bugün

+bir sıçtım
+hahaha

başka bir şey olamaz bunların literatüründe.
Iki kürt kardeş türk olmaya karar vermişler. Köyün bilgesine danışmışlar bu durumu. Bilge adam da köylerinin biraz uzağında ki bir dağın zirvesine çıkabilirlerse türk olacaklarını söylemiş.

Başlamış bu iki zavallı tırmanışa...

Zirveye gelmişler ve küçük olan kardeş tam zirve de bulunan kayaya tırmanmış ve türk olma görevini tamamlamış. Büyük olan küçüğe:
- gardaş bi el ver de bende çıkayım kayaya

Küçük olan kardeş:
- hassiktir ordan amk kürdü.
Allah akıl fikir versin ya ahahahhahha.
Siz ortada olmayan komikliğe gülüyorsunuz ben yemin ederim ki sizin zekanıza.
devam etsenize biraz, moral düzelticilerim benim.
Ek: gülmekten bölündüm.
(bkz: faşistlerin gerizekalı olduğu gerçeği)
Kürt bir cift evin önünde oturmuş çocuklarının oynadığı oyunları izliyormuş bu sırada çocuklardan birinin ayağı takılmış ve çamurun içine düşmüş her tarafı çamur kir pas içinde kalmış. Adam karısına dönüp

+ yov temizlermisen yohsa yenisini mi yapah.
istanbul da büyük bir teknoloji fuarı açılır ve fuarda sıradışı bir ürün tanıtılır. Kürtlere özel Türk olma makinesidir bu. iki Kürt fuarda gezerken bunu görür ve heyecanlanır. Makinaya girip Türk olmanın bedeli 10 liradır. Kürtlerden birinde 9 diğerinde 11 lira vardır. 9 lirası olan diğer kürde derki

+ yov hewal söndeki 1 liroyı bena ver ikimizde Türk olak ha

11 lirası olan hewal akıllıdır. Önce bir ben deneyeyim makine gerçekten işe yarıyorsa bendeki 1 lirayı sana veririm sende Türk olursun der.

11 lirası olan hewal makineye girer ve Türk olur. Dışarı çıkar. Diğer hewal yanına gider.

+ hodi hewalım sondeki 1 liroyu ver bende Türk olam

Arkadaşı döner ve

- siktir lan amk kürdü!!
faşizm içeren fıkralardır.
Zamanın Kürt şeyhlerinden biri durumu kötü olduğu için rabbine yakarıyormuş. Sağlığına kavuşmak için yani.

Birden ilahi bir ses duymuş...

+ ey kulum rabbin seni dinliyor sen ne dilersen sana vereceğim ama komşuna da iki mislini vereceğim.

Kürt hiç düşünmeden yapıştırmış cevabı...

- yow vallah bir gözümü çıkarsan kafidir ollahem!
hz.ibrahim kürttür.
hititler kürttür.
sümerler kürttür.
hz nuh kürtçe konuşuyodu.
5 bin yıllık medeniyet.
en komikleri bunlar.
Bir gün kürdün birini uzaylılar kaçırıp uzaya götürmüşler. kürdü kendilerinden biri gibi görüyorlarmış. beraber gülüp beraber ağlıyorlarmış. beraber yiyip beraber içiyorlarmış. kısacası kendilerinden biri gibi görüyorlarmış.

Bir gün kürt hallenmiş. wara wara kuzi keri kuzi keri diyerek uzaylılara taş atıp molotof atıp kaçmaya başlamış. Neyse kürdü yakalayıp sormuşlar; "kürt oğlum gül gibi geçinip gidiyorduk neden sorun çıkarıyorsun?" demişler. kürt de "vallah burası benim vatanımdır çıkın vatanımdan lo" demiş.
diyarbakır'da bir kürt, evinin önünde karısı ile birlikte çocuklarını oynarken seyrediyormuş.
çocuklardan biri oynarken yere düşüp çamura bulanmış.
adam kadına sormuş;

"La karı.. temizleyecek misin, yenisini mi yapalım?
iki kürt, bir gün türk bir komutanın yanına gitmiş. "komutanım biz Türk olmak istiyoruz" demişler. Komutan da "şu dağa çıkın türk olacaksınız" demiş. Dağa çıkmaya başlamışlar. Bi tanesi daha önce çıkmış, aşağıda kalan kürt "yardım et ben de çıkayım" demiş. Diğer kürt de demiş ki "de siktir lo amk kürdü."

Arkadaşlarla anlatmaya başlayıp gülmekten bitiremediğimiz bi fıkra..
bir gün bir kürt ekmek almaya gidiyormuş. kafasına gaz kapsülü yemiş ve ölmüş.
bu kadar.
Günlerden bir gün medenî bir kürt uçağa binmiş.

Bu kadar amk. Zâten medeni sözcüğü yeterince komik.
bir kürt varmış, faturalarını vergisini ödüyor, kaçak hiçbir şey kullanmıyor, yengesini namusu olarak görüyor, eşeğe eşek diyor ve eşeği yalnız ulaşım aracı olarak kullanıyormuş.
kürdün çiftliğine bir melek gelmiş. kürde demişki ;
- ben görevli meleğim. hayvanlara iyi davranıp davranmadığını tespit edeceğim. şimdi demiş gidip inekle konuşayım.
ineğin yanına gidip kürtten memnun olup olmadığını sormuş.inek ;
- sağolsun yemimi suyumu verir ben de ona süt veririm geçinip gideriz. melek memnun olmuş. bir de ata sorayım demiş .at:
- sağolsun yemimi suyumu verir. tımar eder. iyi adamdır. melek memnun. bir de ite sorayım demiş. it;
- sağolsun aç bırakmaz ben de onun evini korurum demiş. melek yine memnun. bir de eşeğe sorayım deyince kürt atılmış :
- ona sorma yaaa ! o hep yalan söyler.
5000 yıl önce bir kürt ormanda kaybolmuş. Tam aclıktan ölecekken bi adam gelip yardım etmiş. Yemek ve su vermiş. Beraber avlanmaya, yaşamaya başlamışlar. Sonra bir gün aynı kıza aşık olmuşlar. Kürt, kız icin kendine yardım eden adamı öldürmüş ve demiş ki; yüz verme yetime, döner koyar götüne.
5 kişilik bir masada 4 dilim pasta varsa o pastayı 5e bölendir kürt.
iki kürt varmış, birinin oğlu aile baskısından istanbula kaçmış gel zaman git zaman öbür kürt istanbulda bu oğlanı görmüş köye gelince oğlanın babasına müjdeyi vermiş.

-vallah senin oğlani istenbolda ha. Ama bir eyi bir da koti xeberım var hewal. Evel kotisini söyliyem. Senin oğlan ibina olmiş.

+di eysi nedır ha?

-ama muemelesi çox eyi.

+viy...₺?!@#%*.
Bir kürt varmış, faturalarını vergisini ödüyor, kaçak hiçbir şey kullanmıyor, yengesini namusu olarak görüyor, eşeğe eşek diyor ve eşeği yalnız ulaşım aracı olarak kullanıyormuş.
Amerikan, ingiliz ve Kürt siyasetçiler aralarında konuşuyorlarmış;

Amerikalı:

- Bizim hayat standartımız üç bin dolardır, biz vatandaşımıza beş bin dolar maaş veririz üç bin dolarını harcarlar gerisine karışmayız.

ingiliz:

- Bizim hayat standartımız iki bin sterlindir. biz vatandaşımıza dört bin sterlin veririz iki bin sterlini harcarlar gerisine karışmayız.

Kürt:

Dövlet bize bahmir.
bir k*rt bir fransız bir de rus uçakta gidiyorlarmış.
uçak arıza yapmış, sadece iki paraşüt varmış. pilot nasıl yapsak da bu paraşütleri biz alsak derken, hostes "ben hallederim, siz bana bırakın" deyip fransızın yanına gitmiş.

"beyfendi rica etsem uçaktan atlar mısınız :" demiş, fransız, "tabi matmazel" deyip, atlamış.

rusun yanına gitmiş, "asker sana emrediyorum, uçaktan atla!!" demiş, rus "emredersiniz!!" deyip atlamış.

kürdün yanına gitmiş, "burdan atlamak yasak" demiş.*
KÜRT 2000 YILLDIR BULUNDUGU COGRAFYADA Ki TARiHi ESERLERiNDEN, BIRAKTIKLARI YAZITLI KILLERDEN BAHSETMiŞ;
'' .''
birgün bir laz bir kürt bir egeli başbaşa vermiş banka soymuşlar yakalanmışlar

kürte sormuşlar son isteğin nedir. foşik egeliyle foşik laza 100 kırbaç vurun demiş

egeli baba onu bunu siktiret koy 2 duble rakı aç tvyi karşıyakanın maçı var amk son isteğim bu demiş

laz, kürdü sırtıma bağlayın 1000 kırbaç darbesi isterim demiş.

kırbaçlar gelmeye bi başlamış bi bakmışlar kıbaçın yarısı yok

allla alla laz senmi kestin kırbacı demişler

kürt yok ben böldüm demiş.

hahahahahah yıkıldım xd. fail.
+ yaao hewol yo kürdistanı çok özledim.
- aynen haaa çok özlemişemdir.
+ gidek mi kürdistana be hewal anavatana.
- yaao hewal türkler mungolistandan gelmiştir işgal etmiştir haa.
+ faşok türkler.
güncel Önemli Başlıklar