bugün

isimlerinde tahrik edici unsur bulunduran kuvvetlerdir. ''gel beni mik'' gibisinden muzip bir mesaj vardır bu isimde.

uzun zaman sonra gelen edit: başlık başıma...
altini cevirip baktiginda made in usa yazar.
sınırdan 5 bin türk askeri geçtiğinde "allah aşkına daha önce hiç böyle gelmemişlerdi." deyip tırsan kuvvetlerdir.
ördeklerden bir filo, bir de kazdan amiral.
''kurdistan diye bir yer mi var ki, kuvvetleri olsun'' dediğim dürrükler bozması insanların, kendi kafalarınca oluşturduğu kargalar birliği.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: apoçiler)
lafonten den masallar kitabındaki hayali bir ülkenin hayali kuvvetleri.
basina da bir tane onun bunun cocugunu koyarlar tam olur.
(bkz: kendin cal kendin oyna)
en az lord of the ring kadar gercektir. hepsi birer gollum kadar yakisikli cekicidir. iki dakikada ekmek yedikleri yeri sattiklari gibi, kendi cikarlari dogrultusunda analarini bacilarini satarlar.

bu arada,

isim sehir oynarken gotten sallanmis bir nesne/isim/sehir/vb. gibi gozukuyor.
"olmayan bir şeyi nasıl savunuyorlar?" soru cümlesini akıla getiren kurum olsa gerek. ama helal olsun olmayan bir şeyide savunmak zor oluyodur heralde.**

sinirli edit: (bkz: sözlükte vatan hainleri mevcuttur)nesini eksiledin? neyi savunuyorsun arkadaşım açık ol yaz entryni. al ayarını sonra bi siktir git çay koy gelme, gider kendim alırım çayımı ben.
ben yazmaya bıktım; bölücüler yazdırmaya bıkmadı:
(bkz: bi siktir git çay koy)

pratikteki uygulaması:
-ne iş yaparsın hebelehübele?
-ben mi; ben, kurdistan savunma kuvvetlerinin bir mensubuyum
-anlamadım hayatım...
-kurdistan savunma kuvvetleri diyorum, mensubuyum
-yaaa, bi siktir git çay koy en iyisi sen!
tsk nin tatbikatta kullandığı pejmurde / peşmerge kuvvetleridir.
giydirilmiş, komik şebekler.
kendilerini dahi savunamayan lavuklardır. türk askeri gelince, abd babalarının donlarına sığınırlar...

unutmuşum; onun bunun kuvvetleri sizi gidi...
(bkz: yok böle bişi)
ayda 100 dolara petrol tankerlerinin güvenliğini sağlamaktan başka bi iş yapmayan, kamera görünce biji barzani biji talabani diye hönküren, istesinler ölüme gideriz demelerine rağmen amerikalıların izni olmadan erbil'den bağdat'a gitmekten aciz topluluk.

çoğusu suriye, türkiye ve iran' da adi suçlara karışıp çareyi ırak'ta peşmerge olmakta bulmuştur.
sauron'un Orc ordusu. sayıca cok olmadıklarından sadece kendi copluklerınde otebilmektedırler. işgal ettikleri ve pislikeriyle kirlettikleri topraklardan derhal kovulmaları gereken ordudur.
en kısa zamanda bu kara ordu yeryüzünden temizlenmelidir ki dünya ya barışın güneşi doğabilsindir.
(bkz: pkk)
bu topluluğa üye olan ne kadar yaşam formu varsa, hepimizin dostu 357 magnum ile anal yollardan tanıştırılmalıdır.

(bkz: pkk)
(bkz: kürdistan götü kollamaya çalışan totoş birlikleri)
silik doğmuş ve bunun devam etmesi için maşa olmakta ısırarcı olan bir grup kendini bilmezin oluşturduğu topluluk. usanın eski silahlarını birazda onlar kulanır. çoluk çocuğun üzerinde atış talimi yapar, askerlikten savunmadan bir b.k anlamazlar bu adamlar veya kadınlar. bunlar sadece altlarına üstlerine yeşil bir kıyafet * giyip dağlarda konuçlandıkça sözde topraklarını korur ve egemenlilerini ararlar. *
hangi toprağı ve kimi savundukları * bilinmez ama bu adamların birbirini temizleyip kendilerini süpürdükleri kesin.
kucukken cok seker yiyen cocuklarin mensubu olduklari, counter-strike timi.
(bkz: bitsede gitsek)
'kendi kendine gelin güvey olmak' tır. illa bir kefeye konacak olursa ' kurdistan sefil kuvvetleri' denilebilir. teröristlerin dağlarda insanlık dışı bir hayat sürmeleri buna en güzel örnektir.
Adı üstünde bir ülkenin savunma kuvvetleri.
Anlaşılan odur ki kürdistan bölümü çıkarıldığında fazlaca kimsayi rahatsız etmeyecek bir kavram olarak duruyor. En azından şu ana kadar girilen küfür ve hakaret dolu entry lerden bu anlaşılıyor. Ya da Belçika ne bileyim Tanzanya savunma kuvvetleri olarak açılan bir başlık olsa bu kadar tepki görmezdi sanırım. Ya da Türkmen savunma birlikleri olarak açılsaydı bu tepkiyi almazdı diye düşünmekteyim. Düşünüyorum diyorum, bunu derken de acaba bu entry leri yazan arkadaşlar da düşünüyormu diye ayrıca düşünmek zorunda kalıyorum.
Sadece bir şeyin altını kalınca çizerek söylemek isterim ki; eğer savunma güçleri diye bir şey varsa bu aslında saldırı gücü anlamına da gelir. Zaten dünyada hiçbir ülkenin de saldırma bakanlığı yok, tersine hep savunma bakanlıkları vardır. Bazı savaş bakanlıkları istisna tutulmak kaydıyla.
Barış zor zanaattır vesselam. Barışı savunmak ta bir okadar meşekkatlidir. Türk ler ve Kürt ler ve de diğer halklar ( ermeniler, rumlar, süryaniler, çerkesler vb.) bu topraklar da birbirlerine hakaret etmeden, birbirlerine karşı savunma birlikleri ( ! ) kurmadan yaşamayı öğrendiklerinde cennetteki hoş kokulu çiçeklerin yeryüzüne indiğini göreceklerdir.
Denilebilirki şehitlerimiz var kemikleri sızlar. Ateş düştüğü yeri yakar, herkesin kendine göre şehitleri var. Çanakkale de Anzaklar 2007 yılın da kendi şehitlerini görmeye ziyaret etmeye gelmekte değilmidir? Ne kadar az şehit, ne kadar az savunma birliği, işte cennetin dünyadaki görünümü...