bugün

kürt milliyetçiliğinin toprak ülküsü önünde duran herhangi birisidir. kürt kızıl elmasını türkilye'nin en önemli önceliği olarak görmüyorsan faşistsin.
Kürt milliyetçiliği için Faşistlik demenin yetersiz kalarak kafatasçılık modeline yükseltilmesine bir an önce, karar verilmesini ve eyleme geçilmesine önderlikten müsade gelmesini beklediğim bir düşüncedir.

Hatta bununla birlikte yeni kavramlar da geliştirilebilir.

A.k.k -> amerika kürdü korusun

Yav böyle bir şey varmıdır ki, hiç bir türk tanımadığı birinin yanına gittiğinde sen türk müsün diye soruyor mu?

Ama bunlar nasıl bir milliyetçi ki iki lafın sonuna tipine bakıp hemen ekliyorlar kırman çe ?

Ben Vatanseverim, Ben ırkımı severim, ülkücülüğümüz bu kürtlerin ülkücülüğü yanında türkücü kalır.

Ama ben faşistim, Onlar ise ezilen halk!
kürt için faşizm budur:Faşizmde toplumsal yaşamın tüm alanlarını kapsayan bir tek ideoloji bağlayıcı olarak ilan edilir. Gerek devlet gerekse de iktidarın dünya görüşüne göre ve lider ilkesine göre örgütlenir ve belirlenir. Basın ve yayın kuruluşlarının mevcut ideolojiye göre yayınlar yapması zorlanır. Hakim görüşe zıt düşünceler ve muhalif seslerin çıkması çeşitli baskı unsurlarıyla önlenir. Aykırı yayın yapanlar sansürlenir, kapatılır veya başka türlü yollarla engellenmeye çalışılır. Böylece hakim düşüncenin karşısına farklı düşüncelerin çıkmasının önüne geçilmiş olunur ve tek tip düşünce, toplumda baskın hale getirilir. Faşizmin boyutu, bu koşulların ne kadarının somut olarak uygulamaya geçirildiğiyle doğru orantılıdır.

lider ilkesi: Bu ilkeye göre toplumsal yaşamın tüm alanlarını kapsayan bir tek ideoloji bağlayıcı olarak ilan edilir. Gerek devlet gerekse de yönetim dünya görüşüne göre ve lider ilkesine göre örgütlenir ve belirlenir. Aynı şekilde işletmelerde de patron ve işçi arasında işletme yöneticisinin iktidarına dayalı bir ilişki kabul edilir.

Milliyetçilik ve Vatanseverlik: 19. yüzyıl boyunca yükselen milliyetçilik 20. yüzyılda çeşitli ve aşırı boyutlara varmıştı. Faşizm'de milliyetçilik en ön plandadır ve temel ideolojidir. Vatanseverlik ve milli değerler her fırsatta vurgulanmaktadır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%9Fizm

(bkz: yazar burda sizi anlatmış)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar