bugün

fenerbahçe spor kulübü yöneticilerinin herkesin gözüne baka baka söylediği şeydir.

5 ocak'ta yapılan 58. maddenin değişmesi konusundaki kulüpler birliği toplantısı (bkz: galatasaray trabzon bursa ordu ankaragücü) başlıktan da anlaşılacağı üzere o gün sözlük içinde de epey konuşulmuştu. 58. maddenin değişmesini istemeyen sadece 8 kulüp vardı.

görsel resimden de anlaşılacağı üzere fenerbahçe kulübü başkan yardımcısı nihat özdemir 21 aralık 2011'deki açıklamasında "58. madde değişmezse türk futbolu iflas eder, mutlaka değişmeli" açıklamasında bulunmuş ve küme düşürme yerine puan silme önerisini getirmiş, sonra bu öneri spor bakanı tarafından da dillendirilmiş, sonrasında ise federasyon başkanı tarafından dillendirilerek karar verilmişti.

aynı nihat özdemir yani fenerbahçe kulübü dün federasyonun verdiği "küme düşme kalktı, puan silme cezası vereceğiz" açıklamasından sonra tüm bu yaşananlar hiç yaşanmamış gibi çark etmiş ve "58. madde değişemez! yarım puanımıza dahi dokunamazsınız, gerekirse düşürün!" açıklaması yapmıştır.

dünyanın hiçbir yerinde emsali görülmemiş bir şekildeki kurtarma operasyonu; fenerbahçe kulübü ile türkiye futbol federasyonu'nun ortak girişimi ile fenerbahçe'nin lehine sonuçlanmış, ancak herkesin gözünün içine baka baka bunları yapmışlardır.

öyle ki; karar için etik kurulu'nun raporunu bekleyen federasyon başkanı etik kurulu raporu hazırlandıktan sonra "delil yok" açıklaması yapmış; ancak bir süre sonra medyaya sızan etik kurulu raporunda "şike yapılmıştır" kanaati çıkmıştır. ancak federasyon bunun içinde "zaten nihai karar değildi" diyerek bir kez daha şaşırtmamıştır.

türk futbolunu herkesin gözünün içine baka baka pisliğin içine götürenlerden, herkesin gözünün içine baka baka yalan söyleyenlerden adalet bir gün hesap soracaktır!
yavşaklıktır.

peşin edit; bitin küçüğüne yavşak denir.
aklı başında olan bir inasanın çözemeyeceği durumdur.
küme düşme kalkmazsa zaten düşeceksin,küme düşme kalkarsada biz düşürürüz diyorlar.ozaman neyin mücadelesini yapıyorlar anlamak imkansız.yine aziz yıldırımın küçük oyunlari bunlar rest çektiklerini sanıyorlar,bizsiz yapamazlar,yalvaracaklar sanıyorlar ama yemezler be ! azizim.
fenerbahçe nin her zaman yaptığıdır. ulan delikanlıysanız 2 maça ardarda çıkmayın düşün. bıktık ulan sizin bık bık ötmenizden. hem suçlusunuz hem güçlü. ne emmeye ne gömmeye geliyosunuz. siktirin gidin bu ligden bir senede pislik temizlensin.
pişkinliktir, yüzsüzüktür, dönekliktir ve tam şikeci fenerbahçe'ye göredir.
--spoiler--
küme niyet küme kısmet.
--spoiler--
bkz:(iyi halden ceza indirimi saçmalığı)
edit: bakınızda hata yoktur, bu entry bilinçli şekilde böyle yazılmıştır.
Bunu diyen arkadaşlara fenerbahçe'nin avrupadan men edildiği 25 ağustos günü ali koç'un yaptığı basın toplantısını izlemelerini öneriyorum. hatta dev hizmet yapıp direk linkini veriyorum. bakın bakalım adam daha o gün neler diyor...

http://www.youtube.com/watch?v=8vgvKbMn5lk
küme düşmeme mevzusu kesinleşmeden önce ağlamak, zırlamak, bizi bitirmeye çalışıyorlar diyerek ortalığı ayağa kaldırmak, küme düşmemek için her türlü dalavereye başvurmak, küme düşmemek kesinleşince "istemüzk bizi düşürün, düşürün yeauuv biz düşmek isterük düşürün bizi düşürsenize karrrdeeeeşşiiimmm" diye bağırmak. yani kaypaklık, yani fenerlilik. evet fenerli duruşu bu, o duruşlarına vurayım arkadan.
omurgasızlıktır. bukalemunluktur.
küme düşmeyeceğini daha önceden haber alışına en büyük kanıtı 10 milyon dolar verip adam transfer etmesini gösterebileceğimiz güruhun hareketidir.
(bkz: yavuz hırsız ev sahibini bastırır)
dansözlüktür bunun adı. kıvırtmaktır. dönmedolapcılıktır.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/nihat-%c3%b6zdemir/
(bkz: fenerbahçe) dir. fazla bir şey beklememek gerekir.
bildiğin yavşaklıktır.
delikanlı olun lan biraz. adam gibi düşün işte.
Gülünmesi gereken isteklerden birkaçının içinde olandır. ( - aziz abi ne dersin? küme düşelim mi?)
sen beni kovamazsın, ben istifa ediyorumun futbollaşmış hali.
fenerliler dışında herkesin bildiği gerçek. fenerliler ya bunu bilmiyor ya da başka şeylere inanmak daha güzel geliyor:

tff'ye kafa tutan fenerbahçe
uefa'yı siken fenerbahçe
çekiliriz haaa diyen fenerbahçe
düşürün la bizi bebeler diyen fenerbahçe

100 küsür yıllık tarihini aziz yıldırım fenerbahçe'sine değişen fenerbahçe.

bir tiyatro sahneleniyor. mağdur olan tabii ki ve her zamanki gibi fenerbahçe. Allahım fenerbahçe'nin mağdur olmadığı, ezilmediği, herkesin üstüne üstüne gelmediği bir dönem olmayacak mı? ve lütfen aykut ağlamasın.
-kovuyorum ben seni.

+sen beni kovamazsın ben istifa ediyorum.

türk filmlerinin etkisinde kalmış camia hareketi.