre başlasın amk?! bu nasıl bir mantık lan? o kadar istiyorsan çık bilader. çık dağa. sonra inersin dağdan iş miş verirler keyfine bakarsın. fakat terörist olup dağa çıkacağıma evsiz olur işsiz kalırım. hatta var ya terörist bir orospu çocuğu olacağıma yersiz yurtsuz herkesin hor gördüğü bir çingene olurum. insanlık özürgürlük vs adı altında göt delikliği ve büyük devletlerin saksoculuğunu yapmaktan iyidir. israil para verdi yahudi yala, amerika verdi onları em, avrupadan istek oldu onların masasında konsluk yap filan.. böyle bir şey işte senin anlattığın dağda olma fikri. ulan kurşun yesen yaralı bu deyip siker üstüne de taş dikerler.
diyarbakır cezaeviyle, dersimle, ağrıyla ve onlarca katliamla yüzleşmiş türk söylemidir. takdir edilesidir lakin dağa çıkmak için kürt olmak gerekmiyor. (bkz: che) kürt meselesi sadece kürtleri ilgilendiren bir mesele değildir.
öyle yağma yok! parayı bulan kürt istanbulda rezidansa çıksın, parası olmayan dağa...skecen öyle muhabbeti.
kürt olmasına gerek yok, bunu diyen kişi götü yiyorsa ve o kadar ilkeliyse siktir gitsin dağa çıksın. orada kendisi gibi düşünen çok insan bulacağına eminim.
(bkz: kız olsaydım kesin verirdim).
(bkz: kız olsam genel evde çalışırdım) diye devam eden kişi söylemi.
kürt olsam dağa çıkmazdım olmalıdır. tamam hakkını ara milletvekili seç parti kur demokratik ol. ama iki komüniste prim verme.
Niye dağa çıkıyon 30 sene dağda ne yaptılar hiç koca devleti bu şekilde yıldıramazsın hak bu şekilde aranmaz dağa çıkmak iyice batmaktan başka bişey değil.
görsel
görsel
"madem öyle çık lan ibne" diye yanıtladığımız atarlanmadır.

dağa çıkmak için illa kürt olman şart mı? pkk'nın içinde türk asıllı hainler de var.