bugün

her doğulu insanı pkk yandaşı, terörist diye suçlayan kendini bilmezler yüzünden doğulu olduğunu gizleyen insandır. bi insan kürt diye yargılanamaz. ülkeyi bölmek istiyorsa, pkkyı savunuyorsa istediğinizi demekte haklısınız. fakat bu ülkeyi seviyor ve türk vatandaşı olduğunu söylüyorsa kimsenin bu insanı suçlamaya hakkı yok. bu ülkede bir çok ırktan insan barınmakta. ırkı laz, çerkez, alevi, kürt olan bir sürü insan yaşıyor bu topraklarda. hepimiz türkiye sınırları içinde yaşıyoruz ve türk vatandaşıyız. kimse kimseyi ezmeye çalışmamalı, suçlamayı bırakmalı.
Sözde kürt halkının haklarını savunan bölücüler yüzünden olabilir. Ama ben kürt olduğunu pazarda sokakta orda burda kürtçe konuşarak korkusuzca belli edenlerine raslıyorum.
Yalan söylerken Allahtan korkun azıcık utanın be.
toplumu bu hale getirenlerin utanması gereken durumdur.
bir kürt olarak kürtlüğünü asla gizlemeyen biriyim. ben neden aslımı gizleyeyim ki.. o gitsin türklüğünü gizlesin.. ben kürdüm ve bir kürt gibi yaşayıp bir kürt gibi öleceğim.. yüzüme karşı kürtler hakkında ters konuşan olduğumu da benden kafayı burnuna yer.. yüzüne de sallarım.. boşuna boksör eğitimi almamışız. bırakın ırkçılığı karşınızdakinin insanlığına değer verin.. ne sen türk olduğun için çok farklısın ne de o kürt olduğu için..
hiç kimse aslını inkar etmesin ve kimliğinden dolayı asla kimse korkmasın. bu bize allahın bir nimeti ve en büyük zenginliğimizdir. türkiye coğrafyasında yaşayan tüm halklar bu ülkenin zenginliğidir. şu toz duman bir kalksın bunun ne büyük bir nimet olduğunu göreceksiniz...ben diyarbakıra gideceğim kürt kardeşlerimle halay çekeceğim. kürt kardeşlerim trabzona gelecek birlikte horon oynayıp hamsi yiyeceğiz...allah bu iki müslüman halka bunu çok görmeyecektir inşaallah...
işler tersine dondu artık turkum dıyemıyoruz.
uydurma olaydır. Bu ülkede Kürt olduğunu kimse gizlemek zorunda kalmamıştır, kimseye kürt olduğu için kötü muamele yapılmamıştır. Bu ülkede insanlar, ülkücü, sosyalist vs olduğu için kötü muameleye maruz kalmıştır darbe dönemlerinde ve öncesinde ama Etnik aidiyetinden dolayı kalmamıştır. Ha ama sen Kürtlüğü = Kürtçülük olarak lanse edip, ben kürtüm biji apo, pkk, federasyon zart zurt dersen millet sana elbette tepki verecektir. Benzeri siyasal eşleştirmeyi cemaatçiler de çok yapmıştır vakti zamanında ve hala yapmaktadır müslümanlık = siyasal islamcılık, sonra millet siyasal islamcı gerici, faşist, despot hareketlerine tepki gösterince ben namaz kılıyordum bu yüzden bana tepki gösterdiler saptırmasına sarılırlar.

Bu yüzden bırakın bu demagojileri, Aleviler harici bu toplumda sosyo kültürel aidiyeti yüzünden kimse dışlanmamıştır ki bu da toplumun geneline yayılamaz çünkü Bu alevilik dışlamasını yapanlar da Müslümanlık = siyasal islamcılık demagojisini yapan davarlardır, bunların karşıtı olarak da kürtçüler olayları daha beter gazlar.
bugüne kadar hiç karşılaşmadığım hadisedir. belki de bunun gerektirdiği bir çevreye girmedim o yüzden.
Bati illeinde buyuyen, ve kurt mahallelerinde yasamayan cogu cocugun yaptigi sey.
Kucukken uzunca bir sure gizlemistim korkup. Cevremde kurt olmak hep bir hakaret, hep bir asagilanma konusuydu cunku.
Birbirlerine kurt diyerek kufrederlerdi.
Sonra biraz buyudum da fark ettim, asagilanan ben degildim aslinda, kendi benlikleriydi. Sakladigim icin kendimden utandim. Cocuktum ama gene de utandim iste.
Simdiyse bu benim icin bir onur, gururla soylerim. Simdi hala ayni sekilde kufredip, ayni muameleyi yapiyorlar. Ama ne oldugumu soyledigim an o hakaret edenlerin suratlarindaki ifadeyi ve zirvalamalarini dinlemek keyif verir oldu.
insan buyuyor iste zamanla..

Ve kisisel not: gururla tasiyin kimliginizi. Sizi kimliginizden oturu asagilayanlar utansin.