bugün

insan olduğu için sevmek..din, dil, mezhep ayrımı gözetmeden sevmek...kürt olduğunu yavaş yavaş anlamaya başlamak ama kendi kendine ne önemi var demek, çünkü bir sürü kürt arkadaşın olduğunu hatırlamak ve ters bir şey olamaz diye düşünmek..çünkü biz insanı insan olduğu için severiz demek..aradan zaman geçince pkk yı savunur gibi söylevleri olduğunu farketmek..yanlış mı anlıyorum diye düşünmek ve sormak..ben devrimci düşünceyi savunuyorum ve onlarda bu ideolojiye hizmet ediyor cevabını almak. güler zere yüzünden tartışmak ve ona yaşama hakkı tanınmadı cevabını alınca, peki öldürdüğü masum kişilere yaşama hakkı tanındı mı? demek ve her şeyin birden bire geriye doğru saymasını izlemek. pkk yı savunmuyorum, ben hiç bir partiye ya da örgüte mensup değilim, şu an bunu anlatması uzun sürer, sonra konuşuruz cevabını alınca peki demek..uzun süre bundan bahsetmemek. ama bir şeylerin elinde olmadan değiştiğini görmek..aranın soğumaya başlaması ve sitem dolu ve öfkeli bir mesaj atıp bana kürt olmadığım için böyle davranıyorsun demek. ve öfke dolu bir mesajla ben kürt değilim cevabı almak, anlam verememek. her şey nasıl bu hale geldi diye düşünmek ve üzgün bir şekilde gülümsemek. halkların kardeşliği diye attığı palavraların yüzük kardeşliği gibi mitolojik bir şey olduğunu anlamak. haklı olduğu konular olduğunu bilmek. diyarbakır cezaevinde yaşananları düşünmek ama ne olursa olsun, herkese devrimci, her yapılana devrimci eylem adının verilmesini kabul edememek. onların kendileri haricindeki toplumun geri kalanına büyük bir kin beslediğini anlamak. ileriyi düşünmek. o dağdakileri savunurken, senin yüreğinin askerler için yanacağını ve onlara lanet edeceğini bilmek. başını ellerinin arasına alıp yeter, yeter dayanamıyorum bu kadar gerilime demek. bir masalın son bulması, ellerini tuttuğu gibi bırakması..
(bkz: olamaz mı)
aşık olmaktır. aşk güzeldir.
kokusuna rağmen mi eğer ona rağmense vay anasını aşkın kör olan gözünün yanına işlevsiz burun da eklenmeli.
bu erkek bir de yay erkeği ise durum iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor ve en iyisi her şeyi unutmak oluyor, hayat çok acımasız..
Davara aşık olmak. Bir bakıma hayvanseverlik. Ki bu insanoğlunun içgüdüsünde vardır.
biraz mesafe konulduğunda ve aşk biraz soğutulduğunda olaya uyanılacak ve dönülecek olan hatadır. farklılık iyidir belki ama tamamen farklı düşünceler, tamamen farklı gelenekler, terörist olan ırkına cahilliğinden dolayı hak verir olup karşısındakini "o kadar cahil ve sınırlı şartlarda sen de öyle olurdur" gibi tuhaf bir empatiye davet etmesi ilişkinin çabuk törpülenip sevgiliyle anlaşılıyor olsa bile yıllar sonra düşünüldüğünde zerre kadar pişmanlık hissetmemesine neden olur kişinin.
sevgilisi tarafından ez hezdikım cümlesini duyan kadına verilen sıfat.
Türk bir kızın Kürt bir erkeğe aşık olması kadar zor bir şey yok.
Normal bir durumdur.
Asıl anormal olan ırkına göre aşık olabilme durumudur. Cidden aşkın doğasını kirletme durumu vardır.
Aşkın ırkı yoktur.
çok mantıklı bir eylemdir.
talihsiz olan askmis, olunmamasi gerekiyormus..

nie lan aslinda tam aradiklariniz var kurtlerde.. boyle nasil desem damarli falan hani..
gayet normaldir. çünkü bizim embesil türk kezbanları bunlarda bişey bulur ve aşık olurlar. çok var arsız bela seven.
bazı türk erkeklerine batan konudur. sakin ol evlat pastada bizim de payımız var.
Büyük yokluktur muhtemelen.
saçmalıktır, doğada kertenkele mi kalmadı ? daha hayırlı.
hayvanseverlik güzeldir. keşke hepimiz sizin gibi duyarlı olabilsek. gerçi hayvan ırkı bile o kadar insan öldürmemiştir. hayvandan daha aşağısına bir sevgi bu helal olsun lan!
genelde gay olurlar, iyi düşünsünler derim
kadının değerinin pek olmamasından dolayı yapılması hatadır. kürtten kız al ama kürde kız verme.