bugün

akp hükümetinin yaptığı amerikan güdümlü harekettir.

kürt açılımı falan filan ayağına, takiyye ile pkk kademeli olarak siyasallaştırılmaktadır. apo her demecinde akp ye destek vermekte, pkk lılar davul zurnayla memleket dolaşmaktadır.

dağdan inen pkk militanlarına akp hükümetinin adalet bakanı ayaklarına kadar hakim/savcı göndermektedir.

tayyip erdoğan; "sayın apo düşünceleri yüzünden hapis yatmıyor" diyebilecek kadar cesaret sahibi, bir takım insanlarda onu deli gibi savunacak kadar haysiyet sahibidir.
pkk zaten kendisi siyasal olan bir yapı olduğundan, yanlış olan önermedir. zaten kendisi bir partidir, kabul etsekte etmesekte ; "kürdistan işçi partisi". dolayısıyla bugünlerde isminin çok ya da az geçmesi onun siyasallaşmasından çok gündemin konusu bazında değerlendirilmelidir. provakasyonlara gelmeyelim efendim.

bir de tayyip erdoğan'ın apo için söyledikleri doğrudur efendim, çünkü anayasada da aynen geçmektedir, anayasa madde 25 herkes düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.
su götürmez gerçektir ancak bi durum vardır ki insanı çileden çıkarır.

bu görüşü savunan kişi dtp dehap bdp ne boksa onun pkk'nın siyasi yapılanması olduğunu söyler.

sonarasında pkk siyasallaşıyor diye bağırır..

lan zaten siyasallaşmışdır pkk sen ne diyorsun?
apo nun devleti bölmek düşüncesini düşünce özgürlüğü kapsamında alıp, bir takım ordu mensuplarının bu düşünceye sahip çıkanları indirme düşüncesini tu kaka olarak adledenlerin mantalitesidir.

devleti bölme düşüncesi serbest, devleti bölme düşüncesini serbest görenleri bölme düşüncesi yasak.

zihniyetinizin orta yerine sıçayım ben sizin. kansız şebelekler.

aynı insanların pkk yı terör örgütü olarak değil, siyasal bir yapılanma olarakta tanımladığını da rahatlıkla görebiliyoruz.

(bkz: amerikancı kürtçü pkkcı)
bazılarının gerçeği görememesidir. insanları -cı -cü diye itham etmek kolaydır, ancak problem şu ki cevap veremememk ; hapishanede görüş açıklamak nerede suç olarak görülmektedir, bana söyleyin, bu yüzden suçlanamaz denilmektedir, cümleleri manipüle etmeye gerek yok efendim. diğer suçlarından ötürü yargılanmıştır, cezasını çekecektir. ama tabii yanlış anlayan insanlar dolu etrafta..
başlık sahibi siyasallaşmayı dağdan şehre inme olarak değiştirirse daha doğru olur.zaten siyasal bir yapıya bürünmüş durumda bu bebek katilleri.açılım denen safsata sayesinde acınası bir halleri varmış gibi gösterilip yüce milletin gözünde 'uysal köpekler' moduna sokulmak isteniyor bu örgüt.dağdaki yaratıklara insan içinde iş sağlamaya kadar giden açılım safsataları milletin vicdanında başlamadan bitmiştir.iktidarın ısrarı niyeti hakkında şüpheleri artırmaktan başka bir işe yaramaz gibi görünüyor burdan.
"sayın abdullah öcalan fikirleri yüzünden değil, aldığı kelleler yüzünden hapis yatıyor" demek; evvela terörist başına "sayın" diye hitap etmek ofsaytını dil sürçmesi diyerek geçiştirsek bile; "devleti bölmek planları yüzünden değil, silahlı eyleme geçtiği için" hapis yatıyor demektir.

yani; kimsenin "hapishanede yaptığı açıklamalar yüzünden" dediği bir şey yoktur. ben derim; lakin başbakanımız diyemez.

çünkü ipler; sam amcanın elindedir. sağ elinde tayyip, sol elinde apo. sahne belli; kuklalar belli. orta oyunuvari kukla oyunu. seyreyleyin.

devleti bölmek düşüncesi eğer suç olmuyorsa bu memlekette; darbe yapmak düşüncesi de suç olmaz. bu iki yüzlülük nedendir o zaman?

ne dedik? kukla oyunu. hadi bakalım.
(bkz: doğru söze ne denir)
bop ekseninde akp'nin en büyük amacıdır ki zaten tayyip efendi bu kanlı bop projesinde eşbaşkandır.
teröristlerin başa gelmesini daha da kolaylıştırmak için yapılan birtakım saçmalıktan ibarettir.
bazı sloganlar kullanıyoruz ve onları kötü olarak kabul ediyoruz.

neymiş efendim pkk'nın siyasallaşması kötüymüş. kardeşim hepimiz demokratik bir sistemde insanların sorunlarını siyasi yollardan aktarmasını ve çözüme ulaştırılmasını istemiyor muyuz? pkk silahlı bir terör örgütü. siyasal bir harekete dönüşürse mecburen silahsızlaşmak zorunda. hepimizin silahlı bir terör örgütü yerine sorunlarını kavga etmeden çözmeyi isteyecek oluşumlar istediğini sanmak hataymış. bazıları siyasal talepleri duymak istemiyor ve siyaset yoluyla çözüm yerine öldürerek yok etmeye çalışıyor.

tamam! siyasallaşmasın diyorsanız gidin dağa savaşın da götünüz yiyor mu görelim. zaten süren durum da bu; siyasallaşmasın ve silahlı mücadele devam etsin. öyleyse terör eylemlerinden neden şikayet ediyorsunuz.. birini öldürmek için savaşmak lazım. savaşırken ölmek te, terör eylemleriyle masumların ölmesi de işin doğasında var.
doğrudur. diyalog ayağına da terörizmi güzelleştirecekler. oh mis gibi demokrasi ayağına ülkeyi satacaklar.

(bkz: lanet olsun akepe)
silahlı mücadeledense siyasal mücadelenin evla olduğu dönemdeyiz zira tüm türkiye halkları yeteri kadar kan ve gözyaşı gördü. aynı ülkede yaşayan halkların aynı haklara sahip olmaması zaten yeteri kadar abes bir durmdur