bugün

ucuz emek.
üç beş kendini bilmez çıkarcı tarafından sömürülen insan topluluğu.
(bkz: kardeş ve düşman)
(bkz: aynı vatanın kardeş halkları/#10503065)
vergi vermeden , mesuliyet almadan devlet beni beslesin , ben de çocuk yapayım diyen insandır.
bu toprakların yerli bir halkı...
insan, bildiğin insan işte. ve bu ülkenin halkından, benimle aynı haklara ve yükümlülüklere sahip, benden hiçbir farkı olmayan insan.

ülkemin batısında böyle, çalışıyorlar, kazanıyorlar, düzen kuruyorlar. benimle türkçe konuşuyorlar, aralarında bazen türkçe, bazen kürtçe konuşuyorlar. hayat gailesi içindeler, çoğu halinden memnun, dertleri isyan, ayrılık, özerklik falan değil. bugün muayene odasında biri kullandığım netbooku kaça aldığımı sorup ben de almak istiyorum bundan dedi.

asimile olmak değil bu, uymak, uyum sağlamak. onun yaşamdaki amacı benimkinden farklı değil, daha iyi bir hayat, daha iyi koşullar, daha iyi yaşam tarzı.

hastalarım, bebeklerim, çocuklarımdırlar, kardeşlerimdirler. üzerlerinde oynanan oyunlar sona ermeli artık, bizden bir farkları yok. aslında biz ve onlar da yok.
(bkz: taşra)
(bkz: din)
insan evladı.Genelleme yapamayın ayıptır.
yüzsüzlük. hani elini uzatsan, kolunu kaptırırsın misali.
sonra, bir evde en az 10 çocuk.
türk polisine, türk askerine taş atan çepiller.
istanbul, bursa, izmir gibi metropolleri mesken tutan genelde varoşlarda yaşayan halk.
Şamdan

Ropdöşambır

Mum ışığı

Kaleşnikof.
(bkz: insan)
(bkz: ne olursan ol yine gel)
dolmuş şöförleri.
kimliğinde türkiye cumhuriyeti yazan kişi.
panzeri kimse yazmamışsa ''panzer'' diyorum.

(bkz: rica etsem bakarmısın)
mahalle kavgaları, taciz, kontrolsüz üreme, yeşil kart.
(bkz: insan başka ne gelebilir ki)
türk olduğunu kabul etmeyen bir türk nüfusu. çeşit çeşitlerdir. her şeyde olduğu gibi iyileri ve kötüleri mevcuttur.
Türk olmayan, asla olmamış, arap - kürt kırması nufus. Büyük şehirlerdeki şuç oranlarının tek sebebi, türkiye cumhuriyetine hiç faydası olmamış olmayan ve sürekli beslenen üstüne isyan eden saçma millet.
yazın antalya plajlarında tarzancası ile rus hatun ayarlayabilmeleri.
kişinin aynası gibidir. ırkçı olana bölücü gelir , mal olana maymun gibi gelir , insan olana sıradan biri olarak gelir.
Bir ülke istiyorum adı''DÜNYA''Bir tek Irk istiyorum adı''iNSAN''Bir tek kaynak istiyorum adı''SEVGi''Ve bir tek slogan istiyorum adı''YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLiĞi "dedirtecek şeyler aklıma geliyor.
dağda yürürken çıkan kart kurt sesleri geliyor nedense aklıma.
kürt özgürlük mücadelesinin akla getirdikleri.

bir de zalim sikertme alışkanlıkları akla gelir ki, yeme de yanında yat.
medeniyeti tüfek harbisi ile soksan girmeyecek güruh.
kurt denince neden surekli kapkaççı vede kaçak elektrik kullanımı aklıma geliyor. Allah Allah...